Сабақ тақырыбы: Информатика. Ақпарат.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Мерзімі

Информатика 7-сынып

Сабақтың тақырыбы:

Информатика. Ақпарат. Ақпараттардың алуан түрлілігі және олардың өңдеу тәсілдері. Ақпарат саны, өлшем бірлігі Ақпарат қасиеті. Әлемнің ақпараттық бейнесі

Сілтеме

« Информтаика» 7сынып «Информатика негіздері» Республикалық Ғылыми әдістемелік журналы № 3, 2014ж. Интернет материалдары. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық.

Мақсаты

- деректер мен зерттеулерді өз бетінше оқып, қажетіне сай пайдалану дағдыларын дамыта отырып, Ақпараттардың алуан түрлілігін саралай білу, шығармашылықпен жұмыс істеуді қалыптастыру;

-Ақпаратты танып-білуге, айырмашылықтарын салыстыра білуге.Тақырыпқа байланысты тапсырмалар арқылы окушылардың сыни тұрғыда ойлау қабілеттерін дамыта отыра, ой -қиялын, өрісін, іздену қабілеттерін дамыту.

Нәтижесі

Оқушыларды бірлесе оқыту мақсаттарын орындау барысында жаңа әдіс -тәсілдерді пайдалану арқылы өзара әрекеттесу дағдылары дамиды.

Оқудың тиімді жолдары арқылы оқушылардың білімдерін бағаланады.

Негізгі шарт ақпарат бейнесін үйреніп, тірек сызбалармен жұмыс істейді.

Көрнекілігі

ДК, интербелсенді тақта, электронды оқулық, постер, қима тапсырмалар, ;

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, даярлығын тексеру, ынтымақтастық атмосферасын құру, топқа бөлу. (5 мин)

Жаңа сабақ кезеңдері

Білім

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Модуль

Түсіну

(20 мин)

Жаңа сабақтың жоспары:

1.Информатика ғылымы немен айналысады ?

2.Ақпарат дегеніміз не?;

3.Ақпарат саны, өлшем бірлігі, қасиеті ;

4.Ақпараттық бейнесі

  • Қоржынға салынған асықтардың ішінен қызыл асықты табу.

Практикалық жұмыс

  • Адам өмірінде ақпарат қандай рол атқарады.

  • Ақпараттың өлшем бірлігін ата?

  • Ақпараттың қандай қасиеттерін білесіңдер?

  • Деңгейлік тапсырма орындау

1) Тақырыппен таныстыру

2) Әр топка сызба түріндегі ресурсты тарату, тапсырманы көрсету, бағыттау;


1) Жаңа материалды муқият тыңдау, көреді, талқылайды;

2) Топпен жұмыс жасай отырып: кесте түрінде берілген ресурспен танысып, визуалды айғақтарды постерге орналастыра отырып тапсырмасын

орындайды, топта зерттеу жұмысын жүргізе отырып диалогка түседі.



Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (Топпен жұмыс.

Жеке жұмыс.


Жұптық жұмыс.


Диалогтік оқыту, сұрақ қою)


Оқытуды басқару және көшбасшылық



СТО


АКТ- ны пайдалану. (интерактивті тақта, ноутбук)


ОүБ және ОБ

Сергіту сәті 2 мин


Қолдану

(6 мин)

1)Тапсырмалар беріледі

Ақпарат деген не?

Ақпараттың түрлері?

Ақпараттың қасиеттері?

Ақпаратты өңдеу?

Жұптарға тапсырма, деңгейлік және жас ерекшелігіне байланысты тапсырма береді.

Дұрыс жауабын белгілеп, өздерін-өздері тексереді.

Талдау

Жинақтау

(7 мин)

Жоспар бойынша түсініктерін жинақтау,

Қорытындылау

Жаңа материал бойынша түсінгендерін зерттеу:

- Ақпаратты қалай өлшеуге болады?

Ақпараттың қасиеттерінтүсіндіретін мысалдар келтір?

Бүгінгі сабақта оқытылған материалдарды еске түсіреді.

Сонымен, бүгін сабақта не үйрендік?

Тапсырманы орындай отырып оқушылардың СТО қабілеті дами түседі;


Бағалау

(3 мин)

Бағалау парағын топ басшыларына бағалату.

Топ мүшелерінің қойған бағаларымен салыстыра отырып бағалайды.

Топ басшылары бағалау парағындағы топ мүшелерінің бағасын оқиды.

Орындауға арналған тапсырмалар

(2 мин)

тәжірибелік жұмыс №3


Үй тапсырмасын береді

Үй жұмысын белгілеп алады

(Рефлекция: сабақтан алғанын стикерге жазады)