|
Дүниежүзі халқының нәсілдік, ұлттық, және діни құрамы. Әлемдік дін. 10 сынып география сабақ жоспар
Автор публикации: Қозметова А.Е.
Дата публикации: 2016-11-30
Краткое описание: ...
29.10.2014 | 10 А | Сабақ №9 | Сабақтың тақырыбы: | Дүниежүзі халқының нәсілдік, ұлттық, және діни құрамы. Әлемдік дін. | Сабақтың мақсаты: | Дүниежүзі халықтарының этникалық құрамын, олардың жіктелуін, нәсілдерін және діни құрамын олардың таралуын оқып білу. | Күтілетін нәтижелер: | Оқушылар дүниежүзіндегі этностарды, олардың таралуын, жаңа ұғымдар консолидация мен ассимиляцияның не екенін, нәсілдерді олардың таралуын, әлемдегі діндерді біліп шығады. | Кілт сөздер: | Генеология, консолидация, ассимиляция, еуропеоидтер, моңғолоидтер, экваторлық нәсілдер, веддоидтік нәсіл, мулаттар, самболар, метистер, джайнизм, сикхизм, досизм, конфуцийшілдік, синтоизм, иудаизм. | Құрал- жабдықтар: | ИТ, компьютер, флипчарттар, маркерлер, стикерлер, интернет-ресурстар. | Сабақ барысы | Сәлемдесу: | 3 минуты | Оқушылар орындарынан тұрып, әр жұп бір- біріне қарап тілектерін айтады. Мен саған .............. тілеймін! Выработка критериев по уровню мышления по таксономии Блума. Тапсырма 1. Үй жұмысын тексеру: | 10 минут | 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын шешу. Бағалау критериі: 0- «5» 1- «4» 2-3 –«3» 4 –«2» | Рефлексия: | 3 минута | Халықтың әркелкі орналасуының себептері? Дүние жүзі халқының орташа тығыздығы қанша, оның себебі не, мысал келтір? Халықтың өте жиі орналасқан бес аймағы? Кенттену (урбандалу) дегеніміз не? Мысал келтір? Агломерация дегеніміз не? Мысал келтір? Ауылдық елді мекендердің қандай түрлерін білесіңдер? | Сергіту сәті: | 1 минута | Барлығымыз орнымыздан тұрамыз «біреуге күлкі сыйласаң ол саған қайтып келеді» жұптар біріне қарап күлкі сыйлайды. | Тапсырма 2 жаңа сабақ: | 8 минут | Оқулықтан жаңа сөздерді табу оларға анықтама беру, қағаз бетіне немесе кескін картаға түсіру оны түсіндіру. 1 топ : халықтардың этникалық құрамы және оның жіктелуі. 2 топ: халықтың нәсілдік құрамы. 3 топ: халықтың діни құрамы. | Оқушылардың жауаптары | 6 минут | Әр топ өз жұмыстарын қорғауы | Просмотр видео | 2 минуты | Дүниежүзіндегі нәсілдердің, діндердің түрлері олардың таралуы | Рефлексия: | 3 минут | Дүние жүзіндегі этностарды, нәсілдерді білудің маңызы неде? Тарихи – географиялық аймақтар дегеніміз не? Нәсілдердің түрлері? Әлемдік діндерге сипаттама бер олардың келекелі проблемаларды шешудегі ролі? Не себепті әлемдік және ұлттық діндер Азия құрлығынан шыққан? | Бекіту: | 5 минут | Географиялық диктант (6 сұрақтан тұрады) 0-«5» 1-«4» 2-«3» 3-«2» | Үй тапсырмасы: | 1 минута | параграф 9 оқу, | Рефлексия: | 2 минуты | «Ыстық орындық» сыныптан бір оқушы ортаға шыгады, қалған оқушылар тақырыпқа қатысты сұрақ қояды. |
|
|