Конспекты уроков Електронагрівальні прилад 9 клас

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Методичні вказівки до використання задач в темі «Електронагрівальні прилади» в 9 класі

Мета:

Формувати навички розв’язання задач на закон Ома, Джоуля-Ленца, законів послідовного та паралельного з’єднань, ознайомлення з поняттям короткого замикання, формування стійких знань та вмінь користування електричними приладами та техніки безпеки, розвивати логічне мислення, економне ставлення до використання електричної енергії, виховання поваги до батьків, самостійності та практичності.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

1. Вступ

О.С.Пушкін погано навчався в ліцеї на уроках арифметики. Лев Толстой на іспитах в університеті нахапався одиниць, а Антон Чехов двічі в гімназії залишався на другий рік. Але все ж таки ці люди стали геніями, і ми ними захоплюємося. Як сказав Брюла: «Достатньо миті, щоб стати генієм, але необхідно ціле життя, щоб стати гідною людиною». Я думаю, що кожен з вас хоче стати гідною людиною, незважаючи на оцінки з того чи іншого предмету. Та «ніколи не соромтеся запитувати про те, чого не знаєш» (Арабська мудрість). Бо «людина боїться тільки того, чого не знає, а знанням перемагається будь-який страх» (В. Белінський).

2. Актуалізація

Почнемо з найпростішого: термінології розпочатої теми «електричний струм».

 

 

 


2

 

 

 

 

 

 

 

 


3

 

 

 





4

 

 

 

 

 

 






5

 





1. Кросворд

    1. Як називається величина електричного струму?

    2. Що створює струм в металах?

    3. Основна електрична характеристика провідника?

    4. Що вимірює вольтметр?

    5. В чому вимірюється опір?

  1. Знайди пару «формула-закон» (поняття)



Закони послідовного з’єднання

Робота електричного струму

Закон Ома

Опір

Закон паралельного з’єднання

Потужність електричного струму

Закон Джоуля-ленца


  1. Відгадайте загадку

Так, він – суворий контролер,

Зі стіни завжди дивиться,

Та тільки світло запали,

Він все тобі фіксує,

І скільки світла витрачав

Тобі він порахує (лічильник)

  1. Розрахувати вартість місячної роботи (3 години щодня) 100-ватної лампи (тариф – 0.2436 грн/кВт*год)

3. Вивчення нового матеріалу

1. От і підійшли ми з вами безпосередньо до теми нашого уроку «Електронагрівальні прилади».

  1. Міні змагання «Хто більше зможе назвати електронагрівальних приладів»;

  2. Який на вашу думку електронагрівальних прилад був першим?

  3. Повідомлення учня на тему «Лампочка Лодигіна, Едісона, Яблочкова»

  4. Що спільного у цих нагрівальних електричних приладів?

  5. З якого матеріалу бажано виготовляти нагрівальний елемент?

  6. Експериментальне завдання за варіантами:

    • Скласти схеми послідовного з’єднання 2-х ламп, виміряти силу струму

    • Скласти схему паралельного з’єднання 2-х ламп, виміряти силу струму

Порівняти світіння ламп. Зробити висновок щодо фактичної потужності.

2. Який на вашу думку електричний нагрівальний прилад був найпершим? (Виступ учня із доповіддю про винахідника першої електричної лампи О.Н. Лодигіна)


[pic]

3. Електронагрівальеі прилади.

  1. Гра «Назвати електроприлад»;

  2. що спільного у цих електронагрівальних приладів;

  3. який опір цього нагрівального елемента;

  4. з якого матеріалу його бажано виготовляти;

4. Експериментальні задачі.

  1. Скласти схему послідовного з’єднання двох ламп, виміряти силу струму;

  2. скласти схему паралельного з‘єднання двох ламп, виміряти силу струму;

  3. порівняти світіння ламп в першому і другому випадках, зробити висновок про потужність ламп.

5. Умові експериментальної задачі використати для розв’язання домашньої задачі: знайти у скільки разів зміниться сила струму і кількість теплоти, що виділяється в кожній лампі, при послідовному та паралельному з’єднанні.

6. Закріплення нового матеріалу.

  1. Чи можно вмикати лампу, розраховану на 127 V, в мережу з напругою 220 V?

  2. Чи можна вмикати в електричну мережу порожній електричний чайник? Чому?

  3. Чому провода, що підводять струм до електроплитки, не розігріваються як спіраль?

  4. Обговорення проблемної ситуації «Нещасний випадок» (дитина встромила ножиці в розетку)

    • Що відбувається в цей час у мережі?

    • Що відбувається із людським тілом?

    • Що означає вислів «коротке замикання»? (робота з підручником)

  5. Повідомлення учня про значення сили струму та вплив на людський організм.

    Аналіз ситуації «знайди помилку» (інсценівка: учень мокрими руками викручує, а потім заміняє лампу, що перегоріла, стоячи на щойно вимитій підлозі).
  6. Вправа «сходинки».

    (фен, плита, лампа, чайник, праска, паяльник, обігрівач, інкубатор, кип’ятильник, запальничка)

    7. Підсумки уроку, оцінки.

    8. Домашнє завдання.


    «Учение без размышления – пустая трата времени…»

    Конфуцій