КМЖ
САБАҚ: Қазақ тілі. ТАҚЫРЫП: Дара сөздер мен күрделі сөздер.
Мектеп:№ 100 ЖОМ
Күні: 23. 09. 2015ж.
Мұғалімнің есімі:
СЫНЫП:6-«Б»
Қатысқандар саны:10
Қатыспағандар саны:0
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)
Оқушыларда дара сөздер мен күрделі сөздер туралы түсінік қалыптастыру, алған білімдерін бұрынғысымен байланыстыруға дағдыландыру.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Сөздер дара және күрделі болып келетіндігін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Дара сөздер мен күрделі сөздерді ажырата алады.
Кейбір оқушылар:
Дара және күрделі сөздерді қатыстырып сөйлем құрай алады.
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Сөздерді құрамына қарай талдайды.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Дара, күделі, тіркес, сызықша.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Күрделі сөздер қалай байланысады?
Сіз неліктен....... екенін айта аласыз ба?
Дара және күрделі сөздерге мысалдар айта аласыз ба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Алдыңғы оқу
«Алтын балыққа арналған аквариум» әдісін пайдаланып сұрақтарға жауап береді. М-ы: Құрама сөздер деп неге айтамыз? Түбі мен косымша туралы айт.
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелеріңізді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
8.30-8.45
Оқушылармен амандасу, жағымды көңіл-күй сыйлау, сөз тұрлеріне қарай топтарға бірлестіру. Жаңа сабақтың бастамасын түсіндіріп, арықарай оқушылардың өздеріне бағыттау.
АКТ, А-4
Ортасы
8.45-9.05
Оқушылар жаңа сабақты постер көмегімен түсіндіреді. Сөйлеу дағдылары қалыптасады.
Стикер,маркер, флипчат.
Аяқталуы
9.05-9.15
Топтар бір-бірлерінің жұмыстарын бағдаршам арқылы бағалайды. Бүгінгі сабаққа рефлексия жасайды.
Жетондар, стикерлер, смайликтер.
Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Қосымша әдебиеттерден дара және күрделі сөздереге мысалдар жазып келуді тапсырамын.
Бағалау критерийлеріне негізделу арқылы.
Қайшы, сызғыш, желім. АКТ
Рефлекция
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Оқушыларда дара сөздер мен күрделі сөздер туралы түсінік қалыптасқан, алған білімдерін бұрынғысымен байланыстыра алады.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?
1: қайта бағыттау сурақтарынан пайдалану.
2: таңдалған әдіс-тәсілдер
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?
1: психологиялық ахуал.
2: кері байланыс
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Тапсырмаларды оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып құру керектігін байқадым.