Поурочный план первого класса

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


[pic]

[pic] С.Қырықбаева атындағы «Тексерілді» мектепке дейінгі шағын орталығы Оқу ісінің орынбасары:

бар орта мектебі Т.Қ.Көмекбаева_____________

«___» ___________20___жылы




Дене тәрбиесі сабағының 1-ші сынып оқушыларына арналған

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ № 1



I–тоқсан.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім: Денсаулықты білу және түсіну

Қатысқандар: ______

Қатыспағандар саны: ______


Сабақ тақырыбы

Қауіпсіздік ережесі. Дене шынықтыру дегеніміз не?


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Бірқатар дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді анықтау








3Сабақ мақсаттары

Шашырап жүру.Бір орында үйіріле айналып, секіру. Ұжымдық жаттығуларды орындау барысында кауіпсіздік ережесін сақтау. Кеністікте қозғалудың әртүрлі тәсілдерін табу. Орындалу тиіс негізгі нұсқаулықтарды орындау.

Залда кауіпсіздік техникасын сақтау. Заттардан аттап өту кезінде тепе-тендікті сақтап, денесін дұрыс ұстау. Допты алға жоғары лақтырып, қос қолдап ұстап алу. Даңғыра дабылы немесе музыка ырғағымен сап түзіп жүру.

Биіктетілген тіректе статикалық тепе-тендікті сақтау. Тәжірибиесіне сүйініп, бұрын үйренгенімен және істегендерімен салыстырып, жаттығулардың орындалуын қадағалау.

Тілді толық ортаға енгізу

Тақырыбы: 1-бөлім: «Барлығы мен туралы».





Тілдік мақсаттар

Оқушылар спортзалдағы мінез құлық ережелерімен және спорттық мүлікпен танысып, жаттығуларды орындаған кезде тәуекелдерді анықтай алады.




Құндылықтарды дарыту


Оқушылар бұл бөлімде спорт залда және спорт аланда қимыл-қозғалыс ережелерін сақтау тәртібің,күн тәртібің және жеке бас гигиенасын сақтаудын, дене жаттығуларының адам денсаулыгы үшін маныздылығың, оқу бағдарламасындағы берілген жаттығуларды орындау кезіндегі кауіпсіздік ережелерін сақтауың, шынығудың ағзаны сауықтырудағы маныздылығы бар.

Пәнаралық байланыстар

Дүние тану.



[pic]


Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар







Сабақтың басы Дайындық бөлім: 10 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару.

Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар.Бұрылыстарды біркелкі орындау.Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс пайдалану.Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу.Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары.

(Ұ) «шашырап» жүрісі. Оқушыларға музыка ырғағымен зал кеңістігінде бір-біріне соқтығыспай жүруді, ал музыка біткен кезде сапта өз орнын жылдам табуды ұсынады.






Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық.





Сабақ ортасы Негізгі бөлім:

20 мин.


(Ұ) Үшеуден қайта сап құру.Құралсыз орындалатын ЖДЖ. Жаттығулардын орындалуын көрсету.

(Ұ) Бір орында үйреле айналып, екі аяқтап секіру

(Т) Допты жоғары лақтырып, қос қолдап ұстап алу.Домалап кеткен допты лақтырмай, оқушының қолына беру қажет.

(Т) Тепе-тендік – толтырылған доптардан аттап жүру.

«Қуыспақ» қозгалмалы ойыны





Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік.

Ырғақты музыка. Керекті жабдықтар:Доптар 5 дана



Сабақтың соңы Қортынды бөлім: 5 мин.


Кауіпсіздік ережелері: + қол шапалақ; - аяқпен еден соғу. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіледі:Оқушалардан бұл жаттығуда қандай оңай тұстары бар екенін және оны қалай қиындата орындауға болатынын сұрау. Оқушылар өз бетінше таңдаған жаттығуларын, дағдыларын бақылау.Үйге тапсырма беру.


Үй тапсырмасын орындауды ескерту,

үнемі жұма күні тексеріп отыру. Оқушылардың күнделіктеріне үй тапсырмасын жазуды талап ету.

Дифференциация – оқушыларды ұл-қыз және қабілетті-қабілетсіздерді жұпқа,топқа бөліп жұмыс жасау. Қабілетті оқушыларға тек дене тәрбиесі шамасында тапсырма қоймау,пән аралас қою.





Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру:

1 Теориялық

2 Практикалық



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.


Терең тыныс алу жаттығуларында сұрау: жүрек пен өкпе қызметі. Олардың қызметі не? Жаңа идеялар туралы ойлар, қиындықтар болды ма?

[pic] Жүгірудін түрлі жолдарын көрсету: оларды бақылау, оқушыларға коментарийлар беру.

Сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау. Ширату жаттығуларының маңызы, жақсы әсерлері.


Дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі Абилов Нурлан Айткулович