Урок тема «Қарапайым графикалық редакторы. Сурет салу, ашу, сақтау»

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...




Топар орта мектебі МДШО МКМ









Ашық сабақ

Тақырыбы:

«Қарапайым графикалық редакторы.

Сурет салу, ашу, сақтау»





Пән мұғалімі:Калибекова А.













2014-2015 оқу жылы





«Бекітілді»: _______________________

Оқу ісінің меңгерушісі: Абдыхайымова Н


Сабақтың тақырыбы: Сурет салу, сақтау және ашу

Сабақтың мақсаты: Paint графикалық редакторын бағыттауды, қосуды,сурет салу және сақтауды үйрету.

Оқушылар білуі тиіс: «Растрлық графикалық редактор» ұғымын

Күтілетін нәтиже:

а)Paint графикалық реакторын іске қосуды үйренеді.

В) сурет салуда құралдарды пайдалануды, суретті сақтау мен қайт ашу командаларын біледі.

С) палитра түстерін және суреттердің қасиеттерін баптауды біледі.

Сабақтың түрі: жаңа білімді игерту.

Сабақтың әдісі: сындарлы оқыту

Көрнекілігі: постер, интерактивті тақта, слайд,бағалау парақшасы:

Пәнаралық байланыс: сурет, тарих

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру бөлімі

(Кіріспе бөлім)

-амандасу, түгендеу;

- сабақтың эпиграфымен таныстыру;

- бағалау критерийлерімен таныстыру;

- амандасады, кезекші жоқ оқушыларды ескертеді;

- зейіндері сабаққа ауады;

-бағалау парақшаларын алады;

2 минут

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (Тұсаукесер бөлімі)

-Алдыңғы тақырып бойынша сен маған мен саған сұрақтар


-фигура арқылы топқа бөлу.


Үйге берілген тақырып ,бойынша топ сұрақтар беру?

- Бағалау критерий арқылы бағаланады;

- түстер арқылы топқа бөлінеді.

- Түстерді. Біз қайда қолданамыз?

5 минут







4 минут

ІІІ. Жаңа сабақты игеру (Негізгі бөлім)

-Постермен жұмыс.

Оқушылар бірлесе отырып проблеманы графикалы түрде шешу «топтық зерттеу» әдісі қолданылады.

Үш топқа:

-сурет салу,сақтау және ашу;

-графикалық редактордың терезесі;

-сурет салу құралдары тақырыптары беріледі.

-постермен жұмыс жасайды;

-топтық зерттеу әдісі бойынша проблеманы бірлесе шешеді.

-берілген тақырыптар бойынша жұмыс жасайды.

13 минут

Сергіту сәті

Оқушыларға төмендегі сурет көрсетіледі: [pic]

Тапсырма: қолыңды алмай хаттың суретін салу.

Оқушылар берілген уақыт ішінде ойланып жауаптарын ұсынады.

2 минут

ІҮ. Сабақты бекіту (қорытынды бөлім)

Тапсырмалар беріледі:

1-тапсырма: электронды оқулықтан №5 тапсырма 1ұпай

2-тапсырма:

Сурет салатын құралдардың аттарын сәйкестендіру 2 ұпай

3-тапсырма:

Сөзжұмбақ шешу 3 ұпайдан


Тапсырмалар орындайды:

1-тапсырма: электронды оқулықтан терезе элементтерін жазады

2 тапсырма: тақтада тұрған суреттің атауына белгішесін қояды.

3-тапсырм: сөзжұмбақ сұрақтарына жауап береді.

15 минут

Ү.Бағалау

Бағалау парақшасынан бағалайды

Бағалау критерий бойынша өздерін бағалайды

3 минут

Рефлексия (кері байланыс)

Смайлик арқылы керіс байланыс жасау

Смайлик арқылы сабақтан алған әсерлерін ілінген плакатқа стикермен бейнелейді

1 минут













Тұсаукесер бөлімі

Негізгі бөлім

Қорытынды бөлімі

Қорытынды баға

Тест жұмысы

Топтық зерттеу жұмысы

Тапсырмалар