Тоқтың жұмысы мен қуаты

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Физика пәнінен сабақ жоспары

Мектеп:Маралды орта мектебі

Күні: 04.04.2016.

Мұғалімнің есімі:Құрмет Д.Қ.

Сынып:10

Қатысқандар саны:

Қатыспапағандар саны:0

Сабақ тақырыбы

«Крихгорф ережелері. Тоқтың жұмысы мен қуаты.»

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

  • Оқушылардың өз бетімен ғылыми түрде ой-қорытындылауға үйрету, тоқтың жұмысы мен куатына әртүрлі бағыттағы тапсырмалар беру арқылы есте сақтау, ойлау, есеп шығару қабілеттерін дамыту; пәнге деген қызығушылықтарын арттыру

Сабақ мақсаттары /табыс критерийлері/

Барлық оқушылар: 10 /А,Ә,Б/

Тоқтың жұмысы мен куатын формуласын, Крихгорф ережелерін ұғынады.

Оқушылардың басым бөлігі:А,Ә

Тоқтың жұмысы мен қуат тақырыбына өмірден қарапайым мысалдар мысалдар келтіре отырып, есептер шығарады.

Кейбір оқушылар:А

Тоқтың жұмысы мен куатын өмірден қарапайым мысалдар мысалдар келтіре отырып, есептер шығарады жұптарына көмек көрсетеді.Еркін сөйлей алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Өз ойларын толық, нақты жеткізе алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

«лат тілінде “бағыттау” дегенді білдіреді.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:







Алдыңғы оқу

« Бумеранг » стратегиясы арқылы өткен тақырыптарды тексеремін.

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

1-кезең: Қызығушылықты ояту:


Үй тапсырмасын тексеру барысында,оқушылардың ойлау, есте сақтау, еркін сөйлеу қабілеттерін дамыту.




1.Амандасу. Сыныпты түгендеу. Оқушыларды түгендеу. Сабаққа назарларын аудару.

2. « Бумеранг » стратегиясын пайдалану арқылы өткен білімді қайталау. Оқушылардан жауап аламын 5мин.

3. Жалғастыр мен әдісі бойынша формулаларды сұраймын.






1.Амандасады. Сынып сабаққа әзірленеді. Жинақталады. Сабаққа назарларын аударады.

2. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. жауап аламын 5мин.

3.Формулаларды айтып жалғастырып отырады бір бірін





Даптер














Слайд







Слайд

Проектор, интербелсенді тақта, қалам, дәптер







Даптер Кітап


Дайын карточкалар таратамын


Арнайы даярланған алақандар /«Бес саусақ» кері байланыс парағы/, қалам.


2-кезең: Мағынаны ажырату:

- оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады;

- жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады


1.Мәлімет беремін. 5 мин



2. «Бұрыштар» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс белсенді тыңдау, сөйлеу, анық баяндау, тәжірибе алмасу, өзара байланыста болу мақсатында қолданылады..15 мин


Соңынан қорытынды жүргіземін.

1.Оқушылар тиянақты, жинақы отырып мәлімет алады.

2. Оқушылар әр бұрышына суреттер салып жапсырады, жапсырған соң бір бұрышынан бастап Тоқтын жұмысын қуатын кірістіре отырып, мәтін құрайды.









3-кезең:

Ой-толғаныс:

  • анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді

  • синтез, бір-бірімен ой бөліседі









  • сабақ қорытындысы




1.20- жаттығу есептерін шығару.



2. «Бес саусақ» бағалау әдісін пайдалану арқылы кері байланыс жүргіземін. Оқушыларға алдын-ала даярланған алқандар /5 саусақ/ парағын таратып беремін. Сол арқылы сабағымды қорытындылаймын. 5 мин.



1. Есептер шығарады.



2. Оқушылар саусақтың кішкене бөбегіне-ойлар, білім ақпарат жазады. Шылдыр шүмекке-мақсатқа жақындау. Ортаң терекке-сабақта не қызықты болғандығын, сұқ саусаққа-қызмет, көмек, ынтымақтастықты, бас бармаққа-сабақ барасында өзін қалай сенгендігін жазулары арқылы кері байланыс жүргізіледі.

Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы)

  • § 9.8 $9.7. мазмұн

  • 20 жаттығу


Қосымша ақпарат


Саралау - сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?




Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелерін орындау. АКТ құзыреттілік. Құндылықтармен байланыс.

АКТ пайдалану арқылы іске асады. Қабілеті жоғары оқушылар жылдам жауап беріп, көмек көртете біледі.

Бес саусақ» әдісі арқылы сабақты қалай үйренгендігін қалыптастырушы бағалау түрінде тексеремін.


Оқушы оқу мақсатына жетті, себебі қолданылған стратегиялар өте тиімді пайдаланылды.

Оқушы оқу мақсатына талпынды, себебі

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Оқу неге бағытталған болды? Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Бүгінгі сабақтың сәтті жақтары мыналар болды:


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге көмектесетін не білдім?





























Шығыс Қазақстан Облысы, Күршім ауданы, Маралды ауылы,

Маралды орта мектебі «КММ»

















Ауырлық күші. Тартылыс құбылысы.













Физика пәні мұғалімі: Құрмет Дана Құрметқызы







2015-2016 оқу жылы