Павлодар облысы
Ақтоғай ауданы
Тіленшін атындағы орта мектебі
Ағылшын тілі мұғалімі: Утепова С.Е.
8-сынып «АҚШ-тың географиялық орналасуы. Фразалық етістіктер»
Бұл әдістемелік сабақ 8- сыныпта ағылшын тілі сабағында өтуге арналған.
Сабақ мазмұны Блум таксономиясының 7 модулімен құралған. Сыни тұрғысынан ойлау технологиясының «DAISY», «BASKET», «FISHBONE» тәсілдері қолданады. Сабақта тыңдау, оқу, жазу, сөйлеу қабілеттерін дамытуға бағытталған. Сабақ барысында оқушылар жеке, жұппен, топпен шығармашылық жұмыс жасайды. Оқушылардың қызығушылығын арттыру мақсатында ән, видео, сергіту жаттығуы қолданады.
Сабақтың тақырыбы: АҚШ-тың географиялық орналасуы. Фразалық етістіктер
Сабақ мақсаттары:
Білімділік: АҚШ туралы мағлұматпен таныстыру, фразалық етістіктің ережесін меңгерту;
Дамытушылық: оқу, сөйлеу, өз ойын еркін жеткізуге баулу, жұппен, топпен жұмыс істеуге дағдыландыру;
Тәрбиелік: мәдениеттілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Құралдар:
Интербелсенді тақта
«The USA» тақырыбы бойынша суреттер
«The United States of America» мәтіні
Грамматикалық деңгейлі тапсырмалары бар карточкалар
Түрлі түсті стикер, фломастерлер
Қораптар
Жабыстырғыш смайликтер
Сабақ жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі
Миға шабуыл
Үй жұмысы
Топқа бөліну
Суретпен жұмыс
Аудирование (видео)
«BASKET» тәсілі
Грамматикалық тақырып. Тақтамен жұмыс
Сергіту сәті
Мәтінді оқу
«DAISY of Blum»тәсілі, деңгейлік тапсырма
Рефлексия: «FISHBONE» тәсілі
Үй тапсырмасы
Бағалау
Пайдаланылған әдебиеттер тізімі:
engmaster.ru/topic/2182
[link]
Ppt4web.ru/anglijjskijj-jazyk/te-geography-of-te-usa.html
Сабақтың тақырыбы: АҚШ-тың географиялық орналасуы. Фразалық етістіктер
Сынып: 8 сынып
Мерзімі: 5.03.2014ж.
Сабақ мақсаттары:
Білімділік: АҚШ туралы мағлұматпен таныстыру, фразалық етістіктің ережесін меңгерту;
Дамытушылық: оқу, сөйлеу, өз ойын еркін жеткізуге баулу, жұппен, топпен жұмыс істеуге дағдыландыру;
Тәрбиелік: мәдениеттілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты ұсыну
Құралдар: дәптер, интербелсенді тақта, грамматикалық ереже парақтары, түрлі-түсті қарындаштармен флипчарттар, жабыстырғыш смайликтер, қораптар
Әдіс-тәсілдер: тыңдау,сөйлеу, оқу, жазу мәнері, шығармашылық жұмыс, топпен, «DAISY», «BASKET», «FISHBONE» тәсілдері
Оқыту нәтижесі: оқушы тақырыпты, жаңа сөздерді, грамматикалық тақырыпты меңгеріп, өз ойын жеткізе алады, топпен жұмыс істеуге дағдыланады.
Сілтеме:интернет, қосымша оқулықтар
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
I Ұйымдастыру кезеңі
Миға шабуыл.
Үй жұмысы
Білу
ББЖТ
2
ББЖТ, ЖЕСО, АКТ
2
ББЖТ, ДО
4
ББЖТ
1
ББЖТ, СТО, АКТ, ДО
2
ББЖТ, СТО, АКТ
3
Good morning! How are you? Who is on duty? Who is absent? What is date today?
Ән айту. “If you happy”
Үй жұмысын ауызша тексереді. (reading)
Стикер түсі бойынша 3 топқа бөлінеді.
Суретпен жұмыс. Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды.
Cұраққа жауап беру арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын ашады.
АҚШ-тың географиялық орналасуы видео көрсетіледі.
Good morning, teacher! We are OK. I’m on duty today!
Хормен ән айтады.
Таратылған стикердегі сөйлемдерді оқып, төл сөз бен төлеу сөз түрлеріне бөледі.
І –
ІІ –
ІІІ –
What do you see?
What is a country?
What is our today’s theme, how do you think?
Сабақтың мақсатын оқушылар айтады.
АҚШ туралы мағлұмат алып, не түсінгендерін қысқаша айтып өтеді.
What about this video?
Түсіну
ББЖТ, СТО, ОүБжОБ, көшбасшылық, АКТ
8
«BASKET»тәсілі.Сөздікпен жұмыс.
Грамматикалық тақырып:
Фразалық етістік: to look, to go
Тақтамен жұмыс. Грамматикалық жаттығу
Берілген себеттен жаңа сөздерді теріп алып, оқиды, мұғаліммен дыбыстайды.
Phrasal verb is a verb made up of several words.
Сергіту сәті
2
Сергіту жаттығуын жасау.
Қолдану
АКТ, СТО,
Көшбасшылық, ТжДО
6
Мәтінмен жұмыс.
Әр топ мәтінді түсініп, бір-біріне сұрақ қояды..
Талдау
ББЖТ, ЖЕСО, СТО
3
Дәптермен жазба жұмыс. Деңгейлік тапсырма. «DAISY of Blum»тәсілі
І деңгей – translate the sentences
ІІ деңгей – continue the sentences
ІІІ деңгей – make up the sentences
Синтездеу
СТО, ТжДО
8
«FISHBONE» тәсілі.
Үй тапсырмасы
2
Үй тапсырмасымен таныстыру.
Learn the new words
Draw a relief of the USA
Find information about relief of the USA
Бағалау
СТО, ОүБжОБ
2
1)Бағалау парағымен топ басшысы бағалап шығады.
2)Смайликтермен бағалау.
Топ басшысы әр топ мүшелерін бағалап шығады.
How is your mood?