Қазақ тілінен сабақ жоспары Мектеп кітапханасындағы іс-шаралар(6 сынып)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Күнделікті сабақ жоспары


Пән

қазақ тілі

сынып - 6

Күн:

Тақырып

Мектеп кітапханасындағы іс-шаралар.155 бет

Мақсаттары


Тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып, сауатты сөйлеу   мен  жазуға   үйрету;

Сөздік қорларын байыту, ауызша және жазбаша тілді дамыту, танымдық көзқарастарын  қалыптастыру;                              

Өз заманымыздың озық ойлы,кең өрісті, мәдениетті азаматын тәрбиелеу.

Әдіс-тәсілдер:

сұрақ-жауап, жаздыру, ой қозғау, іздену.

Сабақтың түрі

жаңа дәстүрлі сабақ.

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру-психолог-қ кезең:

сәлемдесу, түгендеу, оқушылардың және кабинеттің сабаққа дайындығын тексеру

сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын жариялау.

Өткенді қайталау

сұрақ-жауап

1.Мақал-мәтелдерді қайталау:

1)Жердің сәні – егін, Ердің сәні – білім. 2)Кітап – алтын қазына.

3)Оқусыз білім жоқ, білімсыз күнің жоқ. 4).Бала тәрбиесі – бесіктен.

2.Сөздерді орыс тіліне аудару:

Тәртіп, кезекшілік, сақтау, қадағалау.

3.Етістік өткен шақ түрін анықтау:

Сақтады, сақтайтын, сақтаған. Қадағалаған, қадағалады, қадағалайтын.

Жаңа сабақ

Түзету

ойландыру

1.Сөздікпен жұмыс: Кроссворд.

2.Жазу: 155бет 2-тапсырма

ҰБТ-ға дайындық

іздену

1.Етістіктердің шақтарын анықтау:

Сақтау, қадағалау.

Ереже

Сөздік жұмыс іздену



Мәтінмен жұмыс:

ой қозғау








Грамматикалық тапсырма

жаздыру





Бекіту

ойландыру

1. «Өткен шақ етістік түрлері» ережені қайталау, сұрақтарды қою.

2.Сөздердің жасалу жолын анықтау, морфологиялық талдау:

Кітапхана - библиотека, көрме - выставка, іс-шара - мероприятие.


1. Диалогты түсініп оқу( 155бет 1-тапсырма):

2.Сұрақтарға жауап беру:

1)Кітапхана кімдерді тәрбиелеуге көмектеседі?

2)Кітапханада қандай іс-шара өтеді?


3.Мақал-мәтелдерді толықтыру, тыныс белгілерді қою:

Не алтын  қазына? Кітап – алтын қазына.

Не білім бұлағы? Кітап – білім бұлағы.

Күш – білімде, білім неде? Күш - білімде, білім - кітапта.


1.Түсініп оқу(155бет 2- тапсырма).

2. Сұрақтарға жауап беру:

1)Сен кітапханаға барасың ба?
2)Кітапханада іс-шаралар өтеді ме?
3)Кітапхананың іс-шараларына қатысу керек пе?

3. Тұрлаулы мүшелердің астын сызу:

Біздің мектеп кітапханасында кітап көрмелері жиі ұйымдастырылады.

4.Етістіктерді тауып, өткен шақ түрлерін жасау: ұйымдастырылады, болады, өткізіледі.

1.Сұрақтарға жауап беру:

Мектебімізде кітапхана бар ма?

Кітапхана қайда орналасқан? Кітапханада не бар?   
Сен кітапханаға барасың ба? Кітапхана қандай?

Кітапханашы кім? Кітапханада іс-шаралар өтеді ме?

Кітапты неге оқу керек? Кітапхананың іс-шараларына қатысу керек пе?

Не алтын қазына?

Үй тапсырмасы:


«Өткен шақ етістіктердің түрлері» ережені, жаңа сөздерді жаттау.

156бет 4-тапсырма (оқу, аудару)

Сабақтың қорытындысы

1.бағалау

2.үй тапсырманы түсіндіру

3.қоштасу.

Мұғалім- Кужаниязова Г.У. Оқу-ісінің меңгерушісі_______________