| Күні: | Сыныбы: 11"А,Б" (орыс тілді мектеп үшін) |
Сабақтың тақырыбы | Халыққа қызмет көрсету орталығы |
Сілтеме | Қазақ тілі. Орыс тілінде білім беретін мектептің 11- сыныбына арналған оқулық Т.М.Артықова, Г.Г.Ермекбаева «Атамұра», 2015 ж. |
Мақсаты | Мақсаты: Білімділік :" Халыққа қызмет көрсету орталығы" тақырыбына қатысты сөздерді меңгерту.Тақырып бойынша айта алуға үйрету. Дамытушылық:тапсырмалар ,сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын,ойлау қабілеттерін,ауызша тіл байлықтарын және шығармашылық қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: 1. Сабақ үстінде оқушыларды ұжымдық шығармашылыққа тәрбиелеу. 2. білімді, ынталы, тиянақты болуға бейімдеу; 3.Құжатқа ұқыпты болуға баулу. |
Күтілетін нәтижелер
| Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді . |
Сабақтың түрі | Аралас сабақ |
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі |
Қолданылатын әдістер | Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, |
Керекті жабдықтар
| Оқулық,дәптер, маркерлер,тақта,стикерлер |
Сабақтың барысы: |
Сабақ Кезең дері | Уақыт | Мұғалім әрекеті
| Оқушы әрекеті |
Кіріспе
| 2 мин
| Ұйымдастыру Сәлемдесу түгендеу Психологиялық ахуал туғызу Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады: Кәне, достар, тұрайық. Шеңберімізді құрайық. Жақсы-жақсы тілектер Бір-бірімізге сыйлайық | оқушылар 1-4 санау бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер».
|
Тұсау кесер
| 3 мин | «Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді Сенің құжатың түгел ме? Халыққа қызмет көрсету орталығында болдың ба ? | Өз ойларын ортаға салады |
Негізгі бөлім | 5 минут | Сөздік жұмысын жүргізу: Жаңа сөздер мен сөз тіркестерімен сөйлем құрау. | Мәтінмен жұмыс
|
Түсіну
| 5 мин
| Мақсаты:Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.«Мағынаны тану» мәтінмен жұмыс
Мәтінді оқу, мазмұнын түсіну, өз ойларын жеткізу. Мұғалім мәнерлеп оқиды. «Аялдамамен оқу» стратегиясы бойынша жолдауды талдау. Идеясын, мазмұнын оқушылармен пікірлесе отырып талдау жүргізіледі.
| Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді.
|
Қолдану
|
5 мин
| Мақсаты: Алған теориялық білімді практикада қолдана білу. мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді
| Ауызша орындайды |
Сергіту сәті
| 2 мин | Өлең оқу арқылы сергіту | Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату. . |
Талдау
| 5 мин | Мақсаты: Оқушының қиялдау дағдыларын жетілдіру. "Құжат "тақырыбына диалог жазу
«Ойтолғаныс» кезеңі
| синквейн құрастырады. 1.Зат есім 2.Сын есім 3.Етістік 4.Фраза 5.Зат есімге синоним |
Жинақ тау
| 8 мин | Мақсаты: Оқушылардың салыстыру және ажырата алуын қадағалау: | дәптерге орындайды. |
Қорытынды Рефлексия | 6 мин |
Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді? Не білдім? | Не ұнады? | Сабақтан алған әсерім |
|
|
|