БҚО Теректі ауданы Госплемстанция ЖОББМ
Альмуханбетов Габит Сабитович
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның жазықтары
Сабақтың мақсаты :
Білідімділік: Шығыс еуропа жазығы, Тұран, Солтүстік Қазақ жазықтанрының географиялық орны, жер бедері, пайдалы қазбалары, климаты, өзендері туралы оқушыларға түсіндіру.
Дамытушылық: Оқушылар баяндай біледі, картадан таба біледі.
Тәрбиелілігі: Өз елін, жерін сүюге, оны қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың әдістері: Топтық әдіс, ауызша сұрақ- жауап әдісі, ойын технологиясы, көрнекіліктер.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру
Үй тапсырмасын тексеру
Жаңа тақырыпты ашу
Джигсо әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгереді
Мәтінмен жұмыс
Сергіту сұрақтары
Жаңа сабақты бекіту
Рефлексия
Қорытынды
Үйге тапсырма
Психологиялық тренинг «Молекула» . Мұғалім қол соғып белгі беріп тұрады.
Біріккен молекулалар топты құрайды
«Қазақстанның жері неткен әдімі»шығармашылық тапсырма
Азимут бойынша жол тауып жүріп тапқан нысан сол топтың атауы болады.
315, 90, 180, 225, 45, 360 – Шығыс Еуропа
90, 270, 180, 360, 45, 135, 45, 315- Батыс Сібір
360, 45, 225, 270, 315 – Тұран
«Абзац » ойыны
Постер қорғау «Сен білесің бе ? »
Ой зерек
Атың кім
КӨршің кім
Аспаннан не жауады
Қандай құс ұнайды
Қай қалада тұрасың
Жылқыда неше аяқ бар
Бір жазықты ата
Бір тауды ата
Қай елден келдің
Досың қай ұлт
Кескін картамен жұмыс
1 топ. Шығыс Еуропа жазығын кескін картаға түсір
Жазықтың ең биік нүктесі, ең төмен жері
Пайдалы қазбалары
2 топ. Тұран жазығы
Жер бедерін кескін картаға түсір
Өзен , көлдері
Пайдалы қазбалары
3 топ Солтүстік қазақ жазығы
Өзен, көлдері
Пайдалы қазбалары
Дұрыс, бұрыс ойыны
Каспий маңы ойпатында Жалпы сырт қыраты бар иа
Батыс Сібір жазығы – Тұран ойпаты - жоқ
Сырдария Тұран ойпатының өзені иа
Бер төмпешік пе иа
Каспий маңы ойпатында нарын құмы бар
Арал Батыс Сібір жазығында ма
Сарыесік Атырау құмы Атырауда ма ж оқ
Үстірт теңіз деңгейінен 200 м биік пе иа
Whatsapp желісі арқылы
Теледидар арқылы «Атамекен » әні
Қазақстанның жазықатры Плакат дайындау
Оқушылар берілген музыкаға молекула секілді қозғалады. Бір қол соғылса бір молекула, екі рет соғылса екі молекула үш соқса үш молекула бірігіп тұрады.
Оқушылар үйге берілген тапсырманы орындайды
Азимут арқылы жол тауып жүру
Берілген парақшаларды толтырады
Оқушылар постерді «сен белесің бе?» айдары арқылы қорғайды
Оқушылар бір әріпті таңдап алып сол бойынша сұрақтарға жауап береді
Оқушылар қол соғу арқылы жауабын білдіреді
Дыбыстық хабарлама оқушылар кері байланыс орнатады
Оқушылар сабақ соңын «Атамекен » әнімен қорытындылайды
Күнделіктеріне жазап алады
Microsoft Innovative Teachers Microsoft.com/Education/InnovativeTeachers