Тема: "КИЛИМОК З ЛИСТЯ"
Мета: Дати поняття слова «килим», його призначення.
Закріпити досвід ритмічного розміщення однорідних елементів по всій площині аркуша.
Закріплювати назви кольорів: червоний, жовтий, зелений.
Формувати вміння включатися у колективну роботу.
Розвивати творчу уяву, естетичне сприймання навколишньої природи.
Виховувати любов до оточуючого та бажання передавати красу природи у своїх роботах.
Матеріал: Різнокольорові силуети листя різної конфігурації, аркуші картону світло-зеленого кольору для кожної дитини, великий аркуш картону.
Хід заняття
І Організаційний момент. (Під супровід тихої спокійної музики вчитель читає рядки)
– [pic] Листячко дубове, листячко кленове
Жовкне і спадає тихо із гілок.
Вітер позіхає, в купу їх згортає
Попід білу хату та на моріжок.
Айстри похилились, ніби потомились,
Сонечка нема. Спатоньки пора!
А квасольки в’ялі до землі припали,
Наче під листочком вогник догора.
Вчитель: Подивіться, ось, скільки листочків спустилося додолу.
ІІ. Повідомлення теми і завдань заняття.
Тож давайте, з опалих листочків зробимо красиві килимки
Що таке «килим»? (відповіді дітей)
Килим - це виріб, зазвичай, із з кольорової вовни або шовку, бавовняної або льняної пряжі. Килими́ переважно ворсисті, іноді — гладкі. Здавна люди прикрашали килимами своє житло: вистилали ними підлоги і меблі, вішали на стіну. А в нас килимок буде не з ниток, а з осіннього листячка, червоного, зеленого, жовтого.
У вас на столі вільно розкладені осінні листочки. Ваше завдання - розкласти їх на своїх світло-зелених "килимках".
У процесі дій спонукаю дітей розкладати листи по всьому килиму і називати, якого вони кольору (кольорів) - червоні, жовті, зелені (жовто-червоні, зелено-червоні тощо)
ІІІ. Колективна робота. Виготовлення килимка.
Після тренувальних вправ пропоную дітям створити один великий килим послухавши віршик Наталки Поклад
ОСІННІЙ КИЛИМОК
Ранок виткав килимок –
До листочка – ще листок:
Золотистий – тополиний,
Зеленавий – горобиний,
Блідо-жовтий – яблуневий,
Червонястий – черешневий…
Хризантеми – у куточок –
От і гарний килимочок!
Надання інструкції
Наш колективний «килимок» теж стане красивим, якщо ми і тут розкладемо осіннє листя". (Роздаю кожній дитині нові силуети листя певного кольори. Діти називають колір, розкладають листя на великому килимі.)
"Розкладаючи листя біля себе, заповнюйте вільні місця; дозволяється пересуватися з місця на місце, не забувайте про товаришів, що працюють з вами, дозволяйте їм біля вас працювати з листочками, та, саме головне, намагайтеся, щоб листя заповнило весь килимок".
(Звучить музика. Діти працюють).
VІ. Аналіз колективної роботи
По завершенню завдання прошу відійти трохи подалі і помилуватися красивим килимком.
Звучить пісня у виконанні Бученко Тетяни «Килим кольористий»
(Діти стають навколо створеного килимка та співають пісню «Килим кольористий», пританцьовуючи)
[pic]
[pic]