САБАҚ: Дайын кітапханалардағы графикалық обьектілерді өңдеу
| Мектеп: Қарашоқы ОМ |
Күні: 20.11.2015 | Мұғалімнің есімі: Э. Бакирбаева
|
Сынып: 11б | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты /мақсаттары/ | Оқушылар дайын кітапханадағы обьектілерді енгізу командасымен танысады |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Оқушылар дайын кітапханадағы обьектілерді енгізу командаларын біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Обьектілерді өңдеу, командаларын біледі.
|
Кейбір оқушылар: Обьектілерді өңдеу кезінде шығармашылықпен жұмыс істей алады.
|
Тілдік мақсат | Оқушылар:
\істей алады \ |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Кірістіру, Обьект
|
Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
|
Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба?
|
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|
Алдыңғы оқыту |
|
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар /төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз/ | Ресурстар |
Басталуы 10 мин | Оқушылармен амандасу Оқушыларды топқа бөлу «Санамақ» 1, 2 «Серпілген сауал» үй тапсырмасы бойынша сұрақтар беру | Доп |
Ортасы 25 мин | Жаңа сабақты түсіндіру Дайын кітапханадан обьектілерді енгізу командасын түсіндіру Тәжірибелік жұмыс Табиғатқа байланысты обьектілерді енгізу, өңдеу. Мамандыққа байланысты обьектілерді енгізу, өңдеу. Транспорт түріне байланысты обьектілерді енгізу, өңдеу.
| Презентация Кеспе қағаздар |
Аяқталуы 10 мин | «Соңғы бес минут» стратегиясы Бір оқушы шығады сабақта не үйренгені туралы айтады, қалған оқушылар оған сұрақ қояды. Кері байланыс 1.Сіз өзіңіз үшін жаңа не білдіңіз? 2.Сізге бәріненде не ұнады? 3.Сіз үшін не жеңіл болды? 4.Сіз үшін не ауыртпалық болды? «Екі жұлдыз бір тілек». Үйге тапсырма | Кеспе қағаздар Стикерлер |
Қосымша ақпарат |
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Шығармашылық жұмыс | «Соңғы бес минут» Бағалау критериі | Сергіту сәті Көз, саусақ жаттығулары, компьютерде жұмыс |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды /оқытуды да, оқуды да ескеріңіз/? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады /оқытуды да, оқуды да ескеріңіз/? 1: 2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Слайдтан
Бүгінгі сабақтың тақырыбы мақсаты көрсетіледі.
Көптеген құжаттарда әртүрлі иллюстрация түріндегі объектілер бар.
Word редакторында мәтіндік құжат ішіне алдын ала басқа программаларда дайындалған фирмалық таңбалар, диаграммалар, графиктер, суреттер және дыбыстық объектілерді еңгізуге болады.
Құжат ішінде отырып , оны белгілеп алып кез келген өңдеу командаларын орындауға болады. Бұл обьект құрылған программаны іске қосу үшін обьектіні белгілеген соң тышқанды екі рет шертеміз.
Кірістіру → Сурет ( Вставка→ Рисунок) командасын орындай отырып, мәтінге:
А) Картинкаларды (ClipArt программасының обьектілерінен)
ә) Басқа файлдағы обьектілерді
б) Автофигураны
в) WordArt обьектісін.
г) Сканерден
д) Диаграмма ( Excеl электрондық кестесінде құрылған диаграмма ларды)
енгізу мүмкіндіктері бар
1. Мәтінге Clip Gallery программасының обьектілерін енгізу
Сурет → Картинкалар командасын орындағаннан кейін, экранға әр түрлі графикалық қосуға мүмкіндік беретін терезе ашылады.
Бұл терезе графика, суреттер, дыбыстар, видео астарлы беттерінен тұрады.
[link] 1. Программалық жабдықтама қанда кезеңде жіктелемейді.
Тіршілік кезеңі бойынша
2. Программаны орнату және жою үшін қандай есеп жазабасымен іске асады.
Желелік әкімшіліктің есеп жазабасымен
3. Программаны қалай жоя алмайсыңдар
Программалар және компоненттер
4.Вирус – ол
Дискіні тексеруге арналған құрал
5. Компьютерге вирус қандай дискі арқылы түсе алмайды
Қатқыл дискі
6.Вирусқа қарсы программа –ол
Компьютерлік вирустарды жоятын программа
7.Вирусқа қарсы программа нені істей алмайды?
Файлдарды сканерлеуді
8.Microsoft Office пакетінің программалары қандай топқа жатады?
Қолданбалы программалық жабдықтама
1. Программалық жабдықтама қанда кезеңде жіктелемейді.
Тіршілік кезеңі бойынша
2. Программаны орнату және жою үшін қандай есеп жазабасымен іске асады.
Желелік әкімшіліктің есеп жазабасымен
3.Вирус – ол
Дискіні тексеруге арналған құрал
4. Компьютерге вирус қандай дискі арқылы түсе алмайды
Қатқыл дискі
1. Программаны қалай жоя алмайсыңдар
Программалар және компоненттер
2.Вирусқа қарсы программа –ол
Компьютерлік вирустарды жоятын программа
3.Вирусқа қарсы программа нені істей алмайды?
Файлдарды сканерлеуді
4.Microsoft Office пакетінің программалары қандай топқа жатады?
Қолданбалы программалық жабдықтама