Урок по информатике 2 класс

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Урок 1.

Дата.

Тема. Перша зустріч. Правила поведінки та техніки безпеки у комп’ютерному

класі. Робота з програмою «Сходики до інформатики», слайд-фільм «Як

поводитися з компютером».

Мета. Ознайомити учнів з комп’ютером та його частинами; правилами техніки

безпеки і гігієни, яких необхідно дотримуватись при роботі з комп’ютером.

Розвивати память, увагу, логічне мислення, дрібну моторику руки.

Стимулювати бажання дітей оволодіти комп’ютерною грамотністю.

Виховувати охайність у роботі.

Матеріали до уроку: підручник Коршунова О.В. «Сходинки до інформатики» для 2 класу, презентація до уроку «Як поводитися з комп’ютером», програма «Сходики до інформатики», розвивальні завдання, загадки.


Хід уроку:

І. Організація класу до роботи.

1. Привітання. Створення емоційного настрою.

- Ми сьогодні перший раз

завітали в комп’ютерний клас.

Подружитися з ним зможемо,

Він в житті нам допоможе.

2. Знайомство.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Конкурс «Плутанка».

(мудрості, не, Двері, замкнуті, ніколи)

- Хто швидше збере слова і прочитає прислів’я.

Прокоментуйте прислів’я: «Двері мудрості ніколи не замкнуті».

2. Оголошення теми і мети уроку.

- Ви вже навчились читати, писати, рахувати. Сучасній людині цього замало.

Вам бракує компютерних знань. Не всі люди вирощують хліб, займаються

будівництвом, прагнуть стати програмістами. Але мають уяву про те, як

зводять будинки, як вирощують хліб. Слід розуміти і те, як працює компютер,

знати його будову, можливості, вчитися працювати на ньому, і тоді він стане

вашим добрим другом і помічником у будь-яких справах. На уроках

«Сходинки до інформатики» на нас чекає клопітка, тривала, творча,

захоплююча робота. Ви дізнаєтесь, як спілкуватись з компютером, розвинете

свої розумові та творчі здібності, навчитесь логічно мислити, складати

алгоритми, користуватись найпростішими текстовими, графічними,

музичними редакторами, які допоможуть вам виявити ваші художні та

музичні здібності. Тож вирушаймо у чудову подорож країною

комп’ютерів.

3. Поява героїв.

- А супроводжувати вас будуть: Компюшко та хлопчик Данилко.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда з метою визначення знань учнів.

- Давайте подивимося навколо. У який кабінет ви прийшли?

- Що ви бачите в цьому кабінеті?

- Як треба поводитися з комп’ютером?

2. Робота з підручником. («Перша зустріч» - ст.4-8)

а) розгляд ілюстрацій, читання статті;

б) бесіда. Перевірка розуміння прочитаного.

- Опиши правильну поведінку учня в компютерному класі.

- Обери основне слово для предмета інформатика: а) комп’ютер; б) інформація; в) безпека. Поясни свій вибір.

3. Фізкультхвилинка.

- Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали – сіли, встали – сіли.

Бачте, як розвеселили.

4. Робота з комп’ютером. (15хв.)

4.1. Інструктаж вчителя.

  • На уроках «Сходинки до інформатики» ми багато будемо працювати з програмою, яка теж має таку назву «Сходинки до інформатики». Ми будемо з вами крокувати по сходинкам компютерних знань.

  • Більш детальніше дізнатися про те, як слід поводитись, працюючи за комп’ютером, вам допоможе цікавий комп’ютерний слайд-фільм «Як поводитися з комп’ютером». Для переходу до наступного слайду вам допоможе клавіша «Пропуск», яка знаходиться на клавіатурі.

  • Цю клавішу легко відшукати на клавіатурі, бо вона найдовша за всі інші клавіші.

4.2. Робота з копютером. Перегляд комп’ютерного слайд-фільму. (Програма «Сходинки до інформатики»)

4.3. Практична робота учнів з програмою «Сходинки до інформатики»

- Шлях: Сходинки до інформатики → 2 клас → Як поводитись з комп’ютером.

(Вчитель допомагає учням працювати за комп’ютером.)

5. Релаксація.

Працюючи за комп’ютером не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.

- Очки вліво подивились

Там нічого не змінилось!

Вправо поведем зінички...

Ні зайчика, ні лисички...

Ми нікого там не бачим?

Знову вліво... і направо...

Це не вправа, а забава!

Очі вгору, очі вниз!

Не лінуйся! Посміхнись!

Ще раз вгору, знову вниз.

І на цьому - зупинись!

Оченятам зняли втому,

До роботи, нумо, знову!

ІV. Закріплення набутих знань.

1. Вивчення вірша.

Для того, щоб легше було запам’ятати правила давайте вивчимо такий віршик:

- Щоб з комп’ютером дружити,

Треба правила завчити.

Не торкатись проводів,

Ні розеток, ні дротів.

Екран руками не чіпати,

Довго на комп’ютері не грати.

На клавіші легенько натискай,

З мокрими руками не сідай.

З чистими руками працювати,

Носика в екрана не «встромляти».

2. Гра «Так чи ні» (закріплення правил).

Якщо ви згодні з висловом, плескаєте в долоні.

- Роботу з комп’ютером починай, не чекаючи дозволу вчителя. (Ні).

- Стіл завжди тримай у чистоті. (Так).

- Якщо зголоднів, їж і пий за комп’ютерним столом. (Ні).

- Екран витирай лише сухою серветкою. (Так).

- Сміливо берися за розетки і всілякі проводи. (Ні).

- Утомився? Поклади руки на клавіатуру і відпочинь. (Ні).

V. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць. Задачі для

допитливих. (Приніс Компюшко.)

1. Мама дала Сергійкові 6 яблук, 3 сливи і одну моркву. Скільки фруктів дала мама Сергійкові? (9 фруктів, морква – це овоч)

2. Як написати «мишоловка» трьома літерами? (Кіт)

3. Сергійкові батьки мають троє дітей. Їх звати: Світланка і Оленка. Як звати третю дитину? (Сергійко)

VI. Підсумок уроку.

1.Узагальнююча бесіда.

  • Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?

  • Що найбільше сподобалося?

  • Що запам’яталося?

  • Про що хотіли би дізнатися більше?

  • Яких правил поводження у комп’ютерному класі ми повинні дотримуватися?

  • Чи бажаєте ви продовжувати вивчати «Сходинки до інформатики»?

2. Підведення підсумків уроку.

- Пам’ятайте, що Ви маєте берегти техніку, добре знати і точно виконувати

вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків. Ви відповідаєте за стан

робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування. Добрих

успіхів вам в опануванні комп’ютерної грамоти!



4