|
География пәні бойынша сабақ жоспары: Көлдер, жер асты сулары, мұздықтар
Автор публикации: Кауканова А.Ж.
Дата публикации: 2016-03-28
Краткое описание: ...
ПӘН МҰҒАЛІМІ | Кауканова Айнур Жанболатқызы | ПӘНІ | География | КЛАСЫ | 6 «ә» | САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ | Көлдер, жер асты сулары және мұздықтар | САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ
| Оқушылар көлдер, жер асты сулары жжәне мұздықтардың таралуы туралы мәлімет алады | КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ
| Оқушылар картадан көлдер ,жер асты сулары,мұздықтар оқып үйреніп, географиялық карталардан өз бетінше анықтай алады. | ТҮЙІНДІ ИДЕЯ
| Су – тіршілік көзі | Сабақ кезеңдері / уақыты | Сабақтағы іс-әрекет | Бағалау | Ресурстар | Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары)
| 1.Психологиялық тренинг Бүгінгі сабақ жақсы өту үшін қандай үлес қосу керек? | Үш шапалақ |
| 2.Үй тапсырмасын тексеру Зымыран сұрақтар - Дүние жүзілік мұхит деген не?
- Мұхиттық ағыстар деген не?
- Олардың түрлері қандай?
-Мұит бөліктеріне не жатады? -Мұхит суының ең басты қасиеттері? - Цунами дегеніміз не? -Бұл теңізде балдырлар өте көп, сондықтан соның атымен атап кетті - Африка мен Мадагаскарды бөліп тұратын бұғаз? -Гибралтар қандай суларды жалғастырып жатыр? |
| Кеспе қағаздар | Жаңа материалдың таныстырылымы (оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері)
| 1.Видеоролик көрсету Сонымен біздің бүгінгі сабақтың тақырыбы анықталды 1.Топ болып көл тақырыбын ашу Жер бетіндегі суға толған табиғи ойыстарды көл деп атайды. Д.жүзіндегі ең терең көл-Байкал көлі, ең ірілері – Каспий, Арал, Балқаш Көл қазаншұңқырларының пайда болуы. Ағынды және ағынсыз көлдер Көлдердің шаруашылыққа маңызы 2.Жер асты сулары Жер қыртысының жоғарғы бөлігіндегі сулар жер асты суы деп аталады.
Жер асты сулары | Екі жұлдыз бір тілек | Плакат, фламастерлер, маркерлер | Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )
| Грунт артезиан 3.Мұздықтар және олардың маңызы Бір жерге жинақталған мұз – мұздық құрайды Мұздықтар Жабынды тау |
|
| Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану)
| Рефлексия: Ашық микрофон Үйге тапсырма: Мазмұны, Картаға көлдерді түсіру
|
| микрофон |
|
|