Аймақтарды белгілеу, белгіленген аймақтармен жұмыс істеу 7 сынып

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Күні:18-21.04.16

Пәні

информатика

Джалмаганбетова Р

7 «а, ә, б, в, г» сыныптар

Оқу-ісінің меңгерушісі ____________Сарғожаева А


Сабақтың тақырыбы:

Аймақтарды белгілеу, белгіленген аймақтармен жұмыс істеу


Мақсаты:

Графикалық ақпараттардың ұсынылуы, аймақтарды белгілеу, белгіленген аймақтар туралы түсінік қалыптастыру;


Оқыту нәтижелері:

Зерттеу арқылы оқушылардың арасындағы қарым-қатынасын жақсарту.

Мұғалім мен оқушы арасындағы қарым-қатынас мәдениетін дамытуының басымдықтарын айқындау.

Жан-жақтыболуға, өзбетіменжұмысістеугетәрбиелеу;

Оқушылардың есте сақтаужәнезейіндікқабілеттеріндамыту,пәнгедегенқызығушылығынарттыру.


Сабақтың түрі:

Дәстүрлі сабақ


Түйінді идеялар:

Дамыту жөніндегі жұмыстар оқушының білімін ғана емес, АКТ-ны пайдалану біліктілігіне әсер ету.


Сабақтың әдіс:

Түсіндіру, сұрақ – жауап, деңгейлік тапсырмалар


Көрнекті құралдар:

Компьютер, оқулық, интерактивті тақта


Пән аралық байланыс:

Бейнелеу өнері, ағылшын тілі


Сабақтың барысы:


Ұйымдастыру кезеңі:

  • Оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру

  • Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасы:

  1. Adobe Photoshop қандай графика?

  2. Adobe Photoshop бағдарламасында қалай іске қосамыз?

  3. Adobe Photoshop бағдарламасының терезе элементенңн ата?

  4. Adobe Photoshop бағдарламасында қанша құрал бар?

  5. Редакциялау дегеніміз не?




Практикалық тапсырма.

Фон түсін өзгерту

Adobe Photoshop редакторын іске қосыңыз

Файл – Ашу командасын орындап кез келген суретті іске қосыңыз. Мысалы төмендегідей сурет.

[pic] [pic]

Адам суретіне өтіп, оны бейнелеу сапасын жақсартуға тырысыңыз төменде көрсетілген командасын орындаңыз Образ – Корректировка командасын орындап Авто Уровни (++) және Қисық (+) таңдаймыз.

[pic]

[pic] Сиқырлы аспап арқасында ерекшелеңіздер бейнелеу артқы фоннын 

[pic]

Келесі жаттығуымызда ерекшелеуді кеңетуіміз керек, оны орындау үшін Ерекшелеу — Модификация — Кеңейту, 2 пиксельге (нүктеге) кеңеутіміз керек.

[pic]

Кеңейту терезесі

Ерекшелеуді алмастан келесі табиғат суретіне өтіңіз. Табиғат суретін барлығын ерекшеліп алыңыз Ерекшелеу ► Барлығы (+). Ерекшелінген табиғат суретін Көшіріңіз (Образ – Ерекшелеу) (+).

Адам суретіне оралыңыз. Ерекшелеуді алмастан Образ – Кірістіру (++). Жылжытатын [pic] аспапын пайдаланып фонды дәл тегістеңіз.

Қабат командамен қабаттарды біріктіріңіздер  ►  орындау   мәлімдеу .
Дайын бейнелеуді өз папкасыңызнда сақтаңыз.

[pic]


Сабақты қорытындылау

Қорытындылау. Енді балалар бүгінгі сабақта нені үйрендік. Соған тоқталып, жазып шығамыз.

[pic] [pic]

[pic] [pic]


[pic] [pic]

[pic] [pic] [pic]




Бағалау

Оқушылардың пікірімен санаса отырып бағалайды, оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан, ортақ баға қояды.Бірін –бірі бағалайдыФормативті бағалау


Үй тапсырмасы

Мұғалім үй тапсырмасын жариялайды.

Күнделіктеріне үйге берілген тапсырманы жазып алады