Природні унікуми Південної Америки

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


[pic] Природні унікуми Південної Америки. Дослідження. 7 клас.

[link]  Стовпці в кліматограмах  відповідпють кількість місяців, знизу відзначені перші букви місяців, іноді зображені 4 сезони, іноді можуть бути  не всі місяці.

Зліва відзначена шкала температур. Нульова відмітка може стояти як перша знизу, так і посередині. Вище нуля - додатні температури, нижче - від'ємні. Ізотерма зображена лінією, вище нуля - червоною, нимжче  - синьою.
 Праворуч відзначена шкала кількості опадів. Кожен синій стовпець - середньомісячні показники опадів, якщо ми їх складемо, отримаємо середньорічне значення. Зверху чи знизу цифрою показано річна кількість опадів.

РОБОТА З КЛІМАТОГРАМАМИ

Якщо пониження температури (зима) в липні - це кліматограмах південної півкулі. Якщо пониження температури (зима) в січні - це кліматограмах північної півкулі. 
В зимовий час опадів мало, а 2/3 опадів випадає влітку, то це мусонний клімат. В помірному поясі в такому кліматі річна кількість не перевищує 800 мм, а в субтропіках досягає 1500 мм. 
По режиму опадів можна визначити півкулі:  якщо в літній час опадів дуже мало, а взимку - багато (середньорічне від 700 до 1000 мм), то це середземноморський клімат;  якщо середньорічна кількість опадів менше 150 мм - це напівпустинний або пустельний клімат;  якщо опадів на протязі року також багато, але є місяці засухи - це змінно-вологий клімат;  якщо річна кількість опадів більше 2000 мм - це екваторіальний або морський клімат;  якщо з'являються негативні температури, то це помірний, субполярний або полярний пояса. 
Тип клімату можна визначити не тільки по амплітуді температур, але і за кількістю опадів і режиму їх випадання:  якщо зимові температури близько нуля, + 3- + 5, то це субтропіки;  якщо амплітуда більша, але зимові температури не опускаються нижче +10, то це тропічний пояс;  якщо амплітуда t незначна (3-7 градуси) вище +20, значить - це субекваторіальний пояс;  якщо t + 24- 26 на протязі всього року - значить це екваторіальний пояс