1 сыныпқа сабақ жоспары. Тақырыбы: Стадионда

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Пәні: Қазақ тілі


Стадионда

Мектеп: Екібастұз қаласы №6 мектеп лицейі

Күні:

Мұғалімнің есімі: Д.С.Сламбекова

СЫНЫП: 1 сынып

Қатысқандар саны: 14

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Тақырып бойынша өз ойын айтады және өзі стадион туралы пікірін білдіреді.

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар:

Сурет бойынша мәтінді түсініп оқиды. Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлемдер жазады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Мәтінді түсініп оқиды, сұрақ-жауап жүргізеді, стадион туралы айтады.

Кейбір оқушылар:

Диалог құрастырады. Өз пікірін білдіреді.

Тілдік мақсат





Оқушылар:

Жаңа сөздермен сөз тіркестерін,сөйлемдер құрастыру.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

үлкен стадион, шомылу, суда жүзу,суық су, суға түсу.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Стадионға не үшін барады?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Бассейн барған пайдалы ма?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Алгоритм бойынша сөйлем құрап үйренеді.

Алдыңғы оқу

«Артығын алып таста» әдісі

Жоспар

Жоспарлан-

ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Білу

(3 минут)

Сыйлық

беру

ОмОЖТ

АКТ

Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу.

Сыйлық сыйлау ( бір-біріне тілек айту, топқа бөліну)

«Артығын алып таста» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа шығады

[pic] [pic] [pic] [pic] [pic]

Сыйлықтар




Ортасы

Түсіну

Ойлан. Бірік. Бөліс

(8 минут)

Бағдаршам

ОмОЖТ

СТОү

Қолдану

(5 минут)

«Егіздер» әдісі

Бас бармақ

ОЖЕСОжО






Сергіту сәті:

Талдау

«Инфографикалық » әдіс арқылы

(10 минут)

ТжДБО




Жинақтау

(5 минут)

«Бір минут қана»

СТО ү ОБжК

ОжОЖТ

Мәтінмен жұмыс:

1.Мәтінді түсініп оқиды.

2.Мәтінді аударады, талқылайды, сұхбаттасады.

3.Өз пікірін білдіреді.





Әр оқушыға не жауабы бар, не сұрағы бар қағаз беріңіз. Оқушылар сынып ішінде алмасып, сәйкес сұрақ пен жауапты іздейді. Оқушылар үндемй орындайды. Сұрақтардың дұрыс жауаптарын табады ( Қима қағаздар).

Суға түс. Войти в воду.

Мойныңа дейін суға бат. Погружайся в воду до шеи.

Суға басыңды батыр. Погружайся в воду с головой.

Сен шомыласың. Ты купаешься.

Су суық. Вода холодная.

Мен шомыламын. Я купаюсь.

Тербелейді ағаштар ...

Суреттерді пайдаланып, сөйлем құрастырады «Бассейнде».

Алгоритм бойынша сөйлем құрастырып үйренеді.

  1. Стадион.

  2. Мынау – стадион.

  3. Мынау – үлкен стадион.

  4. Мынау- үлкен, әдемі стадион.


Мынау - [pic] . [pic] + де [pic] суда жүзеді. [pic]


суы таза, жылы.


Оқушылар кезекпен бір минут ішінде сабақ тақырыбы бойынша тоқтаусыз, қайталаусыз және қатесіз сөйлейді.

қатысты сөздерді.





















Аяқталуы

Рефлексия

(7 минут)

ОүБжОБ

Үйге тапсырма

(1 минут)

«Рюкзак [pic] »әдісі бойынша кері байланыс жасаймыз.

1.Не үйрендің?

2.Өзіңмен нені алып кетесің?




Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

  • Үлгерімі нашар оқушыға «Ле-го ойыны» арқылы стадионды көрсетуді ұсыну.

  • Үлгерімі жоғары оқушыға жоғарғы дәрежедегі сұрақтар-ды қою; себептерін өздігінен табуды үйрету.

  • Уәж ретінде [pic] , [pic] арқылы бағалаймын.

  • [pic] арқылы кері байланыс арқылы өткіздім.

  • Сабақтың рефлексия кезе-ңінде жаңа тақырып бойын-ша «Аяқталмаған сөйлем-дер» әдісі арқылы оқушы-лардың түсініктерін тексеру.

  • Мәлімет жинау дене шынықтыру пәнімен байланысын табу;

  • Қауіпсіздік ережесімен таныстыру;

  • Туған жерінің мәдениетін қастерлеуге, оны дамытуға үлес қосуға тәрбиелеу.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқу-шылар не білді? Сы-ныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспар-ланған саралау шарала-ры тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қан-дай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшық сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?