Сабақ тақырыбы: 60 метр қашықтыққа жүгіруді дамыту
Сабақ мақсаты: Қозғалыс белсенділігін арттыру, ұйымшылдыққа, бірлікке баулу.
Сабақ өтетін орын:
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, көрсету, үйрету, қайталау, жаттығу, ойын.
Құрал-жабдықтар: Ысқырық, уақыт өлшегіш, эстафеталық таяқша және т.б.
Күні, уақыты: ________________
Сабақ өтуші:
С/Б Сабақ мазмұны
Өлшем
Әдістемелік нұсқау
Дайындық бөлімі-15 минут
Сапқа тұру. Ақпар беру. Сәлемдесу. Сабақ тақырыбымен таныстыру.
Саптағы жатығулар: оңға, солға, кері бұрылу.
I. Жүру: 1. Аяқтың ұшымен
2. Өкшемен
3. Табанның ішкі қырымен
4. Жартылай отыра, толық отырып
II. Жүгіру: 1. Тізені көтере
2. Аяқты қайшылай
3. Аяқты артқа сілтей
4. Оң, сол қапталмен, тіркеме
адыммен
5. Арқамен, алға қарай жүгіру
III. Демалу жатығулары.
Жалпы дамыту жаттығулары:
1. Б.Қ. Аяқ иық деңгейінде, қол белде.
1-4 басты оң жаққа айналдыру, 1-4 басты сол жаққа айналдыру.
2. Б.Қ. Қол иықта 1-4 алға қарай, 1-4 артқа қарай айналдыру.
3. Б.Қ. Қол кеудеде. 1-2 қолды бүге артқа, 1-2 қолды жазып оңға, 1-2 қолды жазып солға.
4. Б.Қ. Қол желкеде, 1-2 денені оң жаққа, 3-4 сол жаққа бұру.
5. Б.Қ. Оң қол белде, сол қол жоғары. 1-2 оңға, 3-4 солға еңкею.
6. Б.Қ. Қол белде,аяқ иық деңгейінде ашулы.
1- Қолды еңкейіп, оң аяққа
2- ортаға
3- сол аяқтың ұшына тигізу
7. Б.Қ. Қол белде.
1-Отырып қолды еденге тіреу
2-Аяқты артқа сермеу
3-Отырып қолды еденге тіреу
4-Б.Қ.
8. Б.Қ. Қол белде.
1-4 оң аяқпен секіру
1-4 сол аяқпен
1-4 екі аяқпен жоғары секіру
31
3011
31
31
5-6 рет
5-6 рет
6 рет
6 рет
5-6 рет
5-6 рет
5 рет
4-5 рет
Оқушылардың спорт киімдеріне көңіл бөлу.Сабақ мақсатын таныстыру.
Берілген бұйрықты нақты орындау.
Қолды белге қою
Қолды желкеге қою
Қол белдерінде
Ара-қашықтықты сақтау
Басты толық айналдыру.
Иықты кең айналдыру
Аяқ бұрылмайды
Кеудені тік ұстау
Неғұрлым тереңірек
иілу
Неғұрлым тереңірек
еңкею
Аяқты артқа тік қосып лақтыру.
Денені тік ұстау
Негізгі бөлім-28 мин I. 60 метр қашықтыққа жүгіруді дамыту.
а) Сөре сызығында отыру
б) «Дайындал!», «Жүгір!» бұйрықтарын үйрену.
в) Сөре сызығынан шығу әдісін бірнеше рет қайталау.
г) 20 м қашықтыққа екпіндей жүгіріп өту
д) 60 м қашықтықты қарқынды жүгіру
е) Мәре сызығын қиюдағы соңғы пәрменді үйрену.
II. Қарама-қарсы эстафета жарысын ұйымдастыру
201
3-4 рет
81
Оқушыларды екі топқа бөліп, қашыққа жүгіру техникасын түсіндіру, көрсету. Сөреде тұру, шығу, жүгіру, мәре сызығын қиюдағы қимыл шеберліктерді түсіндіру. Қауіпсіздік ережелерін ескертіп отыру.
Оқушыларды төрт топқа бөлу, эстафета таяқшасын беру арқылы жарысу
••••• -------------------→•••••
••••• -------------------→•••••
Қорытынды бөлім-4 мин
Жалпы сапқа тұру.
Еңбектеріне қарай бағалау.
Сабаққа шолу жасап, қорытындылау.
Үй тапсырмасын беру
3011
113011
113011
3011
Оқушыларды жалпы сапқа тұрғызып, сабақ барысын-дағы кемшіліктерімен жетістіктерін айтып өту. Еңбектеріне қарай баға-лау. Жалпы дамыту жаттығулары