Еуразияның ішкі сулары 7-сыныпқа арналған сабақ жоспары

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Қысқа мерзімді жоспарлау


Сабақ реті

56

Мерзімі

14.04.2016

Сынып

7- «а»

Сабақтың тақырыбы

Еуразияның Ішкі сулары

Сабақтың мақсаттары:


Еуразия материгінің ішкі сулары туралы түсініктеме береді, Олардың ерекшеілктері мен маңыздылықтарына анықтайды,

Еуразияның ішкі сулары, өзен-көлдері, жер асты сулары, мұздықтары жөнінде түсініктерін қалыптастырады.

Еуразия материгінің ішкі сулары жайлы алған білімді қорытындылап кесте арқылы салыстыруды, негіздеуді орындауды біледі.

Күтілетін нәтиже

-оқушылардың барлығы географиялық нысандарды топтастырып кесте түрінде көрсетеді; ресурстар мен құбылыстардың маңыздылығын түсіндіреді;

-оқушылардың басым көпшілігі- географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді; су ресурстарының маңыздылығын түсіндіреді; дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды;

Негізгі өзендердің орналасқан орындарын көрсете алатын болады.

Көлдер туралы біледі. Негізгі көлдерге сипаттама бере алады.

Батпақтар мен жер асты суларының сырын біледі.

-оқушылардың кейбірі- тақырып бойынша картосхемалар жасай алады; мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды; су ресурстарының маңыздылығын түсіндіреді

Еуразия материгінің ішкі сулары туралы толық мағұлматтар алады.

Неше алапқа бөлінентінін біле отырып, өзендерге сипаттама бере алады

Еуразияның мұздықтарымен танысады қалыптасуын біледі.

Ресурстар

Деректі көздер: 1. Оқулық 2. Электрон-дық оқулық 3. Таза қағаз 4. Фломастерлер 5. Таратпа парақшалар 6.Қазақстан физикалық картасы 7. Атлас 8.Кескін карта Дүниежүзінің физикалық географиясы оқулығы,электронды оқулық,


Уақыт (мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушы әрекеті

модульдер

1-мин

Ынтымақтас-тық психологиялық ахуал туғызу

«Шаттық шеңбері »

Бүгінгі сабақта бір –біріне жақсы тілектер тілу ойынды ойнатады, оқушылардың зейінін көтеру, сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында

Топта бір бірмен амандасады

ЖЕ

(2 мин)

«Мазайка » тәсілмен топқа бөледі

1-топ. Солтүстік Мұзды мұхит алабы

2-топ. Атлант мұхиты алабы

3-топ. Тынық мұхит алабы

4-топ. Үнді мұхит алабы

5-топ. Ішкі тұйық алабы

Бес топқа бөлініп отырады


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

(2 мин)

Осылай бөлініп отыруының себебін сұрау сол арқылы тақырыпты ашу

Оқушыларға сұрақ: Бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай қалай ойлайсыздар?

5-топтан бір-бір мақсат қояды

Сабақтың мақсатын қояды

СТО,


О. Ж

Мақсаты

Сұрақтар. Тапсырмалар

Талап. нәтиже

Бағалау

модульдер

(10минут)

б

Тақырыптағы негізі ұғымдармен түсініктерді біледі


Барлық мәтінді оқып шығады

(мәтінмен жұмыс):

Мәтінді оқып меңгереді топта талдайды


ЖЕ, СТО

Топтық және жұппен жұмыс

ОүБ

(12мин)


т /қ

Жаңа тақырыптан алған мәліметті

Менталді картаға салып ұсынады


Бағыт бағдар беру

Тапсырма менталді карта

1-топ. Солтүстік Мұзды мұхит алабы

(көлдерге)

2-топ. Атлант мұхиты алабы

(қазіргі заманғы мұз басу)

3-топ. Тынық мұхит алабы

(көп жылдық тоңдар)

4-топ. Үнді мұхит алабы

(батпақтар)

5-топ. Ішкі тұйық алабы

(жер асты сулары)

Тұжырымдамалық карта түсіру барысында

Жұмысты «Галерея» тәсілмен қорғайды

Стикер арқылы бағалайды

Екі жұлдыз бір ұсыныс

«Галерея» Жұмысты тәсілмен қорғайды

СТО, Көшбасшылық,

Талантты дарынды балалар мен жұмыс

ОүБ

Сергіту

Би, музыка

Бейне баян қосу

Билейді

Музыка ырғаымен қазғалады

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер


(10мин)


т/ ж

Еуразияның гидралогиясына қатысыты фотосуреттер мен карта қималарын берілген тақырыпшалар мен алаптар бойынша жинақтау

Солтүстік Мұзды мұхит алабы

Атлант мұхиты алабы

Тынық мұхит алабы

Үнді мұхит алабы

Ішкі тұйық алабы

Көлдерге

Қазіргі заманғы мұз басу

көп жылдық тоңдар

Батпақтар туралы айтып береді.

Жер асты сулары

карталардағы гидрологиялық объктілермен фотосуреттерді дұрыс орналастыру арқылы Еуразия материгінің гидрологсының ерекшелігіне пайым жасайды

бағдаршам /Жест арқылы бағалай

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, АКТ. Көшбасшылық,


Кері байланыс

(5мин)

б


Қима қағаздарды таратып береді

Оқушылар іс-әркеттері бойынша рефлекциялық талдау жсайды



Бағалау (3 мин)

Стикер арқылы бағалау


1.Мен білемін .

2.не білдім, не қиын болды, не ұнады


Аттарын жазып бағалайды

Смайликке сабақты бағалайды

ОүБ және ОБ Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, диалогты оқыту























Нәсілдік құрамы

Нәсілдер

Нәсілдердің белгілері «білу»

Таралған аймағы

Еуропалық тектес нәсілдер



Еуропа

Монғол тектес нәсілдер







Шри –Ланка аралы, Үндістанның оңтүстігі.

б [pic]






Тілдік құрамы