Ашық сабақ Типті типтен өзгеретін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Қ [pic] останай облысы. Арқалық қаласы. Ш. Уәлиханов атындағы №1 жалпы орта білім беретін мектебінің

І санаттағы информатика пәнінің мұғалімі Байшугулова Бакытгуль Кадырмендиновна

ҚР педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бағдарламасының үшінші деңгейлі сертификат иегері




28.11.2015. Информатика. 10 «А» сынып. Оқушы саны:18 Қатысқаны: 18


Сабақ тақырыбы: §12. Типті типтен өзгеретін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және

функциялар.

Мақсаты:

[pic] Функцияның түрлерімен және қызметін түсіндіру;

[pic] Оқулықтағы мысалдарды орындап, білімдерін дамыту;

[pic] Оқушылардың жан – жақтылық тұрғысында ойлау өрісін қалыптастыру;

[pic] Тұрақтылар, амалдар, өрнектер және стандартты функциялар ұғымымен таныстыру;

[pic] Амалдарды функцияларды өрнектеуде қолдануды үйрету;

Табыс критерийлері:

  • Типті типтен өзгеретін функциялардың атқаратын қызметін;

  • Тұрақты дегеннің не екенін;

  • Амалдар белгісін;

Көрнекілік: АКТ, сызба, карточкалар, бейнежазба, электрондық оқулық.

Әдіс-тәсілі, түрі: жаңа сабақ, СТО, АКТ, топтық.

Сабақтың барысы:

5 минут

Амандасу. Есімдер арқылы бөлу.

Топ ережесін құру. Оқушылар есімдердің жалғауын табу арқылы топқа бөлінеді

Топ ережесін құрады, қорғайды

өзін-өзі, өзара бағалау

Сергіту сәті

«Балалар би» 2 минут

Жаңа тақырып

3 минут

«Ой қозғау» Тұрақтылар, өрнектер және функциялар дегеніміз не?

Ж [pic] еке жұмыс.

Өз ойын жеткізу

Өзін-өзі

Топтық жұмыс 2 минут

Бағыттаушы, көмекші

Бағалау критерийін құру.

  • Тақырып мазмұнын ашуы-1 ұпай

  • Баяндамашының түсіндіруі – 1 ұпай

  • Регламент – 1 минут, 1-ұпай

  • Сұраққа жауап беру-1 ұпай

Критерий бойынша жұмыс жасау


Тақырыпты меңгеру

Топпен -5 мин

Бақылаушы

(үш деңгейлі оқушы)

1,3 топ – өрнектер

2,4 топ – функциялар

Жеке таныс-у, топпен талқылау




Тақырыпты пысықтау.


10 минут

Бақылаушы

Таныстыру.

Оқушы әр топқа түсіндіреді.

Тыңдау

Өзара бағалау

1 [pic] 0 сынып. Электрондық оқулықпен жұмыс: Оқушылар топ ішінде талқыланып,

плакаттарға түсіріп, постер қорғайды


Бекіту

Т [pic] олықтыру сауал сұрақтарға жауап жазу

2-3 оқушы табыс критерийін талқылау

2 [pic] -3 оқушы айтып беру


Крі байланыс

Рефлексивтік парақ. Жағдаяттық мәлімдеме – Маған ұнады ......, себебі ..... Енді/келесі жолы .....

Бағалау

Бағаға түсінік беру


өзін-өзі, өзара бағалау

Үйге тапсырма

Тапсырма береді

§12. Оқу

терминдерді жаттау.



Кестені толтыру.