Урок-узагальнення знань за темою « Речення із звертаннями, вставними словами та відокремленими членами речення».

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Урок-узагальнення 8 клас

Тема: Урок-узагальнення знань за темою « Речення із звертаннями, вставними словами та відокремленими членами речення».

Мета: Систематизувати й узагальнити вивчене з теми « Речення із звертаннями, вставними словами та відокремленими членами речення», правильно ставити розділові знаки в реченнях з украінськоі та російської мов при звертанні, вставних словах та відокремлених членах речення; розвивати увагу,логічне мислення, память, відповідальність за спільну справу, усне та писемне мовлення; виховувати любов до рідноі мови, Вітчизни, шанобливе ставлення до рідних.

Тип уроку: узагальнення і систематизаціі знань

Очікувані результати: учні демонструють засвоєні орфографічні правила, уміють застосовувати вивчені правила для пояснення правопису слів, слідкують за власним і чужим мовленням.

Обладнання: підручник, картки, компютер, мультимедійна дошка, таблиці.

Мова- душа кожної національності , іі святощі, іі найцінніший скарб.

Іван Огнієнко

Хід уроку

I Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми й мети уроку

Вправа № 1 Вікторина « Я знаю»:

1 Что называется обращением?

2 Чим виражається звертання в українській мові?

3 Какие по форме выражения бывают обращения?

4 Де може стояти звертання і які розділові знаки ставимо?

5 Что называется вводными словами?

6 Які частини мови можуть виступати в ролі вставних слів?

7 На сколько групп делятся вводные слова ?

8 Чи бувають членами речення вставні слова?

9 Как выделяются вводные словосочетания и предложения на письме?

10 Які члени речення можуть відокремлюватися?

II Основний зміст роботи

Вправа №2

Робота в групах ( поставити розділові знаки, пояснити контрольні орфограми):

1 Картка №1

Ти постаєш в ясній обнові, як пісня линеш рідне слово.

Слово наше рідне ти сьогодні зазвучало як початок як начало як озброєння всім видне.

Зоре моя вечірняя зійди над горою поговрим тихесенько в неволі з тобою.

Не журися козаченьку ти ще молоденький.

Карточка №2

Белая береза под моим окном.

Березка белая меня ты заждалась.

Клен ты мой опавший клен заледенелый что стоишь нагнувшись под метелью белой.

Скажи-ка дядя ведь недаром Москва спаленная пожаром французу отдана.

Илья Петрович отзовитесь. Когда ты вернешься мама?

Вправа №3

Дібрати фразеологізми до малюнків ,перекласти на російську мову та скласти речення , вживаючи вставні слова.

Вправа №4 (робота в парах)

Вставити відповідні вставні слова і перекласти на російську мову

. Екскурсію не довелося відкласти (почуття).

Парашутистові необхідно мати …. міцне здоров’я, …. сміливість ( послідовність викладу думок).

Товариші ….. зраділи і відразу обмінялися книжками (впевненість).

Сергій …. Захворів, бо не прийшов на заняття спортивного гуртка (почуття).

Вправа №5 (вибіркова)

Прослухати вірш Б. Олійника « Пісня про матір» та знайти звертання

Вправа № 6 ( творча)

Придумати речення, використовуючи слова із довідки і перекласти на українську мову:

1 … будет допущен . 2 … я опоздаю. 3 …я поступил в институт.

Довідка: наверне, к счастью, возможно.

Вправа№7 (усно)

Знайти відокремлені члени речення

1 Найкращий дарунок матері – квіти, вирощені власними руками.

2 Як відмінний воротар, Ферат під час матчу не пропустив жодного м яча у свої ворота.

3 Мати не сиділа склавши руки.

Вправа №8

Написати твір-мініатюру (листа), вживаючи звертання, вставні слова на тему: «Вічна слава Вам,шановні ветерани».

Домашнє завдання: дописати твір-мініатюру (листа). Повторити п.29-31, 33-38.

Підбиття підсумків уроку.

Вправа « Мікрофон»

-Що повторили на уроці ?

- Що зрозуміли, чим урок був для мене корисним?

Хто був найактивнішим на уроці?

Заключне слово вчителя.