Құрлық сулары 6 сынып

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


«Құрлық сулары»

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың «құрлық сулары» бойынша білімдерін тереңдету. 2. Табиғатты қорғауға, тіршілік көзі-суды қастерлеуге тәрбиелеу арқылы дүниетанымдық қабілетін арттыру. 3. Оқытудың белсенді әдістерін сұрыптап пайдалану, оқушы қызметінің өз бетімен әрекет жасайтын өзіндік қызметке баулу.

Сабақтың көрнекіліктері: Қазақстанның физикалық картасы, қималар, тірек- сызбалар.

  1. Ұйымдастыру кезеңі;

  2. «Ыстық орындық» әдісі; (Оқушы орындыққа отырады да, оқушылардың қойған сұрақтарына жауап береді. Осылайша білімдерін тексереді) (Сабақтың мақсаты мен тақырыбын ашады)

  3. Картамен жұмыс (Сынып екі топқа бөлінеді)

Iтоп II топ

-Ең үлкен мұхит? - Ең суық мұхит?

-Ең жылы мұхит? - Ең ұзын мұхит?

-Ең кіші мұхит? - Ең тұзды мұхит?

-Ең терең мұхит? -Ең енді мұхит?

-Ең балығы көп мұхит? - Ең аралы көп мұхит?

IV. Дебат

Iтоп II топ

«Судың пайдасы» «Судың зияны»

  1. «Мақал қуаласпақ» ойыны « Су-тіршілік ...» «Су атасы-...» «Су бергеннің ... бар, Су төккеннің ...бар» «Сулы жер -... жер» «Судың кеткені, ... кеткені»

  2. Ой, толғау «Сусыз тіршілік жоқ»

  3. Тест жұмысы

  1. Жердің су қабығы

а)атмосфера

ә)литосфера

б)гидросфера

в)стратосфера

2. Дүние жүзіндегі ең терең шұңғыма

а) Марлан

ә) Туамоту

б)Гавайские

в) Пуорто-Рико

г)Зонд

3. Дүние жүзіндегі ең үлкен ішкі теңіз

а) Азон

ә) Лаптевтер

б) Шығыс Сібір

в) Жерорта теңізі

г) Қызыл теңіз

4) Ең ірі маржанды арал

а) Үлкен тосқауыл рифі

ә) Сахалин

б) Зонд

в) Туамоту

г) Алеут аралдары

5. Дүниежүзілік мұхит қанша бөлікке бөлінеді?

а) 1

ә) 2

б) 3

в) 4

VIII. Постер орындау және қорғау

Iтоп II топ

«Су немен ластанады?» «Суды қорғау»

XI. Жинақтау







X. Рефлексия XI. Үйге тапсырма XII. Бағалау