Інформатика 11 профільний рівень
Тема: Підсумковий урок з теми «Комп’ютерні презентації» (2 год. з перервою)
Ярмарок проектів «Розваги на ПК»
Форма проведення: урок – захист проектів
Тип уроку: узагальнюючий, урок перевірки умінь і навичок
Цілі уроку:
Навчальні:
узагальнення знань з теми «Комп'ютерні презентації»;
формування практичних вмінь учнів при роботі з вивченими інформаційними технологіями;
прищепити почуття естетики при оформленні ділового документа
навчити представляти свої творчі розробки.
Розвиваючі:
• розвиток уміння слухати інших, навичок самоконтролю і взаємоконтролю, навичок публічних виступів;
• розвиток пізнавальних і творчих здібностей учнів;
• удосконалювати вміння комунікативного спілкування
Виховні:
• виховувати працелюбність, відповідальність за результати своєї праці;
• виховувати культуру ділового спілкування при спільній роботі в групі;
Завдання уроку:
• систематизувати знання з теми «Комп'ютерні презентації» і закріпити навички роботи з прикладними програмами;
• стимулювати учнів до створення нових розробок з інформатики
• формувати вміння представляти свою роботу, аргументувати свою позицію.
Для виконання роботи над проектом клас поділяється на 8 груп по 2-3 учня. Кожній групі дається попереднє завдання: Підготувати презентацію своїх «розваг на ПК» за допомогою офісних за стосунків, середовищ програмування, флеш- та графічних редакторів.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент (5 хв.).
Звернення до учнів:
Ми завершили вивчати тему «Комп’ютерні презентації та публікації». І заключне наше заняття – підведення підсумків та захист проектів, де ви покажете ваш рівень засвоєння цієї теми - ми проведемо нетрадиційно. Вивчаючи інформатику на профільному рівні протягом останніх 3 років, ви опановували основи роботи за комп’ютером, розвивали свою власну інформаційну культуру та осягали можливості комп`ютерної творчості. Ви не тільки навчилися фільтрувати шкідливий контент, а й направляти власну продуктивну енергію у вірне русло. Отже, на цьому етапі у вас є можливість продемонструвати свої здобутки.
ІІ. Зв'язок з громадськістю. Актуалізація опорних знань.
Соціальне опитування «Що таке розваги на ПК?»
Ще в стародавньому Римі крилатий вираз «Хліба та видовищ» («Panem et cicenses!») відображав прагнення людини до розваг. Сучасна людина теж не може весь час перебувати в напруженому стані, відпочинок є важливою потребою людини. Але від інтелектуального, морального та естетичного розвитку людини залежить спосіб її відпочинку та розваг.
Ми провели соціологічне опитування серед учнів та учителів нашої гімназії. Нас цікавило тільки одне запитання: «Як підліток, на вашу думку, може розважитись за ПК?»
Демонстрація результатів опитування, висновок (виступ Шерстньової В.)
У добу, коли зі словосполученням “комп`ютерні розваги” пов`язана стійка асоціація – “онлайн-ігри” чи “соціальні мережі”, а сучасна мас-культура пропонує молодій людині одноклітинні розваги, ця тема є актуальною.
Для зняття напруги підлітки обирають середовище, де атмосфера зазвичай нездорова, потенціал витрачається дарма, а замість шуканої релаксації настає ще важче та стрімкіше виснаження. Тож давайте разом дізнаємось, як можна по-справжньому розважатися та відпочивати за клавіатурою, компенсуючи плодами цікавої роботи затрачений час та сили.
Візитна картка Ярмарку проектів:
Соціальний ролик «Підліток та ПК» . (Виступ Брехта А.)
В час бурхливого розвитку інформаційних технологій особлива увага батьків, асоціативним еталоном слова "комп'ютер" яких є "навчання", має бути прикута до відокремлення потенційного контенту, необхідного їх дітям, з неконтрольованого потоку інформації. Комп'ютер, як невичерпна база знань в реаліях ментальної експансії безглуздими та візуальними забаганками підлітків, все швидше втрачає провідне місце в ніші власних функцій. Навчання зазнає непоправних мутацій, в результаті чого свідомість індивідуума асимілюється з віртуальним середовищем, перетворюючи першого в аморфну споживчу масу, яка врешті решт локально руйнує технічний прогрес.
Проект «Ярмарок розваг» спрямований на пошук альтернатив без результативному марнуванню часу в кайданах мережі та спроби порівняти процеси "робота за комп'ютером" і "навчання". Пошук власного захоплення, безумовно, є предикатом формування суб'єкта як особистості. Наша задача полягає не в перерахунку варіацій, а в намаганні надати імпульс творчості.
Правила ярмарку.
Учитель. Кожна розвага представлена у вигляді виконаного учнями проекту: презентації розваги, прикладів, супроводжувального документа - опису творчого проекту, буклету, візитної картки проекту або рекламного оголошення та оцінювальних листів.
Я прошу наших гостей взяти активну участь у ярмарку. Ми запрошуємо вас не тільки подивитись, оцінити та одержати задоволення від представлених проектів, а ще й вплинути на їх подальший рух на інтелектуальному ринку. Ми від вас чекаємо коментарів, зауважень, побажань та запитань. Кожний проект має оцінювального листа, де відображена кількість ментальних, практичних, естетичних та часових витрат кожного учасника. Тут є багато вільного місця для ваших записів.
Також я запрошую всіх учнів, крім свого виступу, взяти активну участь у ярмарку и вплинути на подальшу долю проектів. На ваших столах ви бачите зірочки, які відповідають кожному з проектів та кольорові олівці. Ваша задача розфарбувати ці зірочки відповідно колірної моделі RGB. Якщо проект заслуговує на високий бал – розфарбовуєте його червоним коліром та його відтінками, якщо проект достатнього рівня - колір має бути зелений. Якщо середній рівень – відповідно обираємо синій колір. У випадку, коли вам взагалі проект не сподобався, використовуємо чорний колір.
Зверніть увагу на розкриття теми проекту, супроводжувальну документацію, презентацію та спосіб захисту проекту, а також на представлення практичних навичок та участь у розробці прикладів, культуру звукового супроводу та естетичне оформлення виступу.
Оголошую Ярмарок відкритим!
ІІІ. Презентація проектів
Учні по черзі представляють свої презентації, а решта ставить запитання, оцінює. Вчитель теж оцінює кожну презентацію, використовуючи критерії (додаток)
1.Розвага №1 Комп`ютерна графіка
Однією з найпоширеніших і найпопулярніших розваг, пов’язаних з комп’ютером, є ком’ютерна графіка
Ком’ютерна графіка як різновид дозвілля є одним з найрозповсюдженіших видів інтерактивної взаємодії з ПК.
Легкість у використанні і великі перспективи для суб’єктів з розвиненою уявою є предикатом одночасного розвитку і розваги.
Кожна створена людиною робота надихає його на подальше заглиблення в основи середовища.
Демонстрація робіт учнів:
Paint (Робота Дубовика С. та Брехта А.- потокова презентація)
Знайомство з найпопулярнішим растровим графічним редактором Paint є одним із потужних засобів профілактики on-line залежності дітей середнього шкільного віку.
Цей редактор дуже простий у використанні, розвиває структурне та логічне мислення, уяву, інтелектуальні та творчі здібності учнів, а формує естетичний смак. Як різновид дозвілля є гарною альтернативою on-line іграм.
Photoshop (Робота Зайця О. - потокова презентація)
Спочатку програма була розроблена як редактор зображень для [link]
V. Підсумок уроку Інтерактивна гра «Інтерв'ю»
До учнів:
Кожен з вас сьогодні представив свої презентації. Ви мали змогу за допомогою них розкрити певні питання. Скажіть, будь ласка:
• Чи сподобалось вам захищати свої проекти?
• Чи зуміли ви розкрити обрану тему?
• Що вам найбільше сподобалось у роботі над проектом?
• Що вам найбільше сподобалось під час захисту проекту?
• Чий проект найкращий?
До гостей:
Який проект вам сподобався найбільше?
Ви вірите в те, що випускники нашої гімназії не будуть споживати одноклітинні розваги мас-культури?
Вам сподобались інформативні здобутки наших учнів?
Всі оцінювальні листи збираються на двох листах ватману «Розваги на ПК» (кріпляться подвійним скетчем)
Всі оцінювальні зірочки, розфарбовані учнями кольорами веселки за шкалою від 12 (червоний) до 5 (фіолетовий) кріпляться біля кожного оцінювального листа.
Вчитель характеризує дуже коротко успішність кожного проекту (наочно показує зібрання зірочок відповідних кольорів біля кожного проекту учнів) та озвучує оцінки.
Вчитель дякує гостям за активну участь і запрошує всіх разом сфотографуватись для сайту
VI. Додатки
V [pic] II. Домашнє завдання
Підготувати свій проект до публікації на блозі.
Д [pic] одаток 1. Оцінювальні листи та газета для зауважень.
[pic]
Д [pic] [pic] [pic] одаток 2. Сонечки (листи вражень однокласників)
[pic] [pic]
Додаток 3. Додаткові запитання:
Які види презентації ви знаєте?
Що таке мультимедіа?( комбінування на одному носієві різних форм подання інформації)
В чому головна особливість слайдової презентації?
Що таке дизайн?
У який спосіб найкраще виділяти важливу текстову інформацію?
Які ви знаєте методи об’єднання та розділення об’єктів на слайдах? вирівнювання, групування та ритм.
Сформулюйте основні принципи дизайну слайдів.
Навіщо використовують анімацію?
Навіщо налаштовувати демонстрацію слайдової презентації?
Які редактори потокових презентацій існують?
Для чого призначений редактор Windows Movie Maker ?
Як використовується шкала часу в редакторах потокових презентацій?
Як добавити текстові написи до потокових презентацій?
Для чого використовуються відеоефекти?
Що таке монтаж відеофільму?
Учитель інформатики ВРГ «Інтелект» Соболь-Хоменко С.В. 8