Сабақ жоспары Иондардың қасиеттері (9 сынып)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


" Бекітемін" " Келісемін"

«Ақсуат орта мектебі» Оқу ісі жөніндегі

директоры: директор орынбасары

Стекольщикова Т.Е. Еркабаева Т.К.

« » 2015ж « » 2015ж






«Ақсуат орта мектебі» КММ

Lesson study – зерттеу сабағы №1

Тақырыбы: Иондардың қасиеттері


Сынып: 9 «А»

Пән: химия

Мұғалім/бақылаушы: Туребаева А.П.

Шығармашыл топ мүшелері: Еркабаева Т. К., Сагиланова Л. С., Смагулова Э.М.

Күні: 5 қазан 2014

Уақыты: 0830



Мектеп: «Ақсуат орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалім есімі:Туребаева Аружан

Сынып 9А

Қатысқандар саны: 11

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Иондану реакцияларын ажыратып, қасиеттерін біледі, логикалық тапсырмаларды пайдаланып, өзіндік зерттеу жүргізеді.

Сабақ мақсаттары

Иондану реакцияларын шығару барысында иондарды ажырата алады, иондардың қасиеттерін айта отырып, өмірмен байланыстырады, жаңылық ашуға ұмтылады, өзіндік зерттеу жүргізе алады.

Барлық оқушыдлар

Диссоциацияны біледі, иондардың не екенін түсінеді

Оқушылардың басым бөлігі

Формулаларды Иондарды анықтайды, есеп шығару барысында қолданады


Кейбір оқушылар

Иондардың өмірмен байланыстылығын қарастырады, зерттейді


Тілдік мақсат













Оқушылар иондардың өмірдегі маңызы жөнінде пікірталас ұйымдастырады

.... (істей алады)

Негізгі сөздер мен тіркестер

Ион, физикалық, химиялық қасиеттер

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған мақсаттар:

Ион дегенссіміз не? Не үшін ионды білуіміз керек?

Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба?

Сіздер неліктен ионның бізге қажет екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Есеп шығару, тест тапсырмаларын орындау

Алдыңғы оқу Осы тақырып бойынша оқушылар электролиттік диссоциация теориясымен танысты

Жоспар

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз )

Ресурстар

Жоспарланған уақыт

45 минут


Басталуы 830-840

Сергіту сәті. «Қасиеттер» өз есімдерінің бас әріпінен басталатын өздеріне тән бір қасиет айту керек.

Домино ойыны арқылы топтарға бөлу, оқушыларға әріптер жазылған кеспе қағаздары таратылады, оқушылар сөздер құрау арқылы топтарға бөлінеді, «Ассосация» және «Диссоциация » деген сөздер шығады.

Ой шақыру оқушылардың зейінін қарату, өткен сабақтардан сұрақтар қою арқылы оқушылардың зейінін өзіне қарату арқылы үй жұмысын сұрау





Ортасы 840-900

Негізгі бөлім

Еркін талқылауды пайдалану арқылы оқушыларды пікірталасқа тарту, 2 топ постер құрып қорғайды

Бағалау парақшасы


Уй топтарымен жұмыс топтарында қалай жұмыс жасау керектігіне бағыт-бағдар беру, оқушылард деңгейіне байланысты 3топқа жіктеліп деңгейлік тапсырмалар орындайды топта талқылайды, үй топтарына келіп ой бөліседі.

Бағдаршам арқылы КЕРІ БАЙЛАНЫС ЖАСАЛЫНАДЫ

қызыл түс-түсінбедім [pic]

Сары түс- кей сөздерді түсінбедім

Жасыл түс-түсіндім

1-топқа тапсырма С

  1. Ион дегеніміз не? Кім ашқанын айта аласынба?

  2. Иондардың қасиеттері қандай? Мысал

2-топқа тапсырма В

  1. Ион алмасу реакциясы есеп шығару

  2. Иондардың ерітіндідегі құрамын айта аласыңба?

3-топқа тапсырма А

  1. Иондарды біз не үшін білуіміз керек?

  2. Иондарды адам өмірімен байланыстыруға болама?

Әр топ өзге топтарға «Екі жұлдыз бір тілек»терін айтады.

Постер, өздері мақсатты құра алады

Аяқталуы900-915

Қорытынды

Диалог бөлімі

Ион дегеніміз не? Не үшін ионды білуіміз керек?

Сіздер неліктен ионның бізге қажет екенін айта аласыз ба?

Рефлексия

«Конверттер»

Мен бүгінгі сабақта не істей алдым?

Маған сабақта қиындық туғызған жағдайлар

Мен алған білімімді өмірде қолдана аламын ба?

Бүгінгі сабақта алған бағам өз деңгейіме сай деп ойлаймынба?


Қосымша ақпарат

Саралау-cіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Сұрақтар беру арқылы бағдарлап отырамын. Сабақ барысында деңгейлік тапсырмалар қолданамын

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс

Сұрақ арқылы оқушыларға бағыт-бағдар беру, оқушылардың қабылдау деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар қолдану

Өзін-өзі тексеру, өзара тексеру, бағдаршам

Биология, география, физика

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Менің сабағымның мақсаттары шынайы, қолжетімді. Сыныптағы ахуал оқушылар біраз ыңғайсыздық танытқанмен өздерін тез белсендіріп сабаққа кірісе кетті. Менің жоспарлаған шараларымның көбісі тиімді болды. Берілген ауқыт ішінде кішкене үлгермей қалдым. Сондықтан мен өз сабағыма өзгертулер енгіздім.



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды топтарға бөлу

2: Деңгейлік тапсырмалар орындау

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушылардың топпен жұмыс жасай алулары

2: Бір-бірімен түсінісе алуы

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Тапсырмаларды оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай қолдауды білдім.