Сынып: | 10 |
Күні: |
|
Сабақтың тақырыбы: | Материалды қосу, материал қасиеті, Blender-дегі текстура, Blender-дегі материалдар. Нысандарды тегістеу |
Сабақтың мақсаты: | Blender-де нысанға материал, текстура беру, нысандарды тегістеу модификаторымен таныстыра отырып, білімдерін практика жүзінде іске асыра алу дағдысын, логикалық ойлау, сын тұрғысынан ойлау, өзіндік бағалау қасиеттерін дамыту. |
Сабақтың түрі: | Аралас сабақ |
Әдіс-тәсілдер: | Жекелей жұмыс, жұптық жұмыс, сұрақ-жауап әдісі |
Көрнекіліктер: | Видео, интерактивті тақта, оқулық, жұмыс дәптері, Венн диаграммасы |
Сабақтың жүру барысы |
Кезеңдер | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру | 1 мин | Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру | Амандасу. Өз компьютерлеріне отырып, дұрыс жұмыс жасайтындығына көз жеткізу |
Үй жұмысын тексеру | 5 мин | §27 соңында берілген «Өзіңді тексер!» тест тапсырмасын орындауға тапсырма беру. Өткен сабақта Blender-де жасаған практикалық тапсырмаларын (орындық макеті) тексеріп шығу. Тест сұрақтарының дұрыс жауабын жариялау. Қате кеткен сұрақтарды талқылау
| Жұмыс компьютерінде практикалық жұмысты ашып тексерту, оқулықтағы тест тапсырмасын дәптерге орындау. Дұрыс жауап кілті бойынша көршісінің жұмысын тексеру, нәтижесін хабарлау. |
Миға шабуыл | 2 мин | Сұрақ: бүгінге дейін Blender-де жасаған практикалық жұмыстарымызда модельдеген нысандарымыз кандай тусте болды? Нысан неғұрлым шынайы көріну үшін не істеу керек? | Өз ойларын ауызша айтады. (нысан шынайы көріну үшін оның түсін, материалын дәл анықтап, дұрыс таңдай білу керек) |
Жаңа тақырып | 7 мин | | Жаңа тақырыпты жұбымен бірге оқып, талқылау. Бір сұрақ дайындау. |
Бекіту | 2 мин | «Жекпе-жек!» әдісі бойынша жұптар бір-біріне сұрақ қояды |
Практика | 21 мин | «Құмыра» модельін жасау. Оған түс, текстура беру: Ол үшін Blender-де алдын ала құмыра жасау жолы түсіндірілетін видеосы көрсетіледі. - Практикалық жұмыс барысында кездескен ыстық батырмаларды, жаңа құралдардың қызметін қысқаша дәптерлеріне жазып алуды ескертіп отыру керек | - Видеоны мұқият қарап түсініксіз жерлері болса мұғалімнен сұрайды. - Blender-ді іске қосады. - Видеоны көре отырып Blender бағдарламасында практикалық жұмысты орындайды. - жаңа түсініктерді, батырмалар мен олардың қызметтерін дәптерге жазып отырады |
Рефлексия | 1 мин | Білім ағашынан өзіңді белгіле. [pic] | Әркім өзінің бүгінгі сабақтан алған білімдерінің қаншалықты дәрежеде екендігін «Білім ағашындағы» қай адамға сәйкес келетіндігін таңдап бояп көрсетеді |
Бағалау | 1 мин | Оқушыларды жасаған жұмыстары мен сабаққа қатысу белсенділігіне қарай бағалау | Күнделікке бағаларын қойдырады |
Үйге тапсырма | 3 мин | Венн диаграммасы: Blender мен 3D Mах-та нысанға түс берудің ұқсастықтары мен ерекшелігін Венн диаграммасына толтыру. Дәптерлеріне жазып жүрген ыстық батырмаларды, олардың қызметтерін жаттап келу. | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазу
|