Сынып: 2в
Күні: 27.10.2016 ж.
Мұғалім: Исполова А.А.
Тақырып: қысқы киімдер
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Оқушылардың тақырып бойынша сөздік қорын қалыптастыру.Білім деңгейлерін оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттері арқылы көтеру.
2. Тәрбиелік. Оқушылардың өз ойын еркін жеткізе алуға төсілдіру. Киімдер оның ішінде қысқы киімдер тақырыбында әңгімелер жүргізу.
3. Дамытушылық. Тақырып бойынша оқушылардың байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
ІІ. Сабақтың тақырыбын тапсырма арқылы ашу
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
ІҮ. Сөздік жұмысы.
1. интербелсенді тақтадағы бейнеленген сурет арқылы жаңа сөздерді жаңа сөздермен танысу
Киім – одежда
Қысқы киім – зимняя одежда
Құлақшын – шапка
Күрте – куртка
Қолғап – варежки
Етік – сапоги
Бөкебай – шарф
Тон – шуба
Пима – валенки
таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
2. Оқушылар жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады.
3. сөздік дәптерлеріне жазып алады
4. Мұғалім сөздік бойынша сөздің орысшасын айтып, допты бір оқушыға лақтырады, оқушы допты қағып алып, сөздің қазақшасын айтып, допты мұғалімге қайтарады. Осылай барлық сөздермен жұмыс жасалады. Көп сөз меңгерген оқушы алғыр атанады.
Ү. Тапсырмалармен жұмыс. (әр дұрыс жауап үшін смайлк беріледі)
1) Мәтіндегі бос орындарға сөз қою.
2) «Киім дүкенінде» тақырыбындағы тапсырмалар (6 тапсырма) тізбегін орындау. Оқушы ұяшықта жасырылған тапсырма нөмірін таңдап берілген тапсырманы ауызша орындайды. Айтылым әрекетін тапсырмада берілген сөздермен жандандыру.Оқушыларды көрнекілік бойынша жұмыс жасау. Сүрет салу. Кімнің суреті әдемі деген сайыс өткізу.
Сергіту сәті.
3-тапсырма. Жазылым әрекеті мұғалім көмегімен орындау. Диалогты толтыру
. Қыста күн салқындайды, адамдар қалай киінеді?
- Адамдар______ киінеді.
- Басына не киеді?
- Басына жылы ________________киеді.
- Ал аяғына не киеді?
- Адамдар аяғына жылы __________,_______ киеді.
- Мойнына не тағады?
- Мойнына жылы __________ тағады.
ҮІ. Сабақты бекіту.
Мұғалім қолындағы допты кез келген оқушыға лақтырып сұрақ қояды рнемесе орысша айтылған сөздің қазақша аудармасын сұрайды. Жауап бергеннен кейін допты мұғалімге қайтарады.
ҮІІ. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білімін бағалау.(сабақ барысында жиналған смайликтерді санап қорытынды баға шығарамыз)
ҮІІІ. Үй тапсырмасын беру. Сөздікті жаттау. Қысқы киім сүретін салып келу
Далада қыс мезгілі. Мен далаға шығу алдында жылы күрте, басыма__________, қолыма тоқылған _____________кидім. Аяғыма __________киемін. Шыға бергенде анам бетім тонбасын деп мойныма __________ байлап берді.