30-60 м. Жылдамдықпен жүгіру

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақтың тақырыбы: 30-60 м. Жылдамдықпен жүгіру





Сабақтың мақсаты: -оқушылар арасында салауатты өмір салтын насихаттау

-Жылдамдық,ептілік,икемділік,шыдамдылық, дене сапалық қасиеттерін дамыту

-оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру


Құрал-жабдықтар:ысқырық, секундомер




Д

А

Й

Ы

Н

Д

Ы

Қ


Б

Ө

Л

І

М

І

10

Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.


Спорт алаңында жүру жаттығуын жасату

-қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру

-қол белде өкшемен жүру

-қол белде аяқтың сыртымен жүру

-қол белде аяқтың ішімен жүру


Жүгіру жаттығулары

-қолды алға айналдырып оң жағымен жылжу

-қолды артқа айналдырып сол жағымен жылжу

-қол белде аяқты алға сермеп жүгіру

-қол желкеде аяқты артқа сермеп жүгіру

-екі қолды алға созып тізені жоғары көтеріп жүгіру

-екі қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру

-екі қол жанда аяқты жанға сермеп жүгіру

Жай жүру,терен тыныс алу

10



0,5 айн






1 айн


1 айн


0,5 айн



1 айн

Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау



Жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау



Қолды толық айналдыруын,

Тізе бүгілмей аяқ түзу қалпында болуын,

Тізені жоғары көтеруін,

өкшенің алақанға тигізіп жүруін қадағалау


Н

Е

Г

І

З

Г

І


Б

Ө

Л

І

М

30

Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту


-саппен бір қалыпты жеңіл жүгіру

-бір тізені жоғары көтеріп бір аяқпен жоғары секіру, аяқты кезек алмастырып отырыу керек

-төменгі сөреден шығу 3 м қиындыда

-оқушыларды 2 топқа бөліп кезекпен 3-10 қайталап жүігрту

-30 метр уақыт есебімен жоғары жылдамдықта жүгірту

-60 метр арақашықтықта уақыт есебінсіз жоғары жылдамдықта жүгіру

30


2 айн

3 рет


5-6 рет

4-5 рет


1 рет


1 рет



Айту дұрыс көрсету,

Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау

Қ

О

Р Б

Ы Ө

Т Л

Ы І

Н М

Д

Ы

5

-сапқа тұрғызу

-үйге тапсырма беру:екпетінен жатып қолды бүгіп жазу(30 рет).

-жүйелі түрде бағалау

-оқушылармен қоштасу

5

Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.

Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау