Дене шынықтыру пәнінен ашық сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: «Допты орыннан және қозғалыста бір және екі қолмен лақтыру.»
Сабақтың мақсаты мен міндеттері:
Білімділік:
орыннан бір және екі қолмен допты себетке лақтыруды жетілдіру;
допты жүргізіп екі адымды шабуыл жасауды жетілдіру;
үш пас арқылы жойқын шабуыл жасауды үйрету;
Дамытушылық:
Тәрбиелік:
Құрал – жабдықтар:баскетбол доптары, ысқырық, секундомер.
Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу. Сабақ мақсатын түсіндіру.
2. Саптағы жаттығулар: «Оң-ға!», «Сол-ға!», «Шеңбермен сол-ға!».
3. Жай журістен жеңіл жүгіруге көшу.
4. Секірулер, арнайы жүгіру жаттығулары.
5. Жалпы дамыту жаттығулары. (Карточка)
6. Сапқа тұрғызу.
2’
30”
2’
3’30”
6’30”
30”
Сапта түзу, тыныштық сақтау керек.
Командаларды дұрыс бір мезетте орындау қажет.
Бір қалыпта жүгіру.
Залдың ортасынан екі топқа бөлінеміз.
Жаттығуларды дұрыс орындаймыз.
Негізгі бөлімі 25 мин
I. Орыннан бір және екі қолмен допты себетке лақтыруды жетілдіру.
II. Допты жүргізіп екі адымды шабуыл жасауды жетілдіру.
III. Үш пас арқылы жойқын шабуыл жасауды үйрету.
5’
10’
3 рет
3 рет
3 рет
10’
Сынып жұптарға бөлінеді.
1-ші нөмірдегі оқушылар допты себетке лақтырады, 2-ші нөмірдегі оқушылар допты себеттен қабылдап 1-ші нөмірдегі оқушыларға береді. 5 лақтыру жасағасын ауысамыз.
Сынып екі топқа бөлінеді, 1-ші топ алаңның сол жағында, ал 2-ші топ алаңның оң жағында екі адымды шабуылдың турлерін жетілдіреді.
Екі адымды шабуылдыдың 1-ші түрі: оқушы допты жургізіп келіп себеттің сол жағынан екі адымды шабуыл жасайды.
Екі адымды шабуылдыдың 2-ші түрі: оқушы допты жургізіп келіп себеттің алдынғы жағынан екі адымды шабуыл жасайды.
Екі адымды шабуылдыдың 3-ші түрі: оқушы допты жургізіп келіп себеттің оң жағынан екі адымды шабуыл жасайды.
Сынып екі қатарға бөлінеді.
1-ші қатардағы оқушылар шабуылды бастайды, олар бірінші пасты алаңның орта шебінде тұрған ойыншыға береді, ал орта шептегі ойыншы допты қабылдап, екінші пасты 2-ші қатардан жүгіріп келе жатқан ойыншыға береді, ол ойыншы соңғы үшінші пасты шабуылды бастаған ойыншыға береді. 1-ші қатардан жылдам жүгіріп келе жатқан ойыншы допты қабылдап, тоқтамай екі адым жасап себетке допты лақтырады.
Әдісті орындағаннан кейін ойыншылар қатарларымен ауысып тұрады.
Қорытынды бөлімі 5 мин
Сапқа тұрғызу.
Рефлексия.
Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма беру.
30”
1’30”
3’
Тыныштық сақтау қажет.
Сендерге сабақта не ұнады?
Сабақ барысында жіберген қателерді айту.