Сабақ жоспары
Сабақ: № Тақырып:
Біз біргеміз.
Күні: 26.11.2015
Мұғалімнің аты-жөні: Төлеш Г.М
Сынып 1
Қатысып отырғандары
Келмегендер саны
Осы сабаққа арналған оқу мақсаты
Т1
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар істей алады:
Басқалармен кимылмен, ым-ишарамен немесе қарапайым сөздер мен сөйлемдерді қайталау арқылы сәлемдеседі.
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Таныс сөздерді үшін таныс сөз және сөз тіркестерін қолдану.Сурет арқылы сөздерді есте сақтау қабілеті арқылы ажырата алады.
Кейбір оқушылар істей алады:
Отбасы туралы сөздерде кездесетін әріптерді толықтай айта алады,буынға бөліп,сөз, сөз тіркесін құрастыра алады.
Негізгі сөздер мен фразалар:
Бес саусағың — бақытың,
Сонда балам, бар құтың.
Бес саусағың біріксе,
Текке кетпес уақытың.
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар
Отбасында неше адам бар?Ағашқа отбасын қалай теңестірдік?
Талқылауға арналған сұрақтар:
Отбасындағы бақытты сәттер қандай?
Сен отбасында қандай жағдайлар болғанын қалайсын?
Осының алдындағы оқу
Жазбаша ой салулар
Әке,әже,ата,ана,аға,іні,қарындас.
Кімдер?
Басы
Психологиялық ахуал.
Шап-шап шапалақ,
Шап-шап-шапалақ,
Бір,екі,үш
Бір,екі,үш
Бойға жинап күш,
Тапсырмадан қашпаймыз,
Сабақты біз бастаймыз.
Қандай сабақ бастаймыз ?
Ширату жаттығулар.
(Шеңберге тұрып,ән қосылғанда жүріп ,ән тоқтағанда бір устелдің қасына тоқтап,үстел үстіндегі сөзді оқиды,осылайша қайталанады.)Ойын барысында бұл кім?мынау не?деген сұрақтар қойылады.
Топқа төлу.
4 түрлі түстің артына отбасы мүшелері жазылған қағаздар беріледі.Оқушылар түстер арқылы 4 топқа бөлінеді.
Ортасы
Тақырыпқа шығу
(Ж) Оқушылардың қолындағы қағаз артындағы сөздерді қандай сөз екенің оқып айтуға тапсырма беріледі.
(Қ) бармақпен көрсету.
(МК) 1-тапсырма. Тыңдалым.
Бес саусағың — бақытың,
Сонда балам, бар құтың.
Бес саусағың біріксе,
Текке кетпес уақытың.
(Қосымша оқулқтағы 1-ші сурет,44бет)
Шумақ не туралы айтылғандығы жөнінде айтуға уақыт беріп,оқушылардың ойларын тыңдау.
(Қ) бармақпен көрсету.
(ЖЖ) 2-тапсырма.Мынау не?Бұл кім деген сұрақтарды қойып жұптар бір-бірімен сөйлеседі.
Мыс:
-Мынау кім?
-Бұл-қарындас.
Әр жұпты уақытпен белгілеп отырып,соңында топ ішіндегі үздік жұптарды шығару.
(Қ) шапалақпен қолдау көрсете отыру.
Сергіту сәті: «Кім жоғын тап»
Ойыншылар қөзін жұмып тұрады.Мұғалім ойыншықтардың біреуін тығып қояды,көзін ашып қай ойыншық жоғын айтады.
(ТЖ)Мәтін оқып беру,сол арқыл оқиға картасын жасату.
Бүгін Анардың туған күні.Ол сыйлық алғанды жақсы көреді.Бірақ оған ағасы қуыршақ әкеліп берді.Анар қатты қуанды.Отбасы Анар үшін қымбат.
Критерий:
1.Оқиға желісімен суреттерді сәйкес қою керек. 5 ұпай
2.Астына таныс сөз жазылу керек. 10 ұпай.
Соңы
Псих Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді?
- Оқу ахуалдары қандай болды?
- Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?
- Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?
Қорытынды бағалау
Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?
1.
2.
Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді?
1.
2.
Таныстырылым құрастыру Бейнефильмнің негізінде сұхбат құру
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Псих ахуал
Ши-
рату
Топқа бөлу
Жеке
Тыңдалым
Жұп
ж
сергіту
Топтық
ж
Әке Әже Аға Іні Ана Апа
Ата Сіңлі Қарындас
Әке Әже Аға Іні Ана Апа
Ата Сіңлі Қарындас
Әке Әже Аға Іні Ана Апа
Ата Сіңлі Қарындас