Урок Сандық есептерді шешу

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


24 орта мектеп










Карта: «ТРИАДА - БИОИНТЕРНЕТ»

Сабақтың тақырыбы: САНДЫҚ ЕСЕПТЕР ШЕШУ: ХИМИЯЛЫҚ РЕАКЦИЯ ТЕҢДЕУЛЕРІ БОЙЫНША РЕАКЦИЯ ӨНІМІНІҢ МАССАСЫН, ЗАТ МӨЛШЕРІН ЕСЕПТЕУ.

Пәні: ХИМИЯ

Сынып: 8 «Б»

Пән мұғалімі: ИБРАИМОВА У.А.













2016-2017 оқу жылы


Күні: 19.10.16ж

Сынып: 8 «Б»

Карта: Биоинтернет

Тақырып: «Сандық есептер шешу: Химиялық реакция теңдеулері бойынша реакция өнімінің массасын, зат мөлшерін есептеу.»

Мақсаты: Өткен тақырып бойынша 63%-ға жеткен оқушылардың білім мен біліктілігін сөйлеу арқылы нақты бекіту. Балаларды бірыңғай ақпараттық кеңістік ұжымдық парасаттылыққа кіріктіру. Сабақта, «оқы да-тоқы» ұстанымын жүзеге асыра отырып, оқушылардыңжұмысын ұйымдастыру. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.

Міндеті: технологиялық картаның регламентінің орындалуы.

Күтілетін нәтиже: алға қойған мақсатқа жету

2 тип іс-әрекет амалы мен білімді бекіту бойынша оқу сабағы: мотивация-жетекші білім мен іс-әрекет амалдарын өзектендіру- стандарттық және өзгермелі жағдаяттарда білімді қолдану үлгілерін құру-білімді өз бетінше қолдану- бақылау және өздік бақылау- түзету – талдау.

Сабақ барысы:

  • Кіріспе

  • Лидер тілегі

  • Тақтаға норма 63%- (оқушы саны), 5+30 жазылады, тапсырма

беріледі.

1 тапсырма ТКШ АКШ ЖКШ

І нұсқа № 1 №1 №1

ІІ нұсқа №2 №2 №2

шапалақ - орындау; 5+30 – қолдағы қалам қателік)

  • Дұрыс жауапты тақтаға жазып, дұрыс шығарған балалар санын жазу,

тапсырмалардың үшеуі де дұрыс шығарған І,ІІ нұсқаның балаларын тақтаға шығару - ол балаларды І қатарға отырғызу – L (альфа), 1 қатесі бара оқушыларды ІІ қатарға отырғызу - олар В (бетта) және 2,3 қатесі бар оқушыларды ІІІ қатарға отырғызу – олар Q (гамма);

  • Картаға «+», «-» қойып шығу

  • 1 оқушыға мүмкіндік беру (беттадағы), ол тақтаға шығып, өз қателігін

тауып, теориясы мен шығару жолын көрсетіп беруі тиіс. Сонда ғана L (альфаға) ауысады. Егер дұрыс шығарса, үндемей орындаса, альфаға көше алмайды.

  • Стрелка арқылы балалар 3 сек. ішінде көрсетілген нұсқағыш арқылы

беттадағы мен гаммадағы балаларға барып, түсіндіру керек, сосын ол балалар керісінше түсінгендерін айтып беру керек. Сонда ғана оларға «+» не «-» қойып, орындарына барады. (63 пайызға жеткенін байқау. Осымен І этап аяқталды)

  • Сұрақтар: - Кім қандай есептерде қателесті? (ереже)

  • ІІ этап қайтадан ТКШ АКШ ЖКШ - 3 тапсырма

этаптың жұмысын, тақтаны өшіріп тастау)

2 тапсырма ТКШ АКШ ЖКШ

І нұсқа № 3 №3 №3

ІІ нұсқа №4 №4 №4

3 тапсырма ТКШ АКШ ЖКШ

І нұсқа № 5 №5 №5

ІІ нұсқа №6 №6 №6

  • Баға L – «5», B – «4», Q – «3»

  • Үй жұмысын беру L – 10 ЖКШ, B – 10 АКШ + 5 ЖКШ, Q – 10 ТКШ+5 АКШ












Тақырыбы: «Зат мөлшері.»


III

Al x Oу

2 моль сутектің (қ.ж) көлемін есепте

2,4 г магнийдің зат мөлшерін және молекула санын есепте .

2

III

N H

3 моль судың массасын есепте

6,4 г күкіртсутектің (қ.ж) көлемін және зат мөлшерін табыңдар .

3

I

K O

1.5 моль хлордың молекула санын есепте


7 г азоттың зат мөлшерін және (қ.ж) көлемін табыңдар .

4

V

P O

5,6 г темірдің зат мөлшерін есепте .


0,5 моль хлордың массасын және (қ.ж) көлемін есепте .

5

III

Fe O

6,5 г мырыштың молекула санын есепте

1,5 моль оттектің массасын және (қ.ж) көлемін есепте.

6

II

Zn x Cl у

2,3 г натрийдің молекула санын есепте

3 моль азоттың массасын және (қ.ж) көлемін табыңдар.

7

II

Ba O

3,2 л сутектің (қ.ж) зат мөлшерін есепте

2,8 л көмір қышқыл газының массасын және молекула санын есептеңдер.

8

II

Ca H

3,9 г калийдің зат мөлшері қанша

4,6 л күкірт (IV )оксидінің массасын және молекула санын тап.

9

VI

S O

7 моль оттектің массасын есептеңдер.


6,2 л аммиактың ( NH3 ) массасын және молекула санын табыңдар.

10

II

Mg Cl

Темірдің 3,01* 1023 молекуласындағы массасы қанша ?


112 г темірдің зат мөлшерін және молекула санын есептеңдер.