Презентація, присвячена 400-річчю зі дня смерті Вільяма Шекспіра «Життя та творчість великого митця».

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...




Презентація,

присвячена 400-річчю

зі дня смерті

Вільяма Шекспіра

«Життя та творчість великого митця». [pic] [pic]

















[pic]



Минулої суботи – 23 квітня – світ вшановував пам’ять великого митця Вільяма Шекспіра на честь 400-річчя зі дня його смерті.

Але 23 квітня – це також його день народження. Вважається, що він народився і помер в один той самий день.


Народився Шекспір у невеличкому англійському містечку Стредфорд-на-Ейвоні у родині ремісника, що виготовляв рукавиці. [pic]

[pic]

Справи його батька шли непогано, і він міг дозволити собі віддати свого сина до школи. І хоча у Вільяма було ще сім братів та сестер, з усієї своєї родини він єдиний вмів читати та писати. Крім цього, він мав ідеальну пам’ять: він чудово знав не тільки англійську історію, але й античну філософію, юриспруденцію, розбирався у навігації, дипломатії, медицині, музиці та ботаніці, знав декілька іноземних мов, серед них латину, грецьку, французьку, італійську та іспанську.


[pic]

Своє дитинство та юність Вільям провів у рідному містечку, дуже рано одружився на Енн Хатауей і нічим особливим не відрізнявся від інших жителів містечка.

Ми могли б ніколи не почути його ім’я, якщо б його містечко не завітав подорожуючий театр.


[pic]

Королевою на той час була Єлизавета І, яка сама полюбляла театр. Тому театри за її правління з’являлися у великій кількості.

[pic]

До одного з них і потрапив Шекспір. Він був настільки вражений, що залишив свою дружину з трьома маленькими дітьми і подався до Лондону за акторами.



[pic]

Все його подальше життя було пов’язано з театром. В театрі він знайшов свою першу роботу: під час вистави він доглядав за кіньми багатих глядачів. Але поступово він почав отримувати невеличкі ролі у п’єсах, а потім і писати їх самостійно.


[pic]


До наших днів збереглося 38 п’єс, дві довгих поеми, велика кількість віршів, 154 з яких – сонети. Більшість з них були перекладені на всі основні мови світу. Цікаво, що Шекспір ніколи не публікував своїх творів: він хотів, щоб їх грали на сцені, а не читали вдома.

Потрібно сказати, що театр того часу сильно відрізнявся від сучасних. Наприклад, не було завіси, а декорацій було дуже мало. Не було і стільців, глядачі стояли навколо сцени. Вони часто приносили з собою гнилі фрукти та овочі, щоб кидати у поганих акторів. Можливо, це також сприяло розвитку театрального мистецтва. [pic]

[pic]

У 159 9 році він разом з іншими акторами заснував власний театр. Завдяки круглій формі він отримав назву «Глобус».

Там він грав у власних і чужих п’єсах наступні 14 років. Але сталося лихо. Під час однієї з вистав від вистрілу бутафорської пушки театр зайнявся полум’ям і повністю згорів. [pic]

[pic]

Після цього Шекспір повертається до рідного містечка. Треба сказати, що він ніколи не забував про свою родину, допомагав, відвідував і навіть побудував найкращий у всьому містечку дім. Там він і проживе останні роки свого життя. Зараз в ньому розташовано музей Шекспіра.

[pic]
















Поховали Шекспіра біля алтаря місцевої церкви. На могилі написано прокляття Шекспіра кожному, хто зважиться потурбувати його тіло.

Друг, ради Господа, не рой

Останков, взятых сей землёй;

Нетронувший блажен в веках,

И проклят — тронувший мой прах.

Неподалік могили на стіні пам’ятник Шекспіру. Кожен рік на день народження драматурга гусяче перо у його руці заміняють на нове.


Цікаво, що заповіт Шекспіра – це єдиний документ, написаний його власною рукою, що зберігся до наших часів.



[pic]

Чим же особливим був Шекспір?

Він фактично створив нову англійську мову. У його творах зустрічається більше 2 тисяч слів, які ніколи не друкувались раніше. Він також вигадав декілька красивих жіночих імен: Олівія, Корделія, Джесіка, Міранда. [pic]


[pic]

Театр Глобус було відбудовано і досі в ньому грають п’єси Шекспіра. Взагалі, немає іншого автора, твори якого виконувались би так часто. Наприклад, П’єсу «Макбет» грають десь у світі кожні 4 години.

Інші всесвітньо відомі п’єси: «Гамлет», «Король Лір», «Ромео та Джульєтта», «Отелло», «Приборкання норовливої», «Багато шуму навколо нічого» та інші.


Ім’ям Шекспіра названо кратер на Меркурії.



Worksheet [pic]