Музыка мені бақытты етеді!
(Music makes me happy!)
Пәні:Ағылшын тілі
Тақырыбы: Музыка мені бақытты етеді! (Music makes me happy!)
Сынып : 9
Мақсаты: Оқушылардың мәдениетаралық коммуникативтік біліктері қалыптасады және дамиды. Оқушылардың функционалдық сауаттылықтары дамиды. Оқушылардың тілдік және коммуникативті құзыреттіліктері дамиды.Сын тұрғысынан ойлай отырып, оқушылардың тақырып бойынша сөздік қорлары молайады. Музыка туралы көзқарастары, оның қоғамға ықпалы туралы білімдері қалыптасады
Күтілетін нәтиже: Музыка тақырыптарына байланысты жаңа сөздерді үйренеді. Сыни ойлау арқылы психологиялық сенім қалыптасады. Оқушылар іс-әрекеттер барысында бірін-бірі және өзін-өзі бағалау арқылы ізденімпаздыққа, жауапкершілікке, қалыптасады. Коммуникативтік біліктіліктерді сөз әрекетінің төрт түрінде – тыңдалым, сөйлеу, оқу, жазу – шет тілінде қарым-қатынаста жүзеге асады; Қарапайым сөз тіркестерін сөйлеу-клишелер, ағылшын тілінде сөйлейтін елдердің мәдениеті негізінде әр түрлі коммуникативтік тапсырмаларды орындайды; Диалог-сұрақ және күнделікті қатынас жағдаяттарына визуальді негізде қатысады;
Сабақтың түрі : топтық жұмыс,сұрақ –жауап, әңгімелеу
Қолданылатын әлістер: СТОү (миға шабуыл, ой қозғау, «Синквейн»), диалогтық оқыту, тренинг, жеке, жұптық, топтық жұмыстар, интерактивті тәсілдер, сергіту сәті
Керекті жабдықтар: Оқулық. Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 9 сынып, Алматы, Мектеп 2013. Интерактивті тақта, презентация, флипчарт, бағалау парақтары, постер, маркерлер, рефлексия парақшалары
Сабақтың кезең дері Мұғалімнің іс әрекеті Оқушының іс-әрекеті Уақыт (минут)
А.
Білу. түсіну - Сәлемдесу. Психологиялық дайындық
Топқа бөлу . Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Тренинг «Сәлемдесу».
- Үй тапсырмасын тексеру.
Бағалау критерийлері:
«5»- қатесіз,1 түзету
«4»- 2 қате,1 түзету
«3»- 3-4қате,1түзету
«2»- 5-6 қате
- Миға шабуыл. Интербелсенді тақтада әйгілі адамдардың суреттері мен аттарын сәйкестендіру.What does he /she do? What does connect all of them?- сұрағына жауап беру - Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптасты ру. Оқушылар бір-бірімен сәлемдесіп, жағымды эмоция алады. Оқушылар үш топқа европалық, африкалық, жапондық болып бөлінеді. Бір-бірлерімен сәлемдеседі: европалықтар қол береді, жапондықтар басын иіп сәлемдеседі, африкалықтар жұдырықта рымен. Әр топ өз топ басшысын, спикерді тағайындайды
- Әр оқушы бағалау критерийлері бойынша үй тапсырмасын өзі тексереді
- Сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбына шығады, мақсат –міндеттерін анықтайды 8
В.
қолдану. талдау 1.Ой қозғау
-Do you ever download MP3 files from the Internet?
-Do you ever listen to MP3 files on your computer?
-Who is your favourite singer or group?
-What kinds of music do you like/dislike?
2.Жаңа сөздерді таныстыру
Jazz Concert
Classical music Rock
Pop music Blues
Rock-n-roll Great- тамаша
Modern music
Wonderful –ғажайып
Amаzing-таңқалатын
Relaxing-демалдыратын
Folk music- халық музыкасы
3.Сөйлем құрастыру
4. Музыка тақырыбына постер салу және оны қорғау.
Постерге қойылатын талаптар:
1.Эстетикалық безендірілуі
2.Ақпараттың толық болуы
- Сұраққа жауап береді. Төменгі және жоғары дәрежедегі сұрақтар. Жұптық, топтық әңгіме
- Оқиды,қайталайды. Аудармасы берілмеген сөздерді анықтайды.
- Берілген кесте бойынша жеке, жұппен, кейін топта сөйлем құрастырады, әңгімелеседі
- Тақырып бойынша постер салып, қорғау . Топтық жұмыс
Топтар бірін –бірі «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы постерді бағалайды
25
Сергіту сәті «Әнді тап» ойыны. Әр түрлі жанрда музыка қойылады. Мысалы: jazz, pop music, rock-n-roll , folk music .... т.б Оқушылар музыка жанрларын тауып, соған сәйкес билеп береді.
2
С.
Жинақ тау , бағалау - «Синквейн» стратегиясы.
- Формативті бағалау, мадақтау, бағалау парағы .
- «Күн шуағы» рефлексиясы - Музыка тақырыбына 5 жолды өлең шумағын жазады
- Топ басшылары топтағы оқушыларды бағалайды.
- Көңіл –күйлерін күнге шуақ салу арқылы білдіреді
8Үй тап сырмасы Үй тапсырмасын беру,түсіндіру Проект жұмысы: 1-топ: заманалы музыка түрлері
2-топ: халықтық музыка түрлері 2