Сабақ жоспары
Сабақ: Тақырып:
Отбасылық демалыс.
Мұғалімнің аты-жөні: Төлеш Г .М
Сынып 1
Қатысып отырғандары
Келмегендер саны
Осы сабаққа арналған оқу мақсаты
Т2-Сөздің және сөз тіркестерінің мағынасын түсіну.
1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау)
1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру
1.2.6.1 Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру
1.5.1.5 Мұғалім көмегімен сөйлемдерді құру
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар істей алады:
Демалыс деген сөздің мағынасын айта алады.Демалыс күндерді,не үшін демалатынын айта алады.
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Таныс сөздеріне ,сөз тіркестерін құрай алады.
Кейбір оқушылар істей алады:
Отбасылық демалыстары туралы толықтай әңгімелеп бере алады.
Негізгі сөздер мен фразалар:
1-ші желтоқсан,16-шы желтоқсан қандай күн?Біз ол күні не үшін демаламыз?
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар
Бізге демалыс берілгені дұрыс па?
Талқылауға арналған сұрақтар:
Демалыс бізге не үшін керек?
Осының алдындағы оқу
Отбасылық демалыстың айырмашылығы,әсері қандай?
Басы
Ортасы
Соңы
Психологиялық ахуал.
«Шаттық шенбері» тренинг
От-ба-сы-лық демалыс ,осы буындар мен сөз 4 дана таратылып,тақтаға «Отбасылық демалыс» деген сөзді шығарып соған қарап балалар дұрыс сөз тіркесін құрайды.
Құралған сөз тіркесін балаларға оқытып,бүгінгі жаңа тақырыптың аты шығады.Осылайша сабақ тақырыбы табылады.
«Миға шабуыл»
Бізге демалыс не үшін қажет?Демалыстың қандай түрлері бар?Сен қайда барып демалғанды ұнатасың?
Мына суретте қайда барып демалған деп ойлайсыңдар?
[pic]
[pic]
Оқушылардан көріп болғаннан кейін не туралы көргендерін сұрау.
(Жеке жұмыс)
Әріптерге сөз айту.
Мұғалім тақтадан әріптерді көрсетеді,оқушылар сол әріптен басталатын сөздер айтады.Қолдарындағы парақшаға сол әріпті жазып береді.
«Бағдаршам» арқылы бағалау
(Жұптық жұмыс)
Отбасына байланысты таныс сөздерді суреттерімен сәйкестендіру,әр оқушы ішіндегі сөздерден таңдап біреуден жазып беру.
Ата,әже,аға,апа,әке,іні,қарындас,ана,отбасы,
демалыс.
«Басбармақ» арқылы бағалау
Сергіту сәті
«Сана аллеясы»
Оқушыларды екіге бөліп оң жақ демалыста аулға баруды үгиттейді,ал сол жақ қаладағы демалысты жақтап шақырады.
(Топтық жұмыс)
Мәтінмен жұмыс.
«Оқиға картасы»
Мынау менің отбасым.Біз отбасымызбен бірге демалыс күндері ауылға барып демаламыз.Ауылға барғанда мен атқа мінемін.Ал менің досым Алихан қалаға барып демалады.Сендер қалай ойлайсындар ауылға барып демалған дұрыс па?әлде қалаға барып па?
Табыс критериі:
1.Мәтін ішіндегі таныс сөздерді астына жабыстыру.10ұпай
2.Оқиға желісі рет-ретімен болу керек.5ұпай
3.Соңғы сұраққа жауап міндетті түрде болу керек. 10 ұпай
Сабақ ұнады күннің суретіне ,сабақ ұнамады бұлттың суретіне барулары айтылады.
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді?
- Оқу ахуалдары қандай болды?
- Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?
- Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?
Қорытынды бағалау
Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?
1.
2.
Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді?
1.
2.
Таныстырылым құрастыру Бейнефильмнің негізінде сұхбат құру
[pic]
[pic]
От ба сы лық демалыс
От ба сы лық демалыс
[pic]
[pic]
Ата Әже Аға Апа Әке Іні Қарындас
Сіңлі Ана
Ата Әже Аға Апа Әке Іні Қарындас
Сіңлі Ана
Ата Әже Аға Апа Әке Іні Қарындас
Сіңлі Ана
Ата Әже Аға Апа Әке Іні Қарындас
Сіңлі Ана
Отбасым демалыс ат досым ауыл қала
Отбасым демалыс ат досым ауыл қала
Отбасым демалыс ат досым ауыл қала
Отбасым демалыс ат досым ауыл қала