Қысқа мерзімді жоспар 13
ағылшын тілі Сынып: 5
Мерзімі:
Тақырыбы: What is this? (Бұл не?)
Мақсаты
Зат есімдердің алдында белгісіз артиклдердің қолданылуын ұғындыру.
Күтілетін нәтиже:
Тақырыптағы жаңа сөздердің айтылуын, жазылуын меңгереді. Зат есімдердің алдында белгісіз артиклдердің қолданылуын біледі.
Әдіс-тәсілдер:
«Миға шабуыл» әдісі, «Мозайка» әдісі, «Кластер» әдісі, «Бағдаршам» стратегиясы, «Фиш Боун » әдісі.
Кіріктілген модульдер:
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық- коммуникациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйке оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық
Кезең
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Топқа бөлу
2 минут
5 минут
Топқа бөлінуге нұсқау жасайды.
«Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекіту.
Оқу құралдары суреттерімен 6 оқушыдан 2 топқа бөлінеді.
Өтілген тақырыптар бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын бекітеді.
Ауызша мадақтау, мақтау арқылы формативті бағалау
Топтық бағалау
Таратпа қағаздар
Бағалау парақшасы
Кіріспе бөлім
Жаңа сабақ
таныстырылымы
6 минут
«Мозайка» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашқызу.
Қима қағаздарды құрастырып, сөздерді құрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау
Топтық бағалау
Қима қағаздар, бағалау парақшасы
7 минут
Грамматикалық тақырыпты кластер әдісі бойынша меңгерту
Оқушылар белгісіздік артикілдері туралы топта зерттеп, кластер жасайды. Сынып алдында қорғайды.
Топтық бағалау
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау
Плакат,маркер, оқулық, бағалау парақшасы
Негізгі бөлім
Жаңа сабақты қолдану
10 минут
Оқулықтан жаттығулар орындату барысында «Бағдаршам» стратегиясын қолданады. Қызыл түске көмек береді.
Топтық құрамда бірлесе отырып шығарады. «Бағдаршам» стратегиясы бойынша сарыға жасыл көмек береді.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау
Түрлі-түсті фишкалар, АКТ
Қорытынды
6 минут
«Фиш Боун» әдісі.
Оқушыларға балықтың бейнесі бар қағаздар таратады. Тақырыптан не түсінгеніне байланысты суреттегі балықтың жоғарғы сүйектеріне сұрақ, астыңғы сүйектеріне жауап, басына тақырып, құйрығына қорытынды ой жазу керектігін түсіндіру.
Фишбоун (балық сүйегі): басы – негізгі тақырыпты, жоғарғы сүйектері – тақырыптың негізгі
сұрақтары, төменгі сүйектері – сұрақтарға жауап, құйрығы
Топтық бағалау
Балық суреті, маркер, бағалау парақшасы
Бағалау
5 минут
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау
Бағалау кезеңін жариялайды.
-әр дұрыс жауап берілген жауап – 5
-белсенділігі мен дұрыс пікір ұсыну-5
-түйінді сұраққа жауап беру-5
-топ мүшесіне көмектесу, ынтымақтасып жұмыс жасауы-5
Баллды бағаға ауыстыру:
«5» - 45-50
«4» - 40-30
«3» - 25-20
«2» - 0-10
Оқу мотивациясы артады.
Критерий арқылы өздерінің бағасын айтады. Табыс критерийлеріне назар аударады.
Топтық бағалау
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау
Критериалды бағалау плакаты, табыс критерийлері
Рефлексия
4 минут
«Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланыс стикерін тарату.
Үй тапсырмасын беру.
Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады.
Рефлексия плакаты,
Стикер