Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мерзімі: 07.09.2016ж
Пән: Информатика
Сынып: 6а
Сабақтың тақырыбы: Техника қауіпсіздік ережелері және жұмыс орнын ұйымдастыру.
Мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың ЕТ кабинетіндегі тәртіп сақтау және техника қауіпсіздігі ережелері туралы білімдерін қалыптастыру.
Дамытушылық : Оқушылардың компьютерді техника қауіпсіздігіне сай дұрыс пайдалану дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушылардың информатика пәніне деген қызығушылығын жан-жақты тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: Оқушы жалпы ережелерді, ДК мен жұмыс жасау алдындағы, апаттық жағдайдағы, жұмыс соңындағы талаптар мен ережелерді біледі.
Ресурстар: Интерактивті тақта, слайд, түсті маркерлер, қарындаштар, сызғыштар, стикерлер.
Әдіс тәсілдер: Тілекті тізбек, Сахналау, постер қорғау, сұрақ-жауап.
Сабақ кезеңдері Тәсілдер/ Оқушы әрекеттері
Мұғалімнің әрекеттері/ Уақыт
І. Проблема айқындау (Қызығушылықты ояту, Мотивациялау, Қажеттілік тудыру)
Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп, тілекті тізбек құрып, бір біріне жылы лебіздерін айтып топқа бөлінеді.
Өткен материал бойынша топтасып терминологияны еске түсіру арқылы қорытынды жасау
Ұйымдастыру, топқа бөлу, оқушыларды сабақтың басталуына дайындау.
Оқушылар өткен материалды қайталау арқылы жаңа сабаққа шолу жасау
10 мин
ІІ. Проблема шешу
(Операционалдық кезең: материалмен танысу, оны игеру, сол бойынша жұмыс жасау, мағынаны ашу)
Ой жинақтау
Ой пікірлерінде үлкен алшақтықты түсініп, тақырыптың басты идеясын ұйымдастыру.
Төтенше жағдайда қандай іс-әрекет жасау керек екенін сахналап көрсету.
«ҚТЕ» слайд көрсету
Оқушыларға көрсетілімде берілген материалды түсінгенін топ бойынша сахналау арқылы қорғауға тапсырма беру
15 мин
ІІІ. Проблема шешімін қорытындылау (білгенін ортаға салу, қандай ой, пікір, әсер туындағанын талқылау, талдау, қорытындылау)
ДК-да жұмыс жасау, апаттық жағдайда және көз жаттығулырын меңгеру, зерттеу, дәптерлеріне жазу, бір-біріне түсіндіру
Постер арқылы жаңа сабақты меңгергенін қорғау
ДК-да жұмыс жасау, апаттық жағдайда және көз жаттығулырына зерттеушілік әңгіме құру
Жаңа ақпаратты қорытындылай постер жасату
–10 мин
ІV.Бағалау. Рефлексиялық-бағалау кезеңі:
Критерий арқылы бағалау
1. Тақырыпты ашуы
2. Дизайны
3. Жіберілген қателіктер
Жиынтықтап, суммативті бағаны шығару
Топтарға өз постерлеріне критерий қоя отырып бағалату, суммативті бағалау
3 мин
V.Кері байланыс.
Екі жұлдыз, бір тілек арқылы бір-біріне кері байланыс беру
5мин
VI.Үйге тапсырма.
Техника қауіпсіздік ережелері және жұмыс орнын ұйымдастыру
2мин