№12 сабақ
Сыныбы: 11А Күні:_______ Мұғалімі: Сагимбаева С.Ж. Тексерген: Дуйсенбинова У.Д.
Сабақтың тақырыбы: Нысандарды өңдеу
Сабақтың мақсаты:
Оқушылар білуі тиіс: логикалық амалдардың айырмашылығын, ерекшелеп бөлу контуры мен бетперде, нысандарының орналасу мүмкіндіктері.
Оқушылар үйренуі тиіс: нысандарға логикалық амалдар орындауды; әртүрлі әсерлермен ерекшелеп бөлу контурын және бетперде құруды, оларды сурет дайындауға қолдануды; нысандарды автоматты түрде орналастыру.
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың мақсат-міндеттерін қою
Білімді өзектендіру Сіз қандай логикалық амалдарды білесіз? (Логикалық бөлу, көбейту,
айыру.)
Жаңа материалды түсіндіру Сұрақ -Қалай ойлайсыңдар, Қосынды, Айырым, Қилыс, Бөлу, Контурды кесу біріктіруді логикалық амалдарын орындағаннан кейін графикалық нысандар қандай өзгеріске ұшырайды? Оқушыларға өздігінен бірнеше нысандарға логикалық амалдар орындауға және параграфтың мәтіндегі сұрақтарға жауап беруче мүмкіндік беріңіз. Логикалық амалдармен нысан дайындамаларын сапа бойынша көбейтуіне ұсыныс жасаңыз.
Оқушыларды ерекшелеп бөлу контурымен және бетпердемен жұмыс жасау үш алдын ала бірнеше фотосуреттің электрондық нұсқасын дайындап қою керек. Оқушылардың назарын, Ерекшелеп бөлу контурды қолдану кезінде контурдың формант ғана маңызды екенін, ал Бетперделерді қолдану кезінде формадан бөлек құю, текстура ескерілетінін айтыңыз және т.б.
Тәжірибелік жұмыс Тапсырмаларды деңгей бойынша орындау.
Қорытындылау Тәжірибелік жұмыстың орындалуын компьютермен бағалау.
Үй тапсырмасы
§9-ды оқу, тәжірибелік жұмыстың барлық деңгейін орындау, бақылау сұрақтарына жауап беру.
Жобамен жұмыс жалғастыру.