Ашық сабаққа арналған
қысқа мерзімді жоспар.
Өткізуші:Нұрлыбаев Ғ.Қ.
Пәні: Дене-тәрбиесі
Мерзімі: 23.10
Сыныбы: 7 ә
Сабақтың тақырыбы: Волейбол.
Сабақтың мақсаты: Волейболдың әдіс-тәсілдерін білу.
Күтілетін нәтиже: Волейболдың әдіс-тәсілдерін меңгереді.
3мин.
2мин.
10мин.
5мин.
5мин.
15мин
5мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Сапқа тұру. Сәлемдесу
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Бір-біріне доп беріп тілек білдіру.
Санақ арқылы 3-топқа бөлу.
Әр топқа топ басшысы тағайындалады.
3-топқа тапсырма беру арқылы жүгіру және гимнастика жаттығуларын бір уақытта жасату.
Негізгі бөлім:
Көру-жасау әдісі арқылы волейболдың әдіс-тәсілдерін видео, сурет арқылы көрсету.
Миға шабуыл әдісі арқылы видеодан волейбол туралы көргенін, білгенін түсінгенін әр топқа сұрақ қойуы арқылы пікірін білу және бір-біріне сұрақ қойдыру.
Кім жылдам әдісі арқылы топ арасында волейболдың әдістері яғни допты қабылдау, допты беру жаттығуларын жасату және волейбол ойнату. Жаттығу және ойын барысында басбармақ, мадақтау әдісімен
бағалау.
Қорытынды бөлім:
Бағалау «екі жұлдыз бір тілек»
Кері байланыс
Сапта тұрып бір-біріне доп беріп тілек айтады.
3-топқа бөлінеді. Бір-бірін саралап көшбасшы сайлайды.
Топ мүшелері ойланып бір-бірімен пікір алмасады.Көшбасшы алға шығып жүгіру және гимнастика жаттығуларын көрсетеді.Соған қарап топ мүшелері жаттығуларды қайталайды.
Видео, сурет арқылы волеболдың түрлі тәсілдерін көреді.
Әр топ мүшелері өз көргенін, білгенін, түсінгенін өз ойларымен айтып жеткізеді.Бір-біріне сұрақ қойуы арқылы тақырыпты толық түсінеді.
жаттығу жасау арқылы волейбол ойнауды және волейбол әдістерін үйренеді.
Әр топ бір-біріне тілек айтады.
Топ мүшелері сабаққа байланысты ой пікірлерін білдіреді.
Сенімділік пайда болады.
Топқа бөлінуді үйрету, ауыз біршілікке тәрбиеленеді.Бір-бірінің деңгейін анықтайды.
Топпен бірлесіп ақыл-ой тастайды. Диалог құру арқылы өз пікірін айту арқылы жаттығуды уақытылы аяқтайды.
волейболдың әдіс-тәсілдерін біледі.
Бір-бірімен пікір алмасады.
Волейбол ойнаудың әдіс-тәсілдерін меңгереді.
доп
Уақыт өлшегіш
Бейне, сурет
доп
[pic] [pic]
[pic]