Күні: 22.- 23.02.2016 Мектепалды даярлық тобы
(орыс тілді мектеп үшін)
Сабақтың
тақырыбы
Үй жануарлары
Мақсаты
Білімділігі:.Үй жануарлары туралы қайталау. Ү дыбысы және әрпімен таныстыру.
Дамытушылық: Сурет бойынша байланыстыра сөйлеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Үй жануарлары туралы сүйіспеншілікпен айтуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі
Жаңа білімді меңгерту
Пәнаралық байланыс
қазақ тілі , орыс тілі
Көрнекілігі:
Үй жануарлардың суреттері , ойыншықтар.
Күтілетін нәтиже
Үй жануарларын қазақша атай білу;
Сұрақты түсініп , толық жауап беру дағдысын игеру;
қазақ тіліне тән дыбыстарға сөз ойлау ойынын меңгеру керек;
Сабақтың барысы:
Сабақ
кезеңдері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Мотивациялық-қозғаушылық
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлеметсіңдер ме, оқушылар.
Шаттық шеңбері
Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де,
Қуанайық достарым,
Жарқыраған күнге.
Кел, бала, сабақ баста!
Жаз, оқы, сөйле, тыңда!
Айт, зертте, тексер, сұра!
Шаршама да, демалма!
Қазақ тілін үйренсең,
Көп ұтасың сен ертең!
Сәлемдеседі
Шаттық шеңберді құрып, амандасады.
Балалар дыбыстарды дұрыс шығара отырып,фонетикалық жаттығуларды орындайды.
Ұйымдастырушылық –ізденушілік
Рефликсивті-түзетушілік
Қызығушылығын ояту.
Суреттерді - көрсетіп. Бұлар не?
Бұлар қандай жануарлар?
Дұрыс айтасыңдар.
- Олай болса, бүгінгі сабағымыз «Үй жануарлар » деп аталады .
1.
Мынау –үй жануарлары.Олар жылқы,түйе, сиыр, қой, ешкі.
Олардың төлдерін атап шығайық.
Сиыр-бұзау, түйе-бота, жылқы-құлын, қой-қозы, ешкі-лақ.
2. –Мұғалім сұрақтарды қояды.
Қайсысы үлкен?
Қайсысы кішкентай?
3.Енесі мен төлін сәйкестендір.
4. Мұғалім ү дыбысымен балаларды таныстырады. Сөздерді атайды.
5. Мұғалім ү әрпін көрсетеді, сөздерін қайталатады, әрпін боятады.
- Балалар, біз бүгін үй жануарлармен таныстық.
- Қандай жануарлармен таныстық?
Балаларды мадақтау.
Бүгінгі сабағымызға қатысқандарыңызға рахмет.
Орнымыздан тұрайық,
Түзу сызық құрайық.
Көріскенше күн жақсы,
Сау – саламат болайық.
Балалар сұрақтарға жауап береді.
Жануарларды атайды, сөздерді қайталайды.
Балалар бір-біріне осы сұрақты қойып жаттығады.
Балалар суреттерді сәйкестендіреді.
Балалар сөздерді тыңдайды,қайталайды.
Балалар ү әрпін бояйды.
Балалар сабақты қорытындылап, өздері туралы не білгендерін айтады.