Ағылшын тілі
Шығыс Қазақстан облысы. Зайсан қаласы. Шілікті орта мектебі Абикенова Динара Алтаевна
Сабақ тақырыбы: Transport in London
Сыныбы: 9
Зерттеудің негізігі мақсаты : Оқу және білім беру үрдісіне 7 модуль идеясын ықпалдастыру.
Сабақтың мақсаты және күтілетін нәтиже:Лондон транспорты жайлы білімді меңгеру,сөйлеу,оқу,тыңдап түсіну,жазу дағдыларын қалыптастыру.
- оқушы Лондонның көрнекті жерлерін,ғимараттарын , негізгі транспорт түрлерін біледі,мәнін түсінеді.
-Саяхат, транспорт түрлері туралы сұрақ қойып, жауап бере алады.
-Тақырыптық лексиканы қолданып семантикалық карта құра алады,өз ойын білідіре алады.
-Лондон транспортының түрлерінің айырмашылығын,ерекшеліктерін қорытындылайды.
-Топтық жұмыс жасай алады, өзің-өзі бағалайды.
Қолданатын модульдер: Оқу және білім беру үрдісіндегі жаңа әдіс-тәсілдер,оқытуда АКТ-ны қолдану,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Диалогтық оқыту,Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
Стратегиялық іс-әрекеттер: «Сөйлейтін қолдар», «Миға шабуыл», Презентация қорғау, «Семантикалық карта», Диалогтық ойын «Face to face» критерийлер бойынша бағалау, ,Рефлексия:«Көңіл-күй парағын толтыру»
Сабақ кезеңдері Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
I
II
Кіріспе 2 мин
Психологиялық ахуал
Мақсаты:Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу арқылы оқушыларды сабаққа
даярлау.«Speaking hands» ойыны
Топқа бөлу (транспорт түрлері бойынша)
1-топ Double-decker bus
2-топ Tube
3-топ Black taxi
Кезекші мәліметін тыңдау 1 мин
Brain storming (Миға шабуыл) 2 мин
Мақсаты:ауызекі сөйлеу ,тыңдап түсіну дағдыларын жетілдіру.
Фонетикалық жаттығу 1-2 мин
Мақсаты:тақырыптық сөздердің дыбысталуын жаттықтыру,тіл ұстарту.
Өткен сабақты сұрау
15 мин
London sights тақырыбында презентация дайындау.
Мақсаты:оқушылардың ауызекі сөйлеу,дыбыстау дағдыларын қалыпастыру,өзге ел мәдениетіне
қызығушылықтарын арттыру.
Сергіту сәті 2 мин
«Head and shoulders»
Tұсау кесер.Қызығушылықты ояту. 3мин
Лондон транпорт түрлері жайлы
Видео-ролик көрсету.
Миға шабуыл
Мақсаты: оқушылардың көрсетілген ролик бойынша түсініктерін анықтау, жаңа сабақ
тақырыбына көшу.
Жаңа сабақ .Мәтінмен жұмыс:
«Transport in London» 5 мин
Диалогтық ойын:«Face to face»
5 мин
Мақсаты:Оқушылардың дұрыс сұрақ қойып,жауап беру дағдыларын жетілдіру
Қорытынды.
Менталды карта құру.7 мин
Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін жинақтау, қорытындылау дағдыларын дамыту..
Бағалау критерийлер бойынша
1 мин
Рефлексия Көңіл-күй парағын толтыру.1 мин
Үй тапсырмасы : Writing essay on theme: London’s transport.
Оқушылармен сәлемдесу,көңіл-күйлерін сұрау.
Ойын ережесін түсіндіру:оқушыларға екі қарама қарсы шеңбер құрып командаларды орындауға шақырады.
-Stand up and look at each other
-Shake hands
-Smile each other
-Express joy
-Send air kiss
-Encourage each other
-Sorry ,pitty each other
-Wish good luck
-Hug each other
-Say good bye…
Транспорт түрлері бейнеленген суреттер таратады.
-Who is on duty today?
-Who is absent in the classroom?
-What is date today?
-What date was it yesterday?
-What date will be tomorrow?
-What is the weather like today?
Мұғалім түртпе сұрақтар қояды:
-Do you like travelling?
-How do people travel?
-Which kind of transport do you prefer?Why?
-Why do people travel?
Let’s read the motto of our lesson:
«The more we live,
The more we travel.
The more we travel,
The more we see.
The more we see,
The more we know,
The more we know
The more we be!»
Тақтадағы сөздерді өзі айтып, бірге қайталауды сұрайды.
Үй тапсырмасын сұрау, топтардың жауаптарын
тыңдау,қадағалау,ынталандыру сөздерін айту.
Оқушыларды бой жазуға шақыру.
Оқушыларға ролик бойынша сұрақтар қояды:
-How do people of London move from place to another?
-What colourare English taxis?
-Is London really great city ?
- Is it fantastic to look from the top of double-decker bus?
Топтарға оқып,аударуға мәтінді береді
Топтарға мәтін бойынша түйінді 3 сұрақ дайындап,қарсылас топтарға қоюын сұрайды.
Әр топқа мәтін бойынша Лондонның негізгі транспорт түрлері : екі қабатты автобус, метро, таксилер туралы смемантикалық карта құруды тапсырады.
Бағалау критерийлері көрсетілген парақшалар
таратады, түсіндіреді.
Әр оқушыға көңіл-күй парақтарын таратады.
Мұғалімнің сұрақтарына жауап беру,өз көңіл-күйлерін білдіру,бір-біріне қарап қимыл-ишаратпен командаларды орындау.
Суреттер бойынша топтарға бөлініп, өз топтарын атайды.
Кезекші сыныпта кім жоқ екенін, бүгінігі,кешегі,ертеңгі күн мен айды, ауа –райын айтады.
Сұрақтарға жауап береді.
Эпиграфтың мағынасын түсіндіреді.
Мұғалімнен кейін сөздерді дыбыстайды.
Оқушылар туристер, корреспонденттер,гидтер болып Лондоннның қөрнекті жерлері жайлы слайдтарын қорғайды,сұрақтар қояды.
тақтадағы ролик бойынша әндетіп жаттығулар жасайды.
Ролик бойынша сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді оқып, аударады
Әр топ 3 сұрақ дайындайды.
Бір транспорт түріне менталды карта жасайды.
Берілген критерийлер бойынша
Өздерін ,өзара бағалайды.
Парақтарды толтырады.