Сабақтың тақырыбы: Америка Құрама Штаттары
Сабақтың мақсаттары:
1) Білімділік: Солтүстік жарты шар материгінің
ерекшеліктері, пайда болуы уақытын жануарлар дүнйесі
туралы білім беру. Еуразия мен Америка елдері тақырыбы
бойынша білімдерін толықтыру.
2) Дамытушылық: Оқушылардың өз ойларын жете айта
білуге, биология, география, математика, салауаттану
пәндерін байланыстыра отырып жан-жақты ойлау, жұмыс
жасау қабілеттерін дамыту.
3) Тәрбиелік: Өз денсаулығына деген көзқарасын
қалыптастыру. Әдептілік ережелерін бойына сіңірген
шығармашылық қабілеті мүмкіндігінше дамыған азамат
тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: кіріктірілген, аралас
(биология, география,тарих)
Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, салыстыру, өзіндік ізденіс жұмыстары.
Сабақтың негізгі идеясы: ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Сабақтың көрнекілігі: дүние жүзінің саяси картасы, кесте, жұмыс дәптері.
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру
ІІ. Қызығушылықты ояту
ІІІ. Сабақ барысын бақылау
ІV. Жаңа тақырып
V. Сабақты бекіту
VІ. Рефлексия әдісі
VІІ. Бағалау
VІІІ. Үйге тапсырма
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Қызығушылықты ояту
Оқушылырға Солтүстік Америкада орналасқан өздері қалаған елін кескін картаға түсірту. Сонымен бірге парталас көршісіне өзі қалаған елді картадан көрсетіп астанасын атауды ұсыну.
ІІІ. Сабақтың барысын бақылау
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысқан соң рефлексия әдісі бойынша келесі кестенің екі бағанын толтырады.
Аты-жөні: _____________________________________________
Сабақтан кейінгі көңіл-күйіңіз
[pic]
ІV.Жаңа тақырып
Жаңа сабақты бастамас бұрын сыныпты асық арқылы екі топқа бөлеміз. Әр топ сабаққа байланысты топ аттарын таңдайды. Топ ішінде өзара ақылдаса келе топ белсенділерін сайлайды( топ басшысы, спикер,шаруашылық басшысы және топтың жұмысын бағалайтын бағалаушы). Осылардың сыртында бағалайтын тәуелсіз сарапшы болуы керек( мұғалім т.б). Әр топ флепчардқа топ ережесін бекітіп қорғайды
1-топ. Биология
2-топ. География
Әр топ тақырыбына сәйкес тапсырма алады, сол тақырыты ашып көрсетуі керек.
БИОЛОГИЯ ТОБЫ:
Еуразия материгі мен Солтүстік Америка материгінің жануарлары мен өсімдіктер жүйесінің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазу
ГЕОГРАФИЯ ТОБЫ:
Солтүстік жарты шардың аймақтарға бөлінуі. Құрамына кіретін елдерге және аймақ табиғатының ерекшеліктеріне тоқталу.
VІ. Сабақ барысын бақылау үшін рефлекция әдісін пайдалану.
Оқушылыр жаңа сабақты түсінген соң рефлекция әдісін пайдаланып соңғы екі бағанды толтырады.
Аты-жөні: _____________________________________________
Сабақтан кейінгі көңіл-күйіңіз
[pic]
VІІ. Қортындылау және бағалау.
Әр топтан бағалаушы шығып топ жұмысын бағалайды, соның сыртында мұғалім жекеліген оқушыларды өзі бағалайды.
VІІІ.Үй тапсырмасы.
Үйге 13 параграфты мұқиат оқып шығу, кескін картаға солтүстік жарты шар материгін толық түсіріп келу.