8 сынып физика сабақ жоспарлар кембридж бағдарламасымен жасақталған

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: ____09 - 10 .01.2015ж_______

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Ток күшінің есептеу өрнегін пайдалана отырып, есептерді шығаруды үйрету;

Кернеудің формуласы мен өлшем бірліктерін қолдана білу;

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:

Ток күшінің есептеу өрнегін пайдалана отырып, есептерді шығарады;

Кернеудің формуласы мен өлшем бірліктерін қолданып есептерді шығарады;

Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

8 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу


1 тапсырма: «Өрмекші торы»(Білу)

  1. Ток күші дегеніміз не?

  2. Кернеу деген қандай физикалық шама?

  3. Ток күшінің өлшем бірлігі қандай?

  4. Электр тогы ұғымын енгізген ғалым?

  5. Электр қозғаушы күші деген қандай физикалық шама? Өлшем бірлігі қандай?

Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;

Сынып оқушылары стикерлерді таңдау арқылы топқа бөлінеді;

1 топ: Кернеу

2 топ: Ток күші

3 топ: Заряд

Топ басшыларына бағалау парағын беру

Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.






Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;















Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

5 мин

1 аялдама тапсырма:

  1. Электр шамындағы 10мин уақыт ішінде 300Кл заряд өткендегі ток күшін анықта?

  2. Өткізгіштердің ұштарынан 10кл заряд 10мин өткендегі ток күшін анықта?

Маршрут аялдамасы әдісі арқылы әр бір аялдамаға есептер жасырамыз. Ток күші мен кернеуді анықтауға арналған жаттығу есептерін шығару;



Операциялық кезең

  1. мин

2 аялдама тапсырма:

1. Бірінші және екінші шам арқылы 1 Кл зарядты тасымалдағанда атқарылатын жұмысты салыстыр. Осы шамдардағы ток күштері бірдей ме? U1=3B U2=1,5B

2. Резистордағы кернеу 110 В болғанда ток күші 4А тең. Ток күші 8А болу үшін резисторға қандай кернеу беру керек?


4 тапсырма: Ойлан жұптас,дәлелде; (Жинақтау)




Оқушыларға парақшалар беру арқылы есептер шығарту











Сәйкестендіру кестесін беру, оның орындалсын түсіндіру



Оқушылар жұптаса отырып, есептер шығарады











Оқушылар жұптаса отырып, сәйкестендіру кестесін орындайды


Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын










Рефлексиялық кезең

15 мин

5 тапсырма: (Бағалау)

Оқушыларға сауалды қою арқылы

Осы сауал бойынша оқушылар өз ойларын айтып, қағаз бетіне түсіреді.

Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын




Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырыңдар

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін



























Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____10 – 15.01.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

4 Зертханалық жұмыс.

«Электр тізбегін жинау және оның әр түрлі бөліктеріндегі ток күші мен кернеуді өлшеу.»

Сабақтың мақсаты:

Электр тізбегін жинауды үйрену;

Осы тізбек бөліктеріндегі ток күші мен кернеуді өлшеуді, есептеуді білу;

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:

Электр тізбегін жинауды үйренеді;

Осы тізбек бөліктеріндегі ток күші мен кернеуді өлшеуді, есептеуді біледі;

Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу

Үй тапсырма: «Өрмекші торы»

  1. Ток күші дегеніміз не?

  2. Кернеу деген қандай физикалық шама?

  3. Ток күшінің өлшем бірлігі қандай?

  4. Электр тогы ұғымын енгізген ғалым?

  5. Электр қозғаушы күші деген қандай физикалық шама? Өлшем бірлігі қандай?

Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;













Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын

Операциялық кезең

15 мин

Зертханалық жұмысты орындауға дайындық;

    1. Электр тогы дегеніміз не?

    2. Электр тогы болу үшін қажетті шарттар.

    3. Электр тогын сипаттайтын негізгі физикалық шамалар.

    4. Электр тізбегі дегеніміз не?

Кестені толтыру

Тізбектің берілген бөлігінде заряд орын ауыстырғанда, электр өрісінің атқарған жұмысының осы зарядқа қатынасы кернеу деп аталады.


ХБЖ – дегі электр кернеуінің бірлігі вольт (В) деп аталады.

.

Электр тізбегі ішкі және сыртқы деп аталатын екі бөліктен тұрады.

Ток көзі ішкі тізбекке, ал қалған бөлігі сыртқы тізбекке жатады.

Электр тізбегінің сызба нұсқасында қолданылатын шартты белгілер:

ток күші. ХБЖ-де ток күшінің өлшем бірлігі 1ампер.

Әлсіз токтарды өлшеу үшін 1мА=10-3А, 1мкА=10-6А

Күшті токтарды өлшеу үшін

1 кА=103A

Ток күшін өлшейтін аспаптар-амперметр.

Қауіпсіздік ережесімен таныса отырып, есепке алу журналына қол қою;




Оқушылар тізбекті құрастыра отырып, аспаптардан алынған міндерді кестеге жазады;


Рефлексиялық кезең

15 мин

Жұмыстың барысын оқулықтан оқи отырып, зертханалық жұмысты орындау;


Жұмысты қорытындылау, жұмыс орнын тазалау.

Оқушыларға бағыт беру





Жұмысты орындау барысына қорытынды жасауды оқушыларға айту;

Зертханалық жұмыс дәптерлеріне орындап отырады;


Жұмысты орындау барысына қорытынды жасау;



Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырады;

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін















Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____16 – 17.01.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Тізбек бөлігіне арналған Ом заңын түсінік беру;

Электр кедергісін, меншікті кедергі ұғымы туралы мәлімет беру;

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:

Тізбек бөлігіне арналған Ом заңын түсінеді;

Электр кедергісін, меншікті кедергі ұғымы туралы мәлімет алады;

Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»

  1. Ток күші деген не?

  2. Ток күшінің өлшем бірлігі, есептеу өрнегі қандай?

  3. Кернеу деген не ?

  4. Кернеудің өлшем бірлігі мен есептеу өрнегі қандай?

Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;










Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин

1тапсырма зерделеу блогы




Рефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін



















Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____ 17 – 22.01.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

5 Зертханалық жұмыс.

«Тізбек бөлiгi үшін Ом заңын тексеру»

Сабақтың мақсаты:

Тізбек бөлiгi үшін Ом заңын тексеруді үйрену;

Осы тізбекті құрастыру барысында аспаптардан алынған мәндерді пайдаланып, кедергіні есептеу;

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:

Тізбек бөлiгi үшін Ом заңын тексеруді үйренеді;

Осы тізбекті құрастыру барысында аспаптардан алынған мәндерді пайдаланып, кедергіні есептеуді біледі;

Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу





Үй тапсырма: «Өрмекші торы»


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.






Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;











Жұлдызшалар беру арқылы бағалай мын.

Операциялық кезең

15 мин

Зертханалық жұмысты орындауға дайындық;

А) Электр тогы дегеніміз не?

Б) Электр тогы болу үшін қажетті шарттар.

В) Электр тогын сипаттайтын негізгі физикалық шамалар.

Г) Электр тізбегі дегеніміз не?

Кестені толтыру

Қауіпсіздік ережесімен таныстыру;









Оқушыларға парақшалар беру, кестені толтыруға түсінік беру

Қауіпсіздік ережесімен таныса отырып, есепке алу журналына қол қою;




Оқушылар тізбекті құрастыра отырып, аспаптардан алынған міндерді кестеге жазады;


Рефлексиялық кезең

15 мин

Жұмыстың барысын оқулықтан оқи отырып, зертханалық жұмысты орындау;


Жұмысты қорытындылау, жұмыс орнын тазалау.

Оқушыларға бағыт беру





Жұмысты орындау барысына қорытынды жасауды оқушыларға айту;

Зертханалық жұмыс дәптерлеріне орындап отырады;


Жұмысты орындау барысына қорытынды жасау;



Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырады;

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін










Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____23 – 24.01.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Электр кедергісінің температураға тәуелділігін ұғындыру;

Асқын өткізгіштік ұғымын түсіну;

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, 7маймыл тапсырмасы, ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:

Электр кедергісінің температураға тәуелділігін біледі;

Асқын өткізгіштік ұғымын түсінеді;

Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"

Мақсаты: Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Адасқан нысан»

  1. Ток күші мен кернеудің арасындағы байланыс өрнегі қандай?

  2. Кедергінің есептеу өрнегі?

  3. Кедергі мен ток күшіне байланысты өрнек?

Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Пазылдарды құрастыра отырып, топқа бөлінеді.

1топ: Кедергі;

2 топ: Кернеу;

3 топ: Ток күші;

Осы пазыл бөлшектерінің артындағы сауалдарға жауап береді.


Пазылдарды құрастырып болған соң жаңа сабақ тақырыбымен таныстырамын. Осы тақырыпты түсіну мақсатында, электронды оқулықты тыңдатамын.

Жаңа сабақтағы негізгі есептеу өрнектерін, сызбалар арқылы түсіндіремін.

Асқын өткізгіштік

Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.
















Жаңа сабақ тақырыбымен керекті негізгі ұғымдарды оқушылар дәптерлеріне жазып отырады.










Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын.

Операциялық кезең

15 мин

1тапсырма: Тақырыпты оқу




2 тапсырма: Маңыздылықты ажырату;

Оқушыларға 7 маймыл тапсырмасын тарату, осы тапсырмалардың орындалу ережесін түсіндіру;

Оқушылар тақырыпты оқып шығып толықтай тақырып туралы түсінігін айтады.


Рефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін







Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____24 – 29.01.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Өткізгіштерді тізбектей және параллель қосу жайлы мағлұмат беру;

Өткізгіштерді тізбектей және параллель қосуды күнделікті өмірде және өндірістерде, есептер

шығаруда қолдана білуге үйрету;

  • Топта бағалай білуге баулу

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, 5 зымыран тапсырмасын орындау, ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:

  • Өткізгіштерді тізбектей және параллель қосу жайлы мағлұмат алады;

  • Өткізгіштерді тізбектей және параллель қосуды күнделікті өмірде және өндірістерде, есептер

шығаруда қолдана білуге үйренеді;

  • Топта бағалай біледі;

Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу


Үй тапсырма: «Өрмекші торы»

  1. Ток күші деген не?

  2. Ток күшінің өлшем бірлігі, есептеу өрнегі қандай?

  3. Кернеу деген не ?

  4. Кернеудің өлшем бірлігі мен есептеу өрнегі қандай?

Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.






Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;









Жұлдызша-

лар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

3 мин


Ток көзі және оның полюстерін қосатын өткізгіш тұйық электр тізбегін жасайды.

Электр құрылғыларын тізбектей қосу.

Өткізгіштерді тізбектей жалғағанда ток күштері тең, ал тізбектегі жалпы кернеу оның бөліктеріндегі кернеулердің қосындысына тең болады, ал жалпы кедергі әрбір өткізгіштің кедергілерінің қосындысынан тұрады:

U=U1+U2+U3+…

I1=I2=I3=…

R=R1+R2+R3+…

Жаңа сабақ тақырыбы мен керекті мәліметтерді дәптерге жазып отырады.


Операциялық кезең

12 мин
























1 тапсырма Зерделеу блогы

Электр құрылғыларын параллель қосу.

Өткізгіштерді параллель жалғағанда, тізбектің барлық бөліктерінде кернеу бірдей, ал жалпы ток күші әрбір өткізгіштегі ток күштерінің қосындысына тең, жалпы кедергі әрбір өткізгіштің кедергісінен кем болады.

I=I1+I2+I3+… U1=U2=U3=… 1/R=1/R1+1/R2+1/R3+…



Рефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін



































Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____ 30 – 31.01.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;















Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин

Зертханалық жұмысты орындауға дайындық;

А) Электр тогы дегеніміз не?

Б) Электр тогы болу үшін қажетті шарттар.

В) Электр тогын сипаттайтын негізгі физикалық шамалар.

Г) Электр тізбегі дегеніміз не?

Кестені толтыру

Қауіпсіздік ережесімен таныстыру;









Оқушыларға парақшалар беру, кестені толтыруға түсінік беру

Қауіпсіздік ережесімен таныса отырып, есепке алу журналына қол қою;




Оқушылар тізбекті құрастыра отырып, аспаптардан алынған міндерді кестеге жазады;


Рефлексиялық кезең

15 мин

Жұмыстың барысын оқулықтан оқи отырып, зертханалық жұмысты орындау;


Жұмысты қорытындылау, жұмыс орнын тазалау.

Оқушыларға бағыт беру





Жұмысты орындау барысына қорытынды жасауды оқушыларға айту;

Зертханалық жұмыс дәптерлеріне орындап отырады;


Жұмысты орындау барысына қорытынды жасау;



Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырады;

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін

















































































Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____31.01 – 02.02.2015ж___

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, 7 ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»

  1. Ток күші деген не?

  2. Ток күшінің өлшем бірлігі, есептеу өрнегі қандай?

  3. Кернеу деген не ?

  4. Кернеудің өлшем бірлігі мен есептеу өрнегі қандай?

Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;










Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин





Рефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін


















Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____ 06 – 07.02.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;















Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин

Зертханалық жұмысты орындауға дайындық;

А) Электр тогы дегеніміз не?

Б) Электр тогы болу үшін қажетті шарттар.

В) Электр тогын сипаттайтын негізгі физикалық шамалар.

Г) Электр тізбегі дегеніміз не?

Кестені толтыру

Қауіпсіздік ережесімен таныстыру;









Оқушыларға парақшалар беру, кестені толтыруға түсінік беру

Қауіпсіздік ережесімен таныса отырып, есепке алу журналына қол қою;




Оқушылар тізбекті құрастыра отырып, аспаптардан алынған міндерді кестеге жазады;


Рефлексиялық кезең

15 мин

Жұмыстың барысын оқулықтан оқи отырып, зертханалық жұмысты орындау;


Жұмысты қорытындылау, жұмыс орнын тазалау.

Оқушыларға бағыт беру





Жұмысты орындау барысына қорытынды жасауды оқушыларға айту;

Зертханалық жұмыс дәптерлеріне орындап отырады;


Жұмысты орындау барысына қорытынды жасау;



Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырады;

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін

















































































Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: __07 – 12.02.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, 7 ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;










Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин

1тапсырма зерделеу блогы




ефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін





















Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____13 – 14.02.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, 7 ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;










Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин

1тапсырма зерделеу блогы




ефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін





















Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____14 – 19.02.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, 7 ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;










Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин

1тапсырма зерделеу блогы




ефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін





















Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____20 – 21.02.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сабақтың мақсаты:


Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, 7 ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;










Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин

1тапсырма зерделеу блогы




ефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін





















Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: _____21 – 26.02.2015ж_____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, 7 ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар: динамометр, серіппе, резеңке, слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

10 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу






Үй тапсырма: «Өрмекші торы»


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;


Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.







Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;










Жұлдызшалар беру арқылы бағалай-мын.

Операциялық кезең

15 мин

1тапсырма зерделеу блогы




Рефлексиялық кезең

15 мин






Үй тапсырмасы

5 мин

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін





















Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: ____27.02- 28 .02.2015ж____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар,слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

8 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу




1 тапсырма: «Өрмекші торы»(Білу)


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;

Сынып оқушылары стикерлерді таңдау арқылы топқа бөлінеді;

1 топ: Кернеу

2 топ: Ток күші

3 топ: Заряд

Топ басшыларына бағалау парағын беру

Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.






Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;















Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын.

Операциялық кезең

5 мин

1 аялдама тапсырма:


Маршрут аялдамасы әдісі арқылы әр бір аялдамаға есептер жасырамыз. Ток күші мен кернеуді анықтауға арналған жаттығу есептерін шығару;



Операциялық кезең

  1. мин

2 аялдама тапсырма:

1. Бірінші және екінші шам арқылы 1 Кл зарядты тасымалдағанда атқарылатын жұмысты салыстыр. Осы шамдардағы ток күштері бірдей ме? U1=3B U2=1,5B

2. Резистордағы кернеу 110 В болғанда ток күші 4А тең. Ток күші 8А болу үшін резисторға қандай кернеу беру керек?


4 тапсырма: Ойлан жұптас,дәлелде; (Жинақтау)




Оқушыларға парақшалар беру арқылы есептер шығарту













Сәйкестендіру кестесін беру, оның орындалсын түсіндіру



Оқушылар жұптаса отырып, есептер шығарады













Оқушылар жұптаса отырып, сәйкестендіру кестесін орындайды


Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын










Рефлексиялық кезең

15 мин

5 тапсырма:Денеге бірнеше күштер әрекет ете ме? (Бағалау)

Оқушыларға сауалды қою арқылы

Осы сауал бойынша оқушылар өз ойларын айтып, қағаз бетіне түсіреді.

Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын




Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырыңдар

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін







































Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: ____27.02- 28 .02.2015ж____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар,слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

8 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу




1 тапсырма: «Өрмекші торы»(Білу)


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;

Сынып оқушылары стикерлерді таңдау арқылы топқа бөлінеді;

1 топ: Кернеу

2 топ: Ток күші

3 топ: Заряд

Топ басшыларына бағалау парағын беру

Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.






Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;















Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын.

Операциялық кезең

5 мин

1 аялдама тапсырма:


Маршрут аялдамасы әдісі арқылы әр бір аялдамаға есептер жасырамыз. Ток күші мен кернеуді анықтауға арналған жаттығу есептерін шығару;



Операциялық кезең

  1. мин

2 аялдама тапсырма:

1. Бірінші және екінші шам арқылы 1 Кл зарядты тасымалдағанда атқарылатын жұмысты салыстыр. Осы шамдардағы ток күштері бірдей ме? U1=3B U2=1,5B

2. Резистордағы кернеу 110 В болғанда ток күші 4А тең. Ток күші 8А болу үшін резисторға қандай кернеу беру керек?


4 тапсырма: Ойлан жұптас,дәлелде; (Жинақтау)




Оқушыларға парақшалар беру арқылы есептер шығарту













Сәйкестендіру кестесін беру, оның орындалсын түсіндіру



Оқушылар жұптаса отырып, есептер шығарады













Оқушылар жұптаса отырып, сәйкестендіру кестесін орындайды


Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын










Рефлексиялық кезең

15 мин

5 тапсырма:Денеге бірнеше күштер әрекет ете ме? (Бағалау)

Оқушыларға сауалды қою арқылы

Осы сауал бойынша оқушылар өз ойларын айтып, қағаз бетіне түсіреді.

Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын




Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырыңдар

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін







































Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: ____27.02- 28 .02.2015ж____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар,слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

8 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу




1 тапсырма: «Өрмекші торы»(Білу)


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;

Сынып оқушылары стикерлерді таңдау арқылы топқа бөлінеді;

1 топ: Кернеу

2 топ: Ток күші

3 топ: Заряд

Топ басшыларына бағалау парағын беру

Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.






Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;















Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын.

Операциялық кезең

5 мин

1 аялдама тапсырма:


Маршрут аялдамасы әдісі арқылы әр бір аялдамаға есептер жасырамыз. Ток күші мен кернеуді анықтауға арналған жаттығу есептерін шығару;



Операциялық кезең

  1. мин

2 аялдама тапсырма:

1. Бірінші және екінші шам арқылы 1 Кл зарядты тасымалдағанда атқарылатын жұмысты салыстыр. Осы шамдардағы ток күштері бірдей ме? U1=3B U2=1,5B

2. Резистордағы кернеу 110 В болғанда ток күші 4А тең. Ток күші 8А болу үшін резисторға қандай кернеу беру керек?


4 тапсырма: Ойлан жұптас,дәлелде; (Жинақтау)




Оқушыларға парақшалар беру арқылы есептер шығарту













Сәйкестендіру кестесін беру, оның орындалсын түсіндіру



Оқушылар жұптаса отырып, есептер шығарады













Оқушылар жұптаса отырып, сәйкестендіру кестесін орындайды


Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын










Рефлексиялық кезең

15 мин

5 тапсырма:Денеге бірнеше күштер әрекет ете ме? (Бағалау)

Оқушыларға сауалды қою арқылы

Осы сауал бойынша оқушылар өз ойларын айтып, қағаз бетіне түсіреді.

Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын




Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырыңдар

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін







































Бекітемін:__________

Оқу ісі орынбасары: А.И.Унгаралиева

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: ____02.04- 03.04.2015ж____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8 сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар,слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

8 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу




1 тапсырма: «Өрмекші торы»(Білу)


Сабаққа дайындық жаттығуларын жүргізу.

Оқушылар шаттық шеңберін құра отырып, бір - бірінің қолдарын ұстайды. Осы біріккен оқушылар бір – біріне тілектер айтады.


Сынып оқушылары жіпті бір – біріне лақтыру арқылы өрмекші торын құрастырып, өтілген тақырыптар бойынша сауалдарға жауап береді;

Сынып оқушылары стикерлерді таңдау арқылы топқа бөлінеді;

1 топ: Кернеу

2 топ: Ток күші

3 топ: Заряд

Топ басшыларына бағалау парағын беру

Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.






Оқушылар өздеріне қойылған сауалдарға жауап береді; Егерде жауап бере алмаса, өрмекшінің торына түседі;















Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын.

Операциялық кезең

5 мин

1 аялдама тапсырма:


Маршрут аялдамасы әдісі арқылы әр бір аялдамаға есептер жасырамыз. Ток күші мен кернеуді анықтауға арналған жаттығу есептерін шығару;



Операциялық кезең

  1. мин

2 аялдама тапсырма:

1. Бірінші және екінші шам арқылы 1 Кл зарядты тасымалдағанда атқарылатын жұмысты салыстыр. Осы шамдардағы ток күштері бірдей ме? U1=3B U2=1,5B

2. Резистордағы кернеу 110 В болғанда ток күші 4А тең. Ток күші 8А болу үшін резисторға қандай кернеу беру керек?


4 тапсырма: Ойлан жұптас,дәлелде; (Жинақтау)




Оқушыларға парақшалар беру арқылы есептер шығарту













Сәйкестендіру кестесін беру, оның орындалсын түсіндіру



Оқушылар жұптаса отырып, есептер шығарады













Оқушылар жұптаса отырып, сәйкестендіру кестесін орындайды


Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын










Рефлексиялық кезең

15 мин

5 тапсырма:Денеге бірнеше күштер әрекет ете ме? (Бағалау)

Оқушыларға сауалды қою арқылы

Осы сауал бойынша оқушылар өз ойларын айтып, қағаз бетіне түсіреді.

Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын




Үй тапсырмасы

5 мин

Кері байланыс алу мақсатында оқушылар осы сабақтан алған әсерлеріңді жазып, пошта жәшігіндегі конверт түстеріне байланысты жапсырыңдар

Қызыл түс – өте жақсы түсіндім

Сары түс – түсінбей қалдым

Жасыл түс – түсіндім

Үйге тапсырма Тақырыптарды оқу, жаттығу есептерін шығару

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін







































Бекітемін:__________

Оқу ісі орынбасары: А.И.Унгаралиева

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Мұғалім : __Кушетерова М. С.__ Күні: ____04.04.2015ж____

Пәні: ________Физика_________ Сыныбы: ___8«а», 8«б»,___

Сілтеме

Р.Башарұлы Физика және астрономия 8 сынып оқулығы; 2012жыл

Физика есептер жинағы 8сынып

Дерек көздер

АКТ, Миға шабуыл, Блум таксономиясы ой қозғау, постер, флипчарт, маркер, стикер, тәжірибелік құралдар,слайд т.б.

Күтілетін нәтиже:


Кезеңдері

Уақыты

Тапсырмалар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқу үшін және оқуды бағалау

Мотивациялық кезең

8 мин

Сергіту сәті:

"Аялы алақан"Мақсаты:

Біріге отырып кедергілерден шыға білу




Шаттық шеңберін құрып, бір – біріне тілектерін айтады.













Операциялық кезең

  1. мин











Рефлексиялық кезең

15 мин











Үй тапсырмасы

5 мин


Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін