Сабақ жоспары Күні:
Мұғалімі: Майбасова Г.О. Сыныбы: 9 «В» Пәні: қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы Сүт тағамдары
Мақсаты: білімділік : оқушылар тақырып бойынша жаңа білім алады. Жұптық, топтық жұмыс арқылы сұхбаттасады, сөйлеседі. дамытушылық : Оқушылардың сөйлеу, есте сақтау қабілеттерін дамыту,мәтінді тыңдап, мазмұнын түсіну,сұрақтарға жауап беру, сөйлемдер құру ойды жүйелеп айту дағдысын қалыптасу. тәрбиелік мәні: отбасылық тәрбиеге көңіл бөле білуге шақыру.
Сабақтың әдіс-тәсілі: әңгімелеу, ой толғау, оқытудың 5 әрекеті, диалогтік оқыту (топтық)
Сабақтың ресурстары: Ноутбук, флипчарт, стикерлер, мәтін формативтік бағалау Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың типі: аралас
Сабақтың барысы: 1.Психологиялық кезең: а) Сәлемдесу. Сергіту жаттығуы. 2.Қызығушылығын ояту: Ой қозғау сұрақ қою 3.Мағынаны ажырату: мәтіннің мазмұнын ашу. 4.Салыстыру 6.Ой толғау 7. Рефлексия проблемалық сұрақ
Уақыты Модульдер
5 әрекет
Жұмыс түрлері
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушының іс әрекеті
Нәтижелер
1. Кіріспе (А)
1 мин.
1мин.
АКТ
Топтарға бөлу (ұлттық тағамдар атауымен)
Музыкалық жаттығу.
Амандасу.
Топқа бөлу.
Сергіту сәті.
Стикерлер арқылы үш топқа бөлінеді.
Музыкалық жаттығуды орындайды
Сабаққа қызығушылығы оянады
2. Тұсау кесер (В)
1 мин.
АКТ
Тыңдалым
Мәтін тыңдау.
Мәтінді тыңдату.
Оқушылар тыңдайды
2.1.Тақырыпқа шығу.
4 мин.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатына шығу. Кластер құру. Сүт тағамдарының түрлерін жазу
Тақырыпқа шығатын сұрақтар қою. Оқушыларға сабақтың мақсатын хабарлау.
Сұрақтарға толық жауап береді.
Берілген сұраққа кластер жасайды
Сабақтың тақырыбы мен мақсатына шығады.
3. Негізгі бөлім (С)
3.1. Мәтінді оқу
3.2. Мәтінді талқылау
Мәтінді флипчартқа түсіру.
3.3.Қорғау
7 мин.
Жаңа тәсілдер
Жас ерекшелік
Оқылым
Тілдесім
Жазылым
1. Топ міндеттерді бөлу
2.Мәтінді өздіктерінен оқу. 3. Мәтін бойынша сұрақтар, диалог құру. Сөйлесму. 4. Қысқаша дәптерге жазу.4. Мәтінді топта талқылау.
Топ міндеттерін бөлу
Мәтінді оқыту.
Сұрақтар құру.
Мәтін бойынша қысқаша жазу.
Мәтін бойынша топта сөйлесу, талқылау.
Топ мүшелерінің міндеттерін бөледі
Мәтінді өздіктерінен оқиды. Дәптерге қысқаша сөздерді жазады. Топта мәтін бойынша сұрақтар құрып жауап береді, талқылайды
Қазақша дұрыс оқуға дағдыланады
5мин
СТО
Мәтінді басқа топқа барып әнгімелеу
Мәтінді топ мүшелері басқа топқа барып әңгімелеу
Оқушылар басқа топ мүшелеріне әңгімелеу
Мәтіннің мазмұнын толық түсіну
7 мин.
2мин
ДмТ оқыту
Көшбасш
Бағалау (жиынтық)
Сөйлесім
Топ мүшелері өз топтарына барып, алған мәліметтерін флипчартқа түсіреді. Қорғайды, бағалайды (қол шапалақ, стикер)
Мәтніннен түсінгендерін флипчартқа түсіру, қорғайды, стикерлер арқылы бағалату
Әр оқушы алған мәліметтерін ортаға сала отырып, флипчартқа түсіреді. Қорғайды, бағалайды
4. Қорытынды (Д)
5 мин.
Суммативтік бағалау АКТ
Жазылым
Бағалау парағымен жұптық бағалау
Әр топтың басшысына бағалау парақ тарату, бағалату
Бағалау парағына ұпайын санап, бағалайды.
Кері байланыс
4.1. Үйге тапсырма
1 мин.
Тапсырма беру
Үй тапсырмасын жаздыру, түсіндіру
Күнделіктеріне жазу
4.2.Сабақтан алған көңіл – күйлерін көрсету.
3 мин.
Жаңа тәсіл
Смайликтерге көңіл күйлерін білдіру
Өздерінің сабақтан алған әсерлерін жапсырады (стикерлерге)
Кері байланыс