Конференция сабақ Ғылыми стиль

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тақырыбы 18

Ғылыми стиль, ерекшеліктері.


Мақсаты

Ғылми стиль ерекшеліктерін түсінуге, қолдана алуға мүмкіншілік тудыру. Бірлесе жұмыс жасау дағдысын жетілдіру.

Сабақтың типі, түрі

Аралас сабақ, конференция

Күтілетін нәтиже

Ғылыми стиль, ерекшеліктерін түсінеді , басқа ерекшеліктерден айырмашылығы мен ұқсастығын ажыратады, ғылыми стильде мәтін құрастыра алады.

7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, «Диалогтік оқыту»


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Жуан,жіңішке сұрақтар», «Галерея», «Венн диаграммасы».

Қолданылатын ресурстар

Маркерлер, фотосуреттер, тақта, стикерлер, постер, бор, бағалау парағы

Ұйымдастыру кезеңі









Тренинг

«Мозайка» әдісі бойынша сурет арқылы сыныпты топқа бөлу топқа бөліп психологиялық ахуал қалыптастыру, түгендеу.


Конференция сабақ түрінде өтетінін ескерту

  1. Пленарлық жиын - теория

  2. Секция жұмысы - практика

Оқушылар амандасады, шеңберге тұрып бір-бірімен амандасады.

Әрбір оқушы суреттер арқылы өз жартысын тауып, шыққан сурет бойынша тиісті орнына отырады

Сабақ кезеңдері

уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

ресурс

Ұйымдастыру




2

Топқа бөлу, түгендеу, Бағалау парағы таратылады.


Суреттердің сыңарын тауып топқа бөлінеді

фотосуреттер

І бөлім

Пленарлық жиын

Үй тапсырмасы

«Үздігін таңда»

«Екі жұлдыз бір тілек»

Біліу, түсіну

«Жуан,жіңішке сұрақ»

Өздерін бағалайды


8





1


10

  1. Үй жұмысы бойынша жазып келген мақалаларының үздігін таңдауды тапсыру.





  1. Жаңа тақырып бойынша Ғылыми стиль жайлы оқуға тапсырма беріледі.


1.Топта оқиды

2.Үздігін анықтайды

3.Әр топтан 1 мақала оқылады

Келесі топ «Екі жұлдыз бір тілек» айтады,өздерін бағалайды.



«Журналистер» тобы 3 жіңішке, 2 жуан сұрақ әзірлейді.

«Жас ғалымдар тобы» сұрақтарға жауап береді.

Мақала









Дәптер,қалам

ІІ бөлім

Секция жұмысы

Қолдану

Өздерін бағалайды

Шығару

«Галерея»

Критериалды бағалау










10




Жасау 5мин,айту 8мин


2 топтан екі оқушы тақтаға шығару.




Фотосуреттер тарату, тапсырма беру














1.95-жаттығудан баяндауышы ауыспалы осы шақтан болған сөйлемдерді табады.

2. 1-топ синтаксистік,2-топ морфологиялық талдау жасайды.


1.Постерге суреттерді жапсырып,

«Жас ғалымдар» - Гүлдердің тозаңдануы;

«Журналистер»- Асбұршақ белгілері тақырыбына жоба жасайды.

2.Ғылыми стильде мәтін құрастырады.







Тақта,бор







Постер,маркер,

Фотосуреттер

стикер

Салыстыру

«Венн диаграммасы»


3


Публицистикалық Ғылыми



Рефлексия

Дөңгелек айналым

2


Осы сабақтан өзіме қажетті не алдым?

Бір сөйлеммен айтып шығады



Үйге тапсырма



1

97-жаттығу, Бидай жайлы оқу, терминдерді көшіру. Соңғы абзацқа морфологиялық талдау жасау.



Бағалау

3

Бағалау парақшасын жинау

Жиынтық баға қою.

Аты-жөні:


Бағалау нәтижесін айтады

Бағалау парағы



Аты-жөні:

мақала

Топпен жұмыс

Грамматикалық талдау

галерея

Ғылыми мәтін

салыстыру

қорытынды

сұрақ

жауап




























Аты-жөні:








Аты-жөні:

Аты-жөні:








Аты-жөні:








Аты-жөні:

Аты-жөні:








Аты-жөні:

Аты-жөні:








Аты-жөні:

Аты-жөні:








Аты-жөні:

«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің С.Мәуленов атындағы гимназиясы»ММ





Конференция сабақ





Тақырыбы: Ғылыми стиль

9 «Ә» сыныбы



Өткізген: Шауенова Э.С.









Қостанай қаласы,2016жыл.