Қысқа мерзімді жоспар:
. Тақырыбы
Термодинамикалық параметрлер. Температура және оны өлшеу тәсілдері.
Мақсаты
Есептер шығару барысында тиісті формулаларды білу және қорыту, оларды шешу жолдарын белгілеуді үйрету.есептеуді үйрету, танымдық іс-әрекетін және сыни ойлау қабілетін қалыптастыру.
Кедергілерді жеңу
Белгіленуіне,өлшем бірлігіне,формуласына ,есептер берілуін бір жүйеге келтіруге мән бермеуі .
Күтілетін нәтиже
Молекулалардың өлшемі, молекулалардың саны,массасы, зат мөлшері,Авогодро тұрақтысы,молекулалар концентрациясын есептеудіесептеуді үйренеді.Оқушылардың топтық жұмыста белсенділігі,шығармашылық қаблетін және өзіндік жеке жұмысты дамыту,сұрақтар қоюға үйренеді.
Қолданылатын әдіс -тәсілдер
1.Диалог(сұрақ-жауап) 2.Зерттеушілік(үй тұрмысында,өмірде қолдану)
3. Рольге бөлу
Топтық жұмыс ,фармативті бағалау.
диалогтық оқыту, әр деңгейдегі(жоғары,орташа,төмен)балаларды оқыту
Сабақ кезеңдері
Түсіну (10минут)
Бүгінгі сабағымызда сендер нені есте сақтауға және түсінуге тиіссіңдер.Формулалар,анықтамалар.
Тапсырмаларды береді.Оқушыларды бақылайды.
Топтық жұмыс жасайды.,топпен талқылайды,топтан біреу шығып қорғайды.
Оқу
лық
№1.Авогодро тұрақтысы нені білдіреді?
№2. Мыстың мольдікмассасыМ=0,0635кг/моль. Мыстыңатомдықмассасынтабыңдар.
№3.Оттегі молекуласын есептеңдер.(NA=6,02*1023 1/моль)
Қолдану
(20минут)
Оқулықпен жұмыс.№34,35,36,39
Тапсырма береді, бақылайды.көмектеседі.
Топтық жұмыс дәптерлерін есептерін шығарады.
Топтық жұмыс
Слайд
Талдау
(2минут)
Тыңдайды
Жеке жұмыс
Жинақтау
(2минут)
Сабақ туралы өз ойларын жаздыру.
Рефлекция жаздырады.
Рефлекция жазады, мұғалімге береді.
Жеке жұмыс.
ББҮ дәптеріне
Бағалау
(1минут)
Өзін-өзі бағалау үйге сыныпта орындаған есептердің және қалғаны.
Оқушылардың бағалауларын жинайды,өз бағасын қояды.
Бағалау парағын тапсырады.
Жеке жұмыс
Бағалау парақтары.