Планирование урока Үйде не істеймін?

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Күні: 22.10. 2015 сәрсенбі

Сабақ № 31

Сынып: 4 сынып

Деңгей: Қалыптасу қарсаңындағы бастапқы игерім А 2.

Сабақтың тақырыбы: Н.с. « Үйде не істеймін?»

Сабақтың мақсаты: Тақырып модуль бойынша сөздерді өзара байланыстырып, сөз тіркестерді, сөйлемдерді құрастырып, оқушылардың білімдерін нәтижелеу, белсенділік сөздік қорын байыта отырып, ауызекі сөйлеуді, жазу дағдыларын қалыптастыру, балалардың ой - өрістерін дамытып, қазақ тіліне деген қызығушылықты арттыру.

Көрнекілігі: Сюжетті суреттер, интерактивті тақта, сөздер, оқулық, үлестірмелі тапсырмалар.

Әдіс-тәсілдері: СТО әдістері, ой қозғау, сұрақ-жауап, әңгімелеу

Технологиялар: Модульдік оқыту, сын тұрғысынын ойлау технологиясы.

Сабақтың барысы


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

I.Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіңдер ме, балалар!

Сәлеметсіз бе,

мұғалім.

1.Тілдік орта қалыптастыру.

Халдерің қалай? Сабаққа әзірміз бе?

Тамаша! Жақсы!

1.2 Сұрақ-жауап:


- Қазір қай жыл мезгілі?

-Күз айларын ата.-Қазір қай ай?

- ауа райы қандай болады?

-Бүгін нешесі?-Аптаның қай күні?

Сұрақтарға жауап береді:


Лексикалық жаттығу:


-Сен үйде не істейсің?

-Сен ата-анаңа қалай көмектесесің?


1.3Фонет.жаттығу

Үйдегі. Сөзге фонетикалық талдау жасау


II.Үй тапсыр-н сұрау.

25 б 3 тап уч. стих

Ұран- девиз көмектесу- помогать

Бәріне – всем кір жуу- постирать вещи

Шаң сорғызу- пылесосить көмек- помощ

2-3оқушы айтады


Сабақ мақсатымен таныстыру:

Балалар, біз бүгін осы модулді аяқтаймыз. Осы тақырып бойынша алған білімімізді бекітеміз. Сабақта әртүрлі жұмыстар орындаймыз, жазамыз, оқимыз, аударамыз, ойын ойнаймыз.

Сабақ мақсатымен танысады.


III. Жаңа сабақ:



Ассоциация

Жіктік жалғау.


Сөзді кдиктант

10 сөз

1.Сөз тіркесін, сөйлем құрайды.

IV.Мәтінмен жұмыс

Менің атым-Айжан. Мен 10 жастамын. Мен 4 сынып оқушысымын. Менің отбасым үлкен емес: әкем, шешем, ағам және мен. Менің ата-әжем құрметті демалыста, олар ауылда тұрады. Менің негізгі міндетім: сабағымды жақсы оқып, тиянақты білім алу. Әке-шешеме үй шаруасына көмектесу, дүкенге барып, тамақ әкелу, үйді жинау, жеңіл тамақтарды дайындау. Жазғы демалыста ағам екеуміз ата-әжеме барып, көмек береміз, бау-бақшада жұмыс істейміз.

1.Оқу, аудару, сұраққа жауап беру.


Сергіту сәті

Қара жорға, Қызыл өрік биі.

Оқушылар видеоға қарап билейді


V.Жазбашажұмыс.

Сұрақ құрау


VI. Сабақты

бекіту:

Мұғалім: Балалар, енді жұмысымыздың қорытындысын шығарайық.

Сабақты қорытындылау.Қандай тақырыпты өттік? Нені білдік? Бағалау

Сұрақтарға жауап береді.

Күнделіктеріне баға қойылады.

VII.Үй тапсырмасын беру.

163 б сұр-қа жауап жаз

Күнд-ріне үй тапс-ын жазады.