Урок № 2
7-А - 12/09 7-Б - 05/09 7-І – 06/09
2016-2017
«н» - ___ «2» - ___ «3» - ___ «4» - ___ «5» - ___
«н» - ___ «2» - ___ «3» - ___ «4» - ___ «5» - ___
«н» - ___ «2» - ___ «3» - ___ «4» - ___ «5» - ___
| Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та лабораторним посудом |
|
Мета:
сформувати уявлення та вміння висловлювати судження про: правила поведінки у кабінеті хімії, її обладнання і лабораторний посуд;
сприяти: формуванню наступних світоглядних ідей: об’єктивність та реальність навколишнього світу, причинно-наслідкові зв’язки між окремими подіями; трудовому, естетичному, економічному вихованню, ознайомив учнів з матеріалами теми уроку;
розвивати у учнів вміння відокремлювати головне, суттєве у вивченому матеріалі; порівнювати, складати, систематизувати, компактно, логічно і послідовно викладати свої думки.
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Мета: підготувати учнів до роботи на занятті, визначити мету і завдання уроку
1.1. Привітання і організаційні питання
1.2. Формування мети і завдань
Завдання: користуючись темою уроку скласти таблицю цілеспрямованості на уроці
ІІ. Етап перевірки домашнього завдання Мета: установити правильність і усвідомленість виконання всіма учнями домашнього завдання; глибоко і всебічно перевірити знання учнів; усунути в ході перевірки виявлені пробіли в знаннях, з’ясувати їх причини, удосконалювати учнівські компетентності
2.1. Самостійна робота за текстами ЗНО попередніх років
ІІІ. Етап засвоєння нових
Мета: забезпечення мотивації й прийняття учнями мети навчально-пізнавальної діяльності, актуалізація опорних знань і вмінь
3.1. Пояснення нового матеріалу:
робота з підручником § 3 стор 19-21 (чит., вип. визн)
робота з додатковими джерелами інформації [__] стор ____ (чит., вип. головне)
3.2.Фізкультмінутка ІV. Первинне закріплення знань
Мета: установлення правильності й усвідомленості засвоєння нового навчального матеріалу, виявлення пробілів і невірних уявлень і їх корекція
4.1. Робота з підручником: (усно) стор 27 № 1-6; (пис) № __, __, __.
4.2. Робота з додатковими джерелами інформації: [__] стор __ № __, __, __, __, __. (пис)
V. Узагальнення й систематизація знань
Мета: формування цілісної системи провідних знань з теми, виділення світоглядних ідей
5.1. Бесіда «Які правила поведінки на кухні ви знаєте? Яке хімічне обладнання на кухні у Вас є?»
5.2. Прийом «Знаю більше»
Завдання Перелічіть як можна більше лабораторного обладнання у себе на кухні
5.3. Самостійна робота (__ тест, __ диктант, __ розв’язок вправ, ___ контрольна робота)
Мета: глибока всебічна перевірка якості й рівня оволодіння знаннями й способами дій. Виявлення пробілів у знаннях і забезпечення їхньої корекції. Стимулювання учнів до самоосвіти.
VІ. Домашнє завдання та інструктаж щодо його виконання Мета: забезпечити розуміння мети, змісту й способів виконання домашнього завдання
§ 3 (чит., вив-ти визнач) стор 27 № 3 (пис) на А4
підручник
стор __ № __, __, __. (пис) [__]
стор __ № __, __, __. (пис) [__]
стор __ № __, __, __. (пис)
збірник
стор __ № __, __, __. (пис)
домашній експеримент
навчальний проект
VІІ. Підбиття підсумку й рефлексія
Мета: проаналізувати, дати оцінку успішності в досягненні мети й намітити перспективу наступної роботи. Стимулювати учнів до усвідомлення основних етапів, способів навчальної діяльності, її цілей і результатів
Григорович О.В. Хімія 7-11 кл. Збірник задач та вправ – Х.:Вид-во «Ранок», 2008. – 192 с.
Хомченко Г.П. Сборник задач для поступающих в ВУЗ. – М.: «Новая Волна», 2002. – 278 с.
А.Ю. Стахеев. Вся химия в 50 таблицах. – М.: МИРОС, РОСТ, 1998. – 64 с.
Р.Р. Абжалов. Хімічні елементи в організмі людини. Х.: «Основа». – 2014. – 80 с (Ч1 і Ч2)
Збірник завдань до підготовки ЗНО минулих років
12.09.2016 Класна робота
Тема: Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та лабораторним посудом
Читаючи перший раз гарну книгу,
ми відчуваємо те ж почуття, ніби
придбали нового друга. Знову прочитати
вже прочитану книгу – значить знову
придбати старого друга.
Вольтер
Правила поведінки у кабінеті хімії під час занять, виконання лабораторних дослідів, практичних робіт; Основний лабораторний посуд та обладнання кабінету
Самостійна робота
Прослухати текст та написати короткий твір на тему «Чому хімія так необхідна людям?»
- Я хочу стать химиком! - так ответил гимназист Юстус Либих (он родился в 1803 г.) на вопрос директора Дармштадской гимназии о выборе будущей профессии. Это вызвало смех присутствовавших при разговоре учителей и гимназистов. Дело в том, что в начале прошлого века в Германии да и в большинстве других стран к такой профессии не относились серьезно. Химию рассматривали как прикладную часть естествознания, и хотя были разработаны теоретические представления о веществах, эксперименту чаще всего не придавали должного значения. Но, Либих, еще учась в гимназии, занимался экспериментальной химией. Страстное увлечение химическими опытами помогло ему в дальнейшей исследовательской работе. Уже в 21 год Либих становится профессором в Гиссене и организует единственную в своем роде химическую школу, которая привлекла молодых приверженцев этой науки из разных стран. Она послужила прообразом современных специальных учебных заведений. Новшество обучения заключалось, собственно, в том, что студенты много внимания уделяли опытам. Только благодаря Либиху центр тяжести курса химии был перенесен из аудитории в лабораторию.
В наше время желание стать химиком никого не рассмешит, напротив, химическая промышленность постоянно нуждается в людях, у которых обширные знания и экспериментальные навыки сочетаются с любовью к химии.
Гроссе Э. Вайсман Х. Химия для любознательных. Основы химии и занимательные опыты. 2-е рус. Изд. – Л.: Химия, 1885 – Лейнциг, 1974.
Правила поведінки учнів у кабінеті хімії
Завдання: Прочитати параграф, виписати найважливіші на Вашу думку правила поведінки під час роботи у вигляді таблиці
Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та її лабораторним посудом
Завдання: Прочитати параграф, скласти таблицю