Пән: Қазақ тілі
Сыйлықтар Күні:
Сыныбы:
3 « а,б»
Пән мұғалімі:
Джуманбаева Аида Қалменовна
Сілтеме:
« Шың » кітабы, мектеп кітапханасы, интернет желісі, қазақ тілі оқулығы
3 –сынып оқулығы
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың арасында жағымды қарым-қатынас орнату, бір-бірін сыйлауға , адал дос болуға және қоршаған ортамен дос болуға үйрету, коминикативті өрісті дамыту.
Міндеттері:
- Оқушылардың өз ойын мазмұнды тілде жеткізу, олардың өзара ұжымдаса жұмыс істеу, шығармашылық ізденіске түсу біліктерін жетілдіру.
Ауыз екі сөйлеу тілдерін дамыту.
Оқыту технологиясы:
Ақпараттық технологиялар
Ұжымдық технологиялар
Сыни тұрғысынан ойлау технологиясы
Сабақтың типі.
Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың түрі:
Аралас сабақ
Сабақтың әдісі:
Әңгімелеу, топтық жұмыс, жеке жұмыс, сұрақ-жауап, проблемалық сұрақтар, кері байланыс, бағалау,болжау, ой қозғау.
Сабақтың көрнекілігі:
түрлі стикерлер, интер.тақта, кеспе қағаздар, білім ағашы, суреттер,
Пәнаралық байланыс:
Қазақ тілі, Орыс тілі
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі. Қызықты тренинг өткізу.Қызығушылықтарын оятып, қима құрастырма қағаздар арқылы.
Өткенді еске түсіру. Суреттер арқылы
Жаңа сабақты меңгерту: Жаңа сабақ туралы мағынаны ашу.
Талдау, жинақтау, Ой толғаныс, Ой қозғау, ой жалғау.
Сабақты бекіту.
Бағалау:
Үй тапсырмасы:
Сабақтың кезеңдері:
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру.
Қызығушылықтарын ояту
Тренинг:
Топ құру:
Амандасу.Түгендеу
Сыныпқа жақсы бір ахуал туғызу мақсатында қызықты бір тренинг жүргізу..
Оқушылар стикер арқылы топқа бөлінеді
Оқушылар амандасады.Түгенделеді.
Оқушылар бір –біріне гүл ұсына отырып серіктестерінің жақсы қасиеттерін айтып өтеді.
Оқушлар таратылған стикерлер арқылы топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасы:
Мазмұнын ашу:
Тақырыбын,идеясын, ұғыну сұрақтары.
. Сұрақ – жауап
А) Сен сыйлықтың қай түрін ұнатасың?
Ә) Сыйлық алғың келе ме?
Б) Сенің отбасың сыйлы ма?
В ) Сенің сыныпта досың барма?
Д) анаңды сыйлайсың ба?
Жаңа сөздермен танысып, өзара тіл дамыту мақсатында диалог оқылады.
Олар-они
Бірге-вместе
Ойнау-играть
Ұнау-нравиться
Оқушылар өз топтары арасында қойылған сұрақтардың жауаптарын тауып, талқыға салады.Топ арасында пікірлерін ортаға салып пікр алмасады.
Оқушылар жаңа сөздермен танысып, диалогты жолдасымен оқып, аударады.
Ой қозғау.
Ой қозғау мақсатында проблесмалық сипаттағы сұрақтар беріледі.
Дәптермен жұмыс жасайды:
3- тапсрманы бірлесе орындап дәптерге жазады.
Сыйлықтар туралы аит.
Мынау –кітап.
Мынау-гүлшоғы,сурет дәптеі, телефон,торт,фломастер,кәмпит.
Суретпен жұмыс атқарады.
Сурет бойынша мәтінді оқы.
Үлгерімдеріне байланысты жеке тапсырмалар беріледі.
Қима қағаздары беріледі.
3-тапсырма
Диалогты жолдасыңмен оқы
6-тапсырма:
Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер.
Бұлар кімдер?
Бүгін кімнің туған күні?
Туған күнге кім келді?
Данияр Айдарға не сыйлады.
Әр топ өз ойларымен пікірлерін бірігіп талқыға салады.
Тапсырманы дәптерлеріне жазады.
Суретке қарап өз ойларын айтады.
.
Оқушылар үлгерімдеріне қарай тапсырмалар беріледі. (қима қағаздары арқылы)
Топтағы үлгерімі төмен оқушыларға үлгерімі жоғары оқушылар көмек көрсетеді.
Диалогты жолдасымен оқып талқылайды.Ойларын ортаға салады.
Сұрақтарға жауап алынады.
Оқушылар сөйлем құрап үйренеді.
Бағалау:
Бағалау критерийлерін ескере отырып, оқушыларға бағалау мүмкіндіктері беріліп өз білімдерін өздері стикерлер арқылы бағалйды
Стикерлермен бағалау
Үй тапсырмасы:
Келесі жаңа тақырыпты өз беттерінше дайындап келу.
4-тапсырма .5-тапсырма.130 бет.
Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.
Қорытынды:
Оқушыларды сұрақ-жауап әдісі арқылы білгендерін қайта сұрап
Сұрақтарға жауап береді