Методична розробка уроку інформатики в 7 класі з теми: «Розв’язування компетентнісних задач. Робота над власним навчальним проектом»

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


[pic]













Методична розробка

уроку інформатики в 7 класі з теми:


«Розв’язування компетентнісних задач.

Робота над власним навчальним проектом»

Вчитель НВК №26 Синельна Н.І.

Вчитель НВК №26 Прохорова М.І.

м. Дніпродзержинськ

УРОК У 7-Б КЛАСІ

з теми: «Розв’язування компетентнісних задач.

Робота над власним навчальним проектом»


Тема. Розв’язування компетентнісних задач. Робота над власним нав-чальним проектом

Мета: навчальназастосовувати предметні ІКТ-компетентності та формувати уміння розв’язувати компетентнісні задачі, працювати над навчальними проектами, використовуючи міжпредметні зв’язки;

розвивальнарозвивати навички роботи з інформацією, естетичний смак, увагу, логічне мислення, пам’ять, уміння робити висновки;

виховна – виховувати культуру мовлення, спілкування, пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо;

здоров’язберігаюча – виховувати культуру здорового способу життя, дотримуватися техніки безпеки життєдіяльності під час роботи в комп’ютерному класі.

Обладнання та матеріали: комп’ютерний клас (11 комп’ютерів, операційна система Windows ХР), навчальна презентація, презентації учнів, мультиме-дійний проектор, магнітна дошка, картки для схеми, тестові завдання, презентація «Історія вивчення клітин», музичний трек «Фізкультхвилинка».

Тип уроку: комбінований.


ХІД УРОКУ:

І. Організаційний етап

Доброго ранку, шановні!!!

IІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель: за словами сучасного англійського письменника-фантаста Ніла Геймана:

«Інформація та  знання – дві валюти, які ніколи не виходили з моди»

[link]

Діти, чи згодні ви з цим і чому? (коментарі дітей)

Сьогодні кожному з вас необхідно не лише орієнтуватись в океані інформації, а й організовувати своє життя таким чином, щоб при найменших витратах часу, сил і засобів отримувати від своєї діяльності найбільшу віддачу. В цьому нам допоможуть вміння та навички, які ми отримали при розв’язуванні компетентнісних задач.

Сьогоднішній наш урок – це теж компетентнісна задача, яку я поставила перед учнем вашого класу Панкратовим Кирилом.

Кирило, я надаю тобі слово.

П. К.: Моя мама – вчитель, і я теж мрію стати вчителем. Ця мрія була вирішальною при виборі мною задачі, яка полегла в розробці уроку інформатики.

Учитель: І так, шановний колего, починаємо.

П. К.: Тема нашого уроку: Розв’язування компетентнісних задач. Робота над власним навчальним проектом. Давайте згадаємо:

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Етапи створення проекту. Назвіть, де помилка в схемі: (Відповіді учнів)

[pic]


[pic]













Вірні відповіді:

[pic]













  1. Методичний прийом «Мозковий штурм»

(Повторення з теми «Моделювання»)

П. К.: основа для проектування є створення інформаційної моделі. Як класифікують інформаційні моделі за способом подання? (П.К. після відповідей починає будувати схему-класифікацію з написами на магнітній дошці: «словесні», «графічні», «структурні», «математичні», «спеціальні») Що ми відносимо до кожної з цих форм? Виберіть приклади з пропонованих карток до названих вами форм. Запрошую (таблички з прикладами різних форм подання інформаційної моделі з зайвими картками, на столике лежать і всі разом вибирають)

Учитель: Діти, що залишилось?

  1. Повторення з теми «Компетентнісні задачі»

Учитель: давайте пригадаємо алгоритм розв’язування компетентнісних задач (слайд презентації з алгоритмом – відповіді учнів)

[pic]























Зараз весна – час посівних робіт, можливо серед нас аграрії, яким доведеться розв’язувати, наприклад таку задачу (зразок розв’язання компетентнісної задачі – слайд презентації):

Чи вистачить 5 т гороху, щоб засіяти ним поле, яке має форму прямокутника зі сторонами 500 м і 400 м, якщо на 1 га землі треба висіяти 260 кг гороху?






[pic]




















ІV. Застосування умінь та навичок

П.К: А давайте розглянемо роботи тих учнів, які вже закінчили або завершують свої проекти, хочу звернути вашу увагу на:

[pic]



















П.К: для того, щоб вдало презентувати свій проект потрібно дотримуватися певних правил, які розміщені на ст.236 нашого підручника. Хто бажає почати?


  1. Очкалова Ангеліна – навчальний проект з хімії (обговорення)

  2. Мельник Сергій – навчальний проект з української літератури (обговорення)

  3. Лялік Сніжана – навчальний проект з основ здоров’я (обговорення)

Фізкультхвилинка (пісня за мотивом «Бременських музикантів» у виконанні учнів 7-Б класу Саверської Дар’ї та Касєнова Михайла, проведе її – Дубина Карина)


Говорят, мы биты, байты – Пр: Ой, ля-ля, ой, ля-ля,

Очень стыдно нас не знать. Программисты – у руля

Мы – основа килобайтов, Ой, ля-ля, ой, ля-ля, эха!

Гигабайтом можем стать.

Пр: Ой, ля-ля, ой, ля-ля, С мышкой справимся проворно,

Для компьютера – семья! Ворд, эксель нам не страшны

Ой, ля-ля, ой, ля-ля, эха! И рисуем бесподобно


Ежедневная работа В Paintе мы свои хиты!

У компьютера кипит. Пр: Вуаля, вуаля – информатика моя!

Файлов, папок очень много, Вуаля, вуаля, эха!

Терабайт ими – забит

  1. Панкратов Кирило – зараз я хочу запропонувати вам розділитися на три групи:

Одна група пройде тестування на комп’ютері – тестування-повторення з трьох розділів, друга група буде розв’язувати компетентностну задачу:

Створіть вітальну листівку до Великодня, використовуючи дані за вимогами вчителя, а третя група створює алгоритм проведення учнівських зборів. (Пропонувати гостям попрацювати за останніми ПК)

  1. Загній Ангеліна – навчальний проект з фізики (обговорення)

  2. Мінаєв Олексій – навчальний проект з геометрії (обговорення)


V. Підсумки уроку

Діти, доповніть речення: Компетентна людина – це людина, яка…

Який проект найкращій? Чому? Сподіваюсь, що переглянуті вами роботи надихнуть вас на розв’язання нових задач і створення проектів з різних предметів. Виставте собі оцінку в щоденник, а я підпишу. Урок закінчено, на все добре!