Конспект уроку за темою Створення колажу із зображень

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Урок 7

Тема «Створення колажу із зображень»

Мета:

навчальна: закріпити теоретичні і практичні навички роботи по обробці цифрових фотографій; навчити створювати колаж з кількох зображень;

розвивальна: продовжити розвивати практичних навичок роботи з комп’ютером; показати можливості використання вивченого матеріалу на практиці; розвивати уміння аналізувати, систематизувати і робити висновки;

виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі. виховувати почуття поваги один до одного під час спільної роботи на уроці.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація.

Програмне забезпечення: браузер, графічний редактор OOO4KIDS DRAW, інструкції з правил Т.Б,.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Що таке фотографія?

Що таке редагування фото?

Навіщо редагують фотографії?

Пригадайте, як ми на минулому уроці змінювали фотографію.? Які інструменти ми використали и як вини нам допомогли?

ІІІ. МОТИВАЦІЙ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Сьогодні на уроці ми з вами навчимося обробляти цифрові фото та перетворювати їх на власні фото колажі

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

КОЛАЖ -техніка створення картини шляхом застосування різних наклейок (фотографії, квитки, тканини, вирізки з газет і кольорового паперу і т.д.).

ФОТОКОЛАЖ - техніка створення картини шляхом застосування різних наклейок (фотографії, квитки, тканини, вирізки з газет і кольорового паперу і т.д.).

Ефект колажу досягається за допомогою накладення одного зображення на інше, поєднання декількох зображень в одному, іноді навіть з елементами графіки (мозаїка) або використання хаотичного набору різноманітних зображень (пазл).

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VІ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

Робота за комп’ютером

1) Інструктаж учителя.

2) Практична робота за комп’ютерами.

3) Вправи для очей.

VІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа «Піраміда позитивних почуттів»

Учитель простягає руку і говорить: «На уроці мені сподобалось, що ви працювали наполегливо і старанно». Учні по черзі підходять, кладуть долоньку зверху і відповідають: «Мені сподобалось…».



Урок 6

Тема «Обробка фотографій: інструменти освітлення, кольору, обертання, обрізання»

Мета:

  • навчальна: навчити змінювати та вдосконалювати зображення з використанням функцій обертання, зміни освітлення, кольору, поворотів, вирізання;;

  • розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;

  • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація,

Програмне забезпечення: ooo4kids

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. . ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Як називається програма для створення зображень з якою ми працювали на минулому уроці?

Яким чином намалювати фігуру – прямокутник, коло?

Як змінити колір фігури?

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Бесіда

Фотогра́фія (від грецького φώς (φωτός) — світло та γράφω — пишу) — сукупність різноманітних науково-технічних засобів і технологій,
які мають на меті реєстрацію одиничних довготривалих зображень об’єктів за допомогою світла.
Фотографією (або світлиною) називають також результат фотографічного процесу — зображення, електронне або отримане на певному матеріалі, здебільшого на цупкому папері. Колекції фотографій називають фотоальбомами. Для відтворення електронного зображення потрібне устаткування на зразок комп’ютера з монітором або проектором.)
Скажіть будь-ляска, а що таке редагування фотографії ?
Редагування -це сукупність операцій над фотографією та редагування її за допомогою певних програм.
Редагування фото зміна оригіналу зображення класичними або цифровими методами. Також може позначатися терміном ретушування,
 
ретуш (фр. retoucher — підмальовувати, підправляти). Метою редагування є корекція дефектів, підготовка до публікації, вирішення творчих завдань. У повсякденному житті ми постійно маємо справу з різними об’єктами. Ви вже знаєте, що кожен об’єкт має свої властивості та значення цих властивостей. Під час роботи з комп’ютером ми стикаємося зі специфічними об’єктами — комп’ютерними.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації про роботу над фотографією ( повернення, зміна кольору, обрізка) 

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)

VІ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

Робота за комп’ютером.

1) Інструктаж учителя.
2) Практична робота за комп’ютерами.

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

1. Як додати зображення на робочу область в програмі OOO4Kids?

2. Як змінити яскравість зображення?

3. Яким чином обрізати зображення?

У нас є два капелюха. Один чорний, інший червоний.

У вас на парті лежать карточки з кольоровим і чорно-білим фото.
Якщо ви отримали цікаву інформацію і вам все сподобалось, то покладіть кольорове фото в червоний капелюх.
Якщо урок був нецікавим, то покладіть в чорний капелюх чорно-біле фото.